5 patarimai, kaip tinkamai rūpintis bikini zona

5 patarimai, kaip tinkamai rūpintis bikini zona

Skutimas, plaukelių šalinimas vašku, cukrumi, epiliatoriaus pagalba – ko tik nedarome su savo bikini zona, kad galėtume drąsiai vilktis maudymosi kostiumėlį ir jaustis užtikrintai. Tačiau ar pagalvojate, kaip kaskart kankiname savo odą, jau nekalbant apie patiriamą skausmą. Tad rūpintis ir prižiūrėti savo bikini zoną yra ypač svarbu bei būtina .

  1. Prausiantis naudokite natūralius muilus arba specialiai bikini zonai skirtus prausiklius. Praturtinti kvapais, aromatizuoti, spalvoti muilai neturėtų būti naudojami jautriausiai kūno vietai švarinti. Taip pat patartina vengti kvapnių vonios burbulų, aliejų, mat visa tai gali sudirginti odą ar net sukelti infekciją.
  1. Kartą per savaitę nušveiskite negyvas odos ląsteles, ypač, jei nuolat šalinate plaukus bikini zonoje. Tai gali padėti išvengti plaukelių įauginėjimo.
  1. Besiremdamos savo jau įgyta patirtimi ir atsižvelgus į odos tipą, pasirinkite geriausią plaukelių šalinimo būdą. Jei plaukeliai linkę įauginėti, nesirinkite skutimo, mat plaukas pašalinamas tik odos paviršiuje, tad visi kreivai augantys plaukeliai gali sukelti skausmingų problemų. Šalinimas vašku gali būti visai veiksmingas, suteikiantis pakankamai ilgalaikį rezultatą, tačiau nerekomenduojamas labai jautrios odos savininkėms. Pastarosioms geriausia rinktis lazerinę arba fotoepiliaciją, tačiau įsitikinkite, jog naudojate sertifikuotus prietaisus. Jei neapsisprendžiate, visada galite pasitarti su savo dermatologu.
  1. Stenkitės vengti plaukų įauginėjimo. Tai ne tik neestetiškai atrodo, yra skausminga, bet ir gali sukelti uždegimą. Jei skutate plaukus, darykite tai plaukelio augimo kryptimi, nenaudokite senų ir atšipusių peiliukų. Nusprendus plaukelių šalinimą atlikti salone, pasirinkite profesionalią vietą, kurioje gausite aukščiausią aptarnavimo kokybę.
  1. Jei bikini srityje pastebite nemalonių pakitimų – keistų išaugų ar padidėjusį jautrumą, nesidrovėkite kreiptis į gydytoją. Tai gali būti sąlygota lytiškai plintančių ligų ar tiesiog neigiamos reakcijos į vieną ar kitą naudotą grožio priemonę. Tokiu atveju specialistas jums rekomenduos saugius ir jūsų bikini zonai labiausiai tinkamus produktus.