Išvenkite klaidų: kaip teisingai skusti kojas

shaving-legs-vintage-1024x682

Žiema pamažu traukiasi, oras šyla ir nenumaldomai artėja metas, kai iš spintų trauksime pavasariškas sukneles bei sijonus. Metas, kai plaukelių šalinimas taps kasdiene procedūra, kurią vis dėlto labai dažnai atliekame klaidingai. Oda parausta, tampa dirgli ar net išberta, tačiau viso to galima išvengti, jei kojas skusite laikantis kelių paprastų, tačiau labai naudingų taisyklių.

Naudokite šiltą vandenį

Viena didžiausių klaidų – skutimo metu naudojamas šaltas ar vos drungnas vanduo. Tuo tarpu šiltas minkština ir švelnina odą bei plaukus, dėl ko skutimas tampa kur kas lengvesnis. Skustuvas per odą slys žymiai lengviau, o jūs sulauksite akivaizdžiai geresnių rezultatų.

Neskubėkite

Nepulkite skusti kojų vos užėjusios į vonią. Paleidusios šilto vandens srovę, leiskite joms pamirkti. Jei skutate kojas būdamos duše, pirmiausia išsiplaukite galvą, išsimuiluokite kūną ir tik tada pereikite prie kojų. Tuomet jos jau bus paruoštos skustuvo ašmenims.

Padenkite kojas putų sluoksniu

Dalis moterų skurimui naudoja muilą, tačiau tai nėra geriausia priemonė, mat muilas sausina odą. Naudokite specialias skutimo putas arba gerai iki putojimo įtrinkite dušo želė. Tikriausiai nė nepagalvojote, tačiau galite naudoti ir plaukų kondicionierių – jis ypač sušvelnins plaukus, o skustuvas slys kaip niekad sklandžiai.

Plauką skuskite pagal augimo kryptį

Esame įpratusios kojas skusti skustuvą vedant iš apačios į viršų, tačiau taip išauga odos sudirginimo ir įpjovimų tikimybė, ypač, jei oda jautri. Pakeiskite įprotį ir kojas skuskite pagal plauko augimo kryptį.

Skalaukite skustuvo ašmenis

Skustuvą būtina praskalauti po kiekvieno perbraukimo kojos paviršiumi. Taip pašalinsite jau nuskustus plaukus ir muilo perteklių, trukdančius maksimaliam procedūros efektyvumui. Taip pat įsitikinkite, jog naudojate aštrų, neatšipusį skustuvą, mat kitu atveju ne tik nekokybiškai nusiskusite, bet ir sudirginsite odą.

Nušveiskite odą

Prieš skutant, pašalinkite negyvas odos ląsteles – kruopščiai nuplaukite savo kojas. Taip pakelsite prigludusius plaukus ir geriau pasieksite plauko šaknelę.

Įsitikinus, jog nepageidaujamų plaukelių nebeliko, rūpestingai nuplaukite ir nusausinkite odą. Nepamirškite jos pamaitinti drėkinamuoju kremu ar pieneliu. Vis dėlto, jei esate iš tų moterų, kurioms kasdienis kojų skutimas nekelia malonumo, siūlome išbandyti kitus plaukų šalinimo būdus, pavyzdžiui fotoepiliaciją.

Susiję straipsniai: