Depiliacijos būdai

Yra sukurta ir plačiai naudojama labai daug depiliacijai skirtų priemonių. Dalis jų gali būti naudojama namuose – tai įvairūs skustuvai, depiliaciniai kremai ar epiliatoriai. Tačiau yra depiliacijos būdų, kuriuos patogiau ir saugiau atlikti grožio salone ar specializuotoje klinikoje, kai procedūras atlieka kvalifikuoti kosmetologai ar dermatologai – tai depiliacija vašku ar lazerinė depiliacija.

Plaukų šalinimo būdas Privalumai Trūkumai
Skutimas

Pats populiariausias depiliacijos būdas. Iš pradžių depiliuojama vieta patepama skutimosi putomis, o po to plaukai nuo odos paviršiaus pašalinami skutimosi peiliukais.

Paprastas, greitas ir pigus. Vyrai dažniausiai naudoja plaukų šalinimui nuo veido, moterys – pažastų, rankų ir kojų depiliacijai. Trumpalaikis efektas, todėl skustis tenka dažnai, o tai dirgina odą, todėl gali netikti alergiškiems žmonėms. Skutantis taip pat yra rizika įsipjauti. Po skutimosi ataugę plaukeliai gali tapti dar storesni.
Pešiojimas

Daug laiko užimantis, todėl praktiškai naudojamas tik mažuose plotuose, pavyzdžiui – antakiams.

Labai ekonomiškas, nes viskas, ko reikia norint atlikti plaukų pešiojimą – tik pincetas. Gali būti labai skausmingas, pešant plauką, jis neretai nutrūksta po oda, todėl didelė įaugusių plaukų tikimybė. Dirgina odą, sudėtinga atlikti savarankiškai.
Depiliacija vašku / cukrumi

Karšto vaško (arba cukraus) masė užtepama ant odos ir į ją įspaudžiama popieriaus ar medžiagos juostelė. Masei sustingus, staigiu judesiu plaukai nuplėšiami kartu su juostele.

Plaukai pašalinami kartu su šaknimis, todėl pasiektas rezultatas išlieka 4-6 savaites. Nesudėtingas ir intuityvus metodas, todėl gali būti atliekamas namuose. Priklausomai nuo kūno vietos, kurioje atliekama depiliacija vašku, šis būdas gali būti labai skausmingas. Jeigu oda jautri ar smarkiai įdegusi saulėje, geriau depiliacijos vašku nenaudoti.
Cheminės depiliacijos priemonės

Depiliaciniai kremai/losjonai/putos. Gali būti tepami arba purškiami.

Neskausmingas būdas. Skysto pavidalo priemonė (losjonas) yra skirta apdoroti didelius odos plotus – kojas, pažastis ar bikini zoną. Tirštesnės konsistencijos priemonė (kremas) yra skirta mažesniems odos plotams. Cheminės priemonės gali paveikti tik plonus plaukelius, todėl jų veiksmingumas yra ribotas. Be to, jose esantys cheminiai preparatai gali sukelti ir alerginę reakciją.
Rotaciniai epiliatoriai

Savo išvaizda šie prietaisai primena elektrinius skustuvus, tik vietoje skutimosi peiliukų plaukus šalina besisukanti galvutė, kuri ne nupjauna, bet išrauna plaukus kartu su šaknimis.

Depiliacijos efektas pastebimas keletą savaičių. Ataugę plaukeliai būna silpnesni, nei prieš tai. Plaukų šalinimas rotaciniais epiliatoriais gali būti skausmingas, ypač jautriose kūno vietose, todėl daugiausia naudojamas tik ant rankų ir kojų. Neretai išraunami ne visi plaukeliai.
Elektrolizė

Taikant elektrolizę, kiekvieno plauko šaknis sunaikinama elektros srove, todėl pasiekiamas ilgalaikis plaukų šalinimo efektas.

Depiliacija elektrolizės būdu yra permanentinė. Plauko folikulas sunaikinamas nepriklausomai nuo odos tipo ir plauko pigmento. Labai skausminga, todėl reikalingi anestetikai.Vienos procedūros metu gali būti apdorojamas tik labai ribotas plotas, todėl gydymas trunka ilgai. Rezultatai priklauso nuo procedūrą atliekančio specialisto kvalifikacijos.
Depiliacija lazeriu

Per odą prasiskverbusi lazerio spindulio energija sunaikina plauko folikulą. Procedūros kartojamos kelis mėnesius iš eilės.

Pasiekamas ilgalaikis depiliacijos efektas – pašalinti plaukai neatauga metus ar dar ilgiau, sumažėja bendras plaukuotumas. Procedūros brangios, jas turi atlikti kvalifikuotas dermatologas. Depiliacija lazeriu yra neefektyvi šalinant baltus ir žilus plaukus, t.y., neturinčius pigmento.
Fotoepiliacija

Technologija panaši į depiliaciją lazeriu, tačiau fotoepiliacijos metu yra skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai nei lazerio spinduliai.

Ilgalaikis depiliacijos efektas pasiekiamas dar greičiau, nes naudojami didesnį paviršiaus plotą turintys šviesos šaltiniai. Galima depiliuoti ir didelius odos plotus, pvz., šlaunis, krūtinę. Kaip ir depiliacija lazeriu, ši technologija nėra efektyvi šalinant baltus ir žilus plaukus, t.y., neturinčius pigmento.

Prieš pasirinkdami depiliacijos būdą, kruopščiai pasverkite įvairius „už“ ir „prieš“ faktorius. Procedūros kaina, rezultato ilgalaikiškumas, šalutinių poveikių tikimybė, skausmingumas, depiliuojamos odos plotas, patogumas ir saugumas – visa tai įvertinę, pasieksite kur kas geresnių depiliacijos rezultatų.

Kiekvienas plaukelių šalimo būdas turi savo pliusų ir minusų. O kokį būdą renkatės Jūs?

Kokį plaukų šalinimo būdą paprastai naudojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...