Depiliacijos priežastys

Pagrindinės depiliacijos priežastys yra asmeninės. Vieni tai daro dėl higienos, kiti norėdami labiau pasitikėti savimi, atrodyti patrauklesniais ar tiesiog sekdami mada.

Depiliacija dėl higienos priežasčių

Depiliacija dėl higienos priežasčių  Depiliacija dėl higienos priežasčių

Žmonės, naudodami pačius įvairiausius metodus, šalina plaukus jau ne vieną šimtą metų – depiliacija buvo plačiai praktikuojama jau Senovės Egipte, siekiant apsisaugoti nuo utėlių, blusų ir kitų parazitų.

Net ir šiais laikais depiliacija dažnai atliekama pirmiausia siekiant asmeninės higienos – pavyzdžiui, plaukai pažastyse yra šalinami, kad sumažėtų prakaitavimas.

Depiliacija dėl socialinių ir kultūrinių priežasčių

Depiliacija dėl kultūrinių priežasčių  Depiliacija dėl socialinių priežasčių

Kiekvienoje visuomenėje egzistuoja savita grožio samprata, apimanti odos ir plaukų santykių idealus tiek moterims, tiek vyrams. Kiekvienas, kurio išvaizda šių idealų neatitinka, stengiasi depiliuoti tas kūno vietas, kad prisitaikytų prie visuomenės lūkesčių.

Dauguma vakariečių vyrų kasdien šalina veido plaukus, nors yra priimtina nešioti ir barzdą. Neretai taip yra ir dėl to, kad, norint gerai atrodyti, skustimas yra tiesiog paprastesnė alternatyva, nei barzdos priežiūra.

Depiliacija dėl seksualinių priežasčių

Moterys šalina plaukus ne tik sekdamos mada (pavyzdžiui, kad galėtų dėvėti dailų maudymosi kostiumėlį), bet ir dėl seksualinių priežasčių. Depiliuota gakta ne tik seksualiai atrodo, bet ir netrukdo įvairiems intymiems žaidimams.

  Depiliacija dėl mados priežasčių

  Dabar galima išvysti vyrą (kartais ir moterį) plikai skusta galva, nes tai tapo madinga. Sekdami mada, vyrai kuria įvairias „šukuosenas“ savo barzdelėms bei žandenoms.

  Kilo tikras skandalas, kai Julia Roberts išdrįso žengti raudonu kilimu neskustomis pažastimis. Mada diktuoja savo standartus ir nustato kas tarpusavyje dera, o kas ne – pavyzdžiui, vakarinė suknelė ir plaukai pažastyse, paplūdimio bikini ir iš po jo styrantys plaukai.

   Depiliacija dėl religinių priežasčių

   Kai kurios religijos reikalauja skustis galvą arba priešingai – griežtai draudžia tam tikrų kūno vietų depiliaciją.

    Depiliacija dėl karinių priežasčių

    Dauguma karinių struktūrų reikalauja iš kariškių trumpos šukuosenos ir švariai skustos veido odos. Tokiu draudimu ne tik stiprinama karinė drasmė, bet ir jis turi yra grynai praktinę reikšmę – kad besinaudojant karine įranga į ją nepatektų plaukai.