Tapti socialiai atsakinga galima ir depiliacijos metu

Didžioje Britanijoje atlikto tyrimo duomenimis, šios šalies moterys kasmet sunaudoja 50 mlrd. litrų vandens plaukų šalinimo procedūrų metu. Pasak geriamąjį vandenį tiekiančios bendrovės Thames Water duomenis, tokio vandens kiekio pakaktų aprūpinti Londoną 25 dienom.

Būti socialiai atsakingu įmanoma ir šalinant plaukusSkaičiuojama, kad iš atsukto vandens čiaupo sunaudojama apie 10 litrų vandens per minutę. Paprastai nuskusti dvi kojas trunka apie tris minutes, tai kiekviena moteris vidutiniškai atlieka tris kartus per savaitę, taigi per metus plaukams šalinti viena moteris sunaudoja 4.680 litrų vandens. Jeigu šeimoje yra trys plaukus skutančios moterys, jų per metus sunaudojamo vandens kiekio pakaktų pripildyti nedidelį plaukimo baseiną.

Thames Water pradėjo kampaniją, kurios metu prašoma užsukti vandens čiaupą, kai skutami plaukeliai – paprastai moterys skutimosi metu neužsuka vandens čiaupo, o kai kurios net ir neužsuka vandens duše. Bendrovė jokiu būdu nėra prieš plaukų depiliaciją, ji paprasčiausiai ragina moteris truputį susimąstyti ir vandenį naudoti taupiau – juk tam paprasčiausiai pakanka užsukti čiaupą, kai vandens nereikia.

Tyrimas parodė, kad aštuonios iš dešimtiems moterų visgi yra bandžiusios taupyti vandenį plaukų šalinimo procedūros metu. O toms, kurioms plaukų skutimą ir vandens taupymą nepavyksta suderinti, toms, kurioms kasdienis plaukų skutimas tam rutina, o socialinė atsakomybė ir geri darbai nebemotyvuoja, verta būtų rimtai pasvarstyti apie alternatyvą – ilgalaikį plaukų šalinimą lazeriu ar fotoepiliacijos metodu. Tada apie jokį vandens čiaupo sukinėjimą nebeteks daugiau sukti galvos.

Šaltinis: Dailymail.co.uk

Susiję straipsniai: