Skirtumai tarp moteriškų ir vyriškų plaukų skustuvų

skustuvai

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kitaip, plaukų skustuvai skirti vyrams ir moterims turi daug skirtumų. Pats didžiausias iš jų yra susijęs su priešingų lyčių skirtinga plaukų augimo fiziologija. Be to, skiriasi ir skustuvų dizainas ir ergonomika, kurį lemia skustuvų naudojimo paskirties vieta.

Vyriški barzdos plaukai ar ūsai – tai kieti ir stori plaukai, kuriuos neretai pavadiname tiesiog šeriais. O ant moteriškų kojų auga ploni, pūkeliniai plaukeliai. Todėl vyriškus skustuvus neretai sudaro kelios skutimosi peiliukų eilės, nes vyriškas skustuvas privalo skusti kur kas trumpiau nei moteriškas, kad būtų pasiektas tas pats lygios ir švarios odos rezultatas.

Moterys plaukelius šalina ne tik nuo kojų, bet ir kitose, kur kas sunkiau prieinamose kūno vietose – pažastyse, bikini zonoje. Dėl to, skiriasi moteriško skustuvo skutimosi galvutės ir laikymo rankenėlės forma, kad būtų patogu plaukelius šalinti ir sunkiau pasiekiamose kūno vietose.

Moteriškų skustuvų gamintojai atsižvelgia ir į tai, kad tose kūno vietose, kur paprastai moterys šalina plaukus (pažastys, kojos, bikini zona), oda yra kur kas jautresnė nei veido oda (kur paprastai vyrai šalina plaukus). Tai dar viena priežastis, kodėl moteriškas skustuvas turi skusti ne taip trumpai, kad nebūtų dirginama oda, o po skutimosi procedūros nekiltų odos alerginė reakcija.

Žinoma, kad kartais moterys renkasi ne plaukų skustuvus, bet epiliatorius, kurie ne skuta, bet rauna plauką ir todėl pasiekiamas ilgiau išliekantis depiliacijos efektas. Tačiau nors plaukeliai neatauga ir ilgiau, tačiau pastarasis plaukų šalinimo būdas labiau dirgina odą ir yra skausmingesnis bei skutimasis.

Kiekvienas plaukelių šalimo būdas turi savo pliusų ir minusų. O kokį būdą renkatės Jūs?

Kokį plaukų šalinimo būdą paprastai naudojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Susiję straipsniai:

Jeigu oda per jautri epiliacijos procedūroms, kamuoja įaugantys plaukeliai, verta pasvarstyti apie ilgalaikius plaukų šalimo būdus.