Depiliacijos cukrumi ir vašku skirtumai

Nors depiliacija vašku yra vienas iš seniausių plaukų šalinimo būdų, naudotas jau Senovės Egipte prieš keturis tūkstančius metų, tačiau daugelis jo nelabai skiria nuo depiliacijos vašku. Tuo tarpu profesionalai depiliaciją cukrumi, dėl šio metodo specifikos, kartais net išskiria į atskirą kategoriją.

Depiliacijos cukrumi ir vašku skirtumai

Depiliacija cukrumi reikalauja daugiau įgudimo ir patirties nei plaukelių šalinimas vašku

Iš tiesų, depiliacija cukrumi ir depiliacija vašku yra labai panašūs metodai – užtepta cukraus ar vaško masė nuplėšiama nuo odos, o plaukai pašalinami kartu su šaknimis. Tačiau yra ir nemažai skirtumų.

Atliekant depiliaciją cukrumi naudojami vandenyje tirpstantys ingredientai – cukrus ir medus, todėl po procedūros odą pakanka apsiplauti vandeniu norint nuvalyti depiliuotą vietą. Depiliacija cukrumi yra mažiau skausminga procedūra nei depiliacija vašku, nes naudojamos natūralios medžiagos, po procedūros valant odą ji mažiau dirginama, todėl mažesnė šalutinių poveikių (paraudimų, patinimų, kraujavimų) tikimybė.

Ruošiantis atlikti depiliaciją cukrumi, paruošiama šilta, tiršta cukraus pasta, kuri tepama ant odos priešinga kryptimi, nei auga plaukas. Užtepta cukraus pasta tampriai aplimpa plaukus padengdama odą plėvele, kurią staigiu judesiu nuplėšus plauko augimo kryptimi, plaukai pašalinami kartu su šaknimis.

Depiliacija cukrumi yra neribojama laike (priešingai nuo depiliacijos vašku, kuris labai greitai stingsta), todėl leidžia vienu metu plaukus šalinti nuo didelių kūno plotų.

Pagrindinis depiliacijos cukrumi minusas lyginant su vašku yra tas, kad šiai procedūrai atlikti reikia turėti nemažai patirties. Gali būti sudėtinga ne tik paruošti reikiamos konsistencijos cukraus pastą, bet ir sugebėti ją tinkamai užtepti ant odos bei staigiu judesiu savarankiškai nuplėšti.

Atliekant šią procedūrą salone verta atkreipti dėmesį į naudojamos cukraus pastos sudėtį – kartais naudojamas vaško ir cukraus mišinys, galintis sukelti odos raudonį.

Susiję straipsniai: