Plaukų šalinimas – neandertaliečių atradimas

Plaukų šalinimas

Pradedant domėtis plaukų šalinimo istorija, paaiškėja, jog jais atsikratyti žmonės norėjo jau nuo tada, kai tik suvokė tokią galimybę. Neandertaliečiai, nors ir primityviais būdais, jau praktikavo plaukų skutimą ir kirpimą. Tai buvo daroma siekiant išvengti utėlių ar ilgai trunkančiai ir įtemptai mamutų medžioklei trukdančių garbanų. Maža to, tarp ankstyvųjų žmonių susiformavus logika, jog plaukuoti vyresnieji miršta greičiau, nei mažiau plaukuoti jauni genties nariai, sukūrė mitinį ryšį tarp barzdos ir gyvenimo ilgumo.

Žmonijai vystantis, vyrų tarpe barzda tapo stiliaus ir mados simboliu, tačiau ją reikėjo prižiūrėti, formuoti, tad dalis plaukų buvo šalinama. Taip susiformavo plaukų šalinimo, kaip būtinybės dėl geros išvaizdos, suvokimas.

Greitai daugelyje pasaulio vietų iš moterų pradėta tikėtis beplaukių kojų bei pažastų, o pasirodžius pirmiesiems maudymosi kostiumėliams, ir depiliuotos bikini zonos. Šiandien į plaukelių šalinimą žvelgiama kaip į paprastą kosmetinę procedūrą, tačiau dalyje kultūrų vis dar egzistuoja priimtos depiliuojamų ir privalomai plaukuotų kūno plotų taisyklės.

Šveitimas

Šveitimo, trynimo būdas buvo ilgą laiką naudojamas šalinant nepageidaujamus plaukus. Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai tikėjo, jog geriausiai tam tinka šiurkščios uolienos, akmenys, tokie kaip pemza ar vulkaninis stiklas. Tai ne itin skausmingas būdas, šiurkštaus paviršiaus pagrindu šalinantis plaukus ar odos ląsteles. Šiandien pemza dar naudojama negyvoms kulnų ląstelėms ar nuospaudoms šveisti.

Šalinimas siūlu

Tai senovinis, iš Viduriniųjų Rytų kilęs plaukų šalinimo būdas, išlaikęs populiarumą dar ir šiandien. Procedūros metu prie plauko pritvirtinamas medvilninis siūlas, išraunant plauką su visu svogūnėliu ir nepažeidžiant veido odos. Šis metodas gali būti taikomas net ir labai trumpiems plaukams, dažniausiai juo formuojami antakiai, tačiau labai sunku rasti šią techniką įvaldžiusių grožio specialistų. Plaukų šalinimo siūlu tradicija geriausiai išsilaikiusi Indijoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Cukrus

Cukrumi plaukeliai pradėti šalinti senovės Egipte, tačiau šiandien šis depiliacijos būdas tampa vis populiaresnis SPA salonuose, mat yra šiek tiek mažiau skausmingas, nei šalinimas vašku. Vis dėlto, principas labai panašus – tepama ir pašalinama masė. Tiesa, ji, kitaip nei vaškas, nėra karšta – kambario temperatūros ir tepama ne ant odos, o ant plaukelių.