Skutimas

Kaip tai veikia? Skutimas yra pats populiariausias depiliacijos būdas. Plaukas yra nupjaunamas ties odos paviršiumi panaudojant aštrų skustuvą. Prekyboje yra labai platus skustuvų pasirinkimas – nuo nebrangių, su vienkartinio panaudojimo peiliukais iki brangesnių modelių, skirtų daukartiniam naudojimui. Brangesnių modelių skustuvuose neretai yra naudojami ne vienas, o keli skutmosi peiliukai, taip pat jie pasižymi geresne apsauga nuo įsipjovimo. Vyrai dažniausiai naudoja skustuvus plaukų šalinimui nuo veido ir galvos, moterys – pažastų, rankų ir kojų depiliacijai. Skutimas gali būti sėkmingai atliekamas ne tik naudojantis tradiciniu skustuvu, bet ir elektrine skutimosi mašinėle.

Kiek ilgai plaukai neatauga? Nuo 1 iki 4 dienų, priklausomai nuo individualios fiziologijos.

Pliusai. Skutimas yra labai paprastas depiliacijos metodas, todėl sėkmingai atliekamas savarankiškai namuose. Skusti plaukus yra nebrangu – jam atlikti pakanka vandens (pegeidautina – šilto), aštraus skustuvo, skutimosi putų ir losjono po skutimosi. Šią paslaugą galite atlikti ir grožio salone ar kirpykloje.

Minusai. Skutimosi efektas yra trumpalaikis, todėl skustis tenka dažnai, o tai dirgina odą. Dažnai skutantis atsiranda ir plaukelių įaugimo rizika, taip pat galima įsipjauti. Po skutimosi ataugę plaukeliai gali tapti dar storesni.

Patarimai. Šiltas vanduo suminkština odą, todėl skutimas bus tolygus, o plauką nupjausite prie pat odos paviršiaus. Įtempkite skutamos odos paviršių prieš braukdami jį skustuvu. Atšipęs skustuvas gali pradėti bražyti odą, todėl dažnai keiskite peiliukus. Jeigu Jūsų oda jautri, prieš skusdamiesi būtinai naudokite skutimosi putas, o po skutimosi – dezinfekuokite nuskustą vietą losjonu. Įaugusių plaukelių riziką sumažina skutimas plauko augimo kryptimi. Jeigu bijote įsipijauti, naudokite elektrinę skutimosi mašinėlę.

Kiekvienas plaukelių šalimo būdas turi savo pliusų ir minusų. O kokį būdą renkatės Jūs?

Kokį plaukų šalinimo būdą paprastai naudojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...