Patarimai, kaip išsirinkti kokybišką epiliatorių

Glotnių kojų sezonas prasidėjo! Pagaliau atsisveikiname su storais megztiniais, o damos vis drąsiau iš spintos traukia sukneles. Varlė.lt specialistai pastebi, kad susidomėjimas epiliatoriais kiekvienais metais padidėja tiek atėjus kalendoriniam pavasariui, tiek gerėjant orams. Į kokius parametrus svarbu atkreipti dėmesį renkantis epiliatorių? Pataria Varlė.lt grožio ir sveikatos prekių specialistai.

Pagrindiniai epiliatorių tipai

Išskiriami trijų tipų epiliatoriai: klasikiniai, IPL epiliatoriai (fotoepiliatoriai) bei lazeriniai epiliatoriai.

Klasikiniai epiliatoriai

Klasikiniai epiliatoriai gali turėti mechanizmą pagrįstą pincetais arba diskais. Abiem atvejais šie elementai yra ant galvutės. Kai galvutė sukasi, tiek pincetai, tiek diskai atsidaro ir užsidaro, kas lemia, kad sugriebiami plaukeliai. Abiejų variantų efektyvumas panašus.

Lazeriniai epiliatoriai

Lazerinis epiliatorius skleidžia vieną apibrėžto bangų ilgio šviesos spindulių pluoštą. Šio tipo epiliatorius naikina plaukelius prie pat jų šaknų, nes veikia tiesiogiai plaukų folikulą. Skirtingai nei IPL epiliatoriai, lazeriniai modeliai neveikia didesnių odos sričių, o šalina plaukelius mažose odos dalyse.

IPL epiliatoriai (fotoepiliatoriai)

IPL epiliatorius yra aprūpintas lempa, kuri apšviečia nedidelį odos plotą. Šio epiliatoriaus skleidžiama šviesa yra skirtingo ilgio bangų spektras. Šias bangas sugeria plaukų folikulai, o tai lemia, kad jie pažeidžiami ir slopinamas plaukelių augimas.

Kokio maitinimo tipo epiliatorių rinktis?

Renkantis epiliatorių vertėtų atkreipti dėmesį į jo maitinimo būdą, nes nuo jo labai priklauso naudojimosi įrenginiu patogumas.

Akumuliatoriniai epiliatoriai

Akumuliatorinis epiliatorius užtikrina neribotą judesio laisvę. Tiesa, bėgant laikui, kaip ir su visais akumuliatoriniais įrenginiais, čia susiduriama su problema, kad baterija sensta ir išsikrauna greičiau. 

Epiliatoriai su tinklo maitinimo šaltiniu

Epiliatoriai, kurie pasižymi tinklo maitinimo šaltiniu užtikrina pastovų veikimą, tačiau šiuo atveju judėjimo laisvė yra ribojama prijungto prie elektros lizdo laido.

Norint mėgautis maksimaliu patogumu, Varlė.lt specialistai rekomenduoja rinktis epiliatorių, kuris gali pasigirti šiems abiems maitinimo būdais.

Epiliatoriaus galvutės tipai

Epiliatorius su pincetais

Epiliatorius, kurio galvutė yra su pincetais, puikiai susitvarko su nedideliais plaukeliais. Tačiau čia problema ta, kad ant galvutės paprastai yra keli, daugiausiai – keliasdešimt pincetų, todėl jie yra išdėstyti pakankamai dideliu atstumu vienas nuo kito. Dėl šitos priežasties epiliatorius su pincetais puikiai tinka jei turite retesnius plaukelius. Tankesnius plaukelius šis variantas pašalins jau ne taip tiksliai.

Diskinis epiliatorius

Tankesniems, storesniems plaukeliams šalinti siūloma rinktis epiliatorius, kurie yra aprūpinti galvute su diskais. Čia svarbu atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios pagaminti diskai. Metaliniai diskai gali dirginti odą, todėl geriau rinktis epiliatorių su keraminiais diskais, nes jie dažniausiai yra hipoalergiški. Taip pat kartais galima rasti epiliatorių, kurių diskai yra dengti sidabro sluoksniu. Jie taip pat nedirgina odos.

Greičio reguliavimas – ar tai svarbi epiliatoriaus funkcija?

Jeigu esate atsparus skausmui asmuo, nėra būtinybės pirkti epiliatorių su greičio reguliavimu, tačiau jeigu bijote skausmo arba pirmą kartą naudositės klasikiniu epiliatoriumi, vertėtų pagalvoti apie tokį modelį. Aprūpintas greičio reguliavimo funkcija epiliatorius leidžia subalansuoti procedūros greitį ir skausmingumą.

Šlapio/sauso veikimo epiliatoriai: į kokius verta investuoti?

Ar verta pirkti šlapio veikimo epiliatorių? Varlė.lt specialistai pažymi, kad toks plaukelių šalinimo būdas daugeliui yra mažiau skausmingas. Dažniausiai epiliacija atliekama vėsinant kojas šaltu vandeniu, kuris sumažina nemalonius pojūčius. Vandeniui atsparus epiliatorius taip pat pasižymi ir kitu privalumu – jo nereikia valyti šepetėliu kaip sauso veikimo modelių, užtenka išplauti po tekančiu vandeniu.

Kas turėtų pagalvoti apie epiliatorių su antgaliu jautrioms vietoms?

Jeigu bijote skausmo, kurį gali sukelti epiliacijos procedūrą, rinkitės epiliatorių su antgaliu jautrioms vietoms. Toks komplektacijoje esantis priedas yra vėsus liečiant ir tam tikra prasme laikinai nuskausmina epiliuojamą odos vietą. 

Kitos epiliatorių funkcijos, į kurias verta atkreipti dėmesį

Varlė.lt specialistai renkantis epiliatorių siūlo pasidomėti papildomomis funkcijomis, kurios gali lemti kur kas patogesnę naudojimosi įrenginiu patirtį ir malonesnę procedūrą.

Epiliavimo zonos apšvietimas

Epiliavimo zonos apšvietimas leidžia pasiekti didesnį procedūros tikslumą. Šviesa, kurią skleidžia specialiai parinkti diodai, apšviečia odą, todėl epiliaciją galima atlikti tiksliau ir nepraleisti plaukelių.

Sukamoji galvutė

Kuo geriau epiliatoriaus galvutė prisitaiko prie kūno formų, tuo efektyvesnė bus procedūra. Sukamoji epiliatoriaus galvutė tobulai prisitaiko prie įvairių kūno linkių ir leidžia sugriebti kiekvieną plaukelį.

Plaukelių pakėlimas

Labai dažnai epiliaciją apsunkina plaukeliai, kurie yra lygiagrečiai prigludę prie odos. Tokia padėtis lemia, kad epiliatoriaus galvutė paprasčiausiai nėra pajėgi juos pagauti. Dėl šitos priežasties kai kurie epiliatorių modeliai yra aprūpinti specialiu plaukelius pakeliančiu mechanizmu.

Į kokius epiliatoriaus priedus atkreipti dėmesį?

Prieš perkant epiliatorių Varlė.lt specialistai siūlo pasidomėti komplektacija, nes populiariausi gamintojai tam pačiam modeliui neretai siūlo kiek skirtingus priedų rinkinius. 

Masažinis antgalis

Epiliatorius su masažiniu antgaliu maloniai masažuoja odą. Tai gali geriau ją paruošti plaukelių šalinimo procedūrai bei atpalaiduoti po jos.     

Kūno skustuvas

Epiliatorius su kūno skustuvu – labai praktiškas variantas, nes epiliatorių galima panaudoti mažiau jautrioms vietoms (kojoms, rankoms), o skustuvu šalinti plaukelius jautresniose zonose (pvz. pažastų srityje).     

Intymių vietų (bikini) antgalis

Intymių vietų antgalis sukurtas specialiai jautriam plaukelių šalinimui. Tai elementas, kuris  dengia dalį pincetų. Mažesnis pincetų skaičius leidžia geriau kontroliuoti plaukelių šalinimo procedūrą intymiose vietose.