Šąlant orams slepiame… skustuvus?

depilaicija-ziema

Atlikti statistiniai tyrimai patvirtina hipotezę, jog moterų grožio priežiūros įpročius įtakoja metų laikų kaita. Jei pavasarį ir vasarą kūno depiliacija yra neatsiejama grožio ritualo dalis, tai rudenį bei žiemą šią procedūrą atliekame rečiau. O ypač tose vietose, kurias dengia storesnis rūbų sluoksnis.

Kūno depiliacija atlieka dvi pagrindines funkcijas – higienos bei estetinę. Glotni kūno oda leidžia jaustis švaresnei, patrauklesnei, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. O ką jau kalbėti apie nevalos etiketę, klijuojamą moterims, kurių „augmenija“ veržiasi pro kraštus (marškinėlių rankoves, pėdkelnes ar maudymosi kostiumėlį). Egzistuoja savitas grožio supratimas, tačiau minėti kraštutinumai šiuolaikinėje visuomenėje nėra toleruojami.

Visgi vėstantys orai dažną higiena bei grožiu besirūpinančią moterį skatina „nuleisti“ depiliacijos kartelę – kūno plaukelių šalinimas atliekamas rečiau. Jei vasarą ir pavasarį daugiau nei pusė apklaustųjų kojas „geni“ kelis kartus per savaitę, tai, atėjus, rudeniui, ši procedūra atliekama kartą per savaitę arba dar rečiau. Tai nereiškia, jog moterys apsileidžia ir užsiaugina storą kailio sluoksnį: šaltojo sezono apranga lemia, jog kūną apnuoginame minimaliai, tad vienas kitas plaukelis akių „nebado“ ir bendram estetiniam vaizdui nekenkia. Tuo tarpu vasarą, kai puošiamasi atvirais, šviesiais, plono audinio rūbais, visas kūnas kaip ant delno, puikiai matosi net menkiausias plaukelis.

body-hair-roundtable-discussion-shaving-man-repeller

Galimybė paslėpti ilgesnius kūno plaukelius vėsiuoju metų laiku dažnai išnaudojama kaip būsimos depiliacijos pagrindas. Jei vasarą, laukdamos kol plaukeliai užaugs iki reikiamo ilgio depiliacijai cukraus pasta ar vašku, moterys patiria nemenką diskomfortą (privalo slėpti kūną po uždarais rūbais, negali maudytis ir panašiai), tai rudenį bei žiemą minėtos problemos nėra tokios aktualios.

Šaltuoju metų laiku dėl kojų depiliacijos mažiau sukame galvą, tačiau atsikvėpti negalima: bikini zona, antakiai, pažastys  – tuo rūpinamasi nepriklausomai nuo oro sąlygų už lango. Bikini zonos depiliacija svarbi ne tik dėl higienos užtikrinimo, tai – svarbi intymaus gyvenimo detalė, tad moteriai, turinčiai antrają pusę, susitvarkyti „tą“ vietą atrodo savaime suprantama. Plaukeliai iš pažasčių šalinami norint išvengti nemalonaus prakaito kvapo, o tvarkingi antakiai – privalomas kiekvienos moters „atributas“.

Tiesa, žiema gali tapti ir naudingų eksperimentų metu. Ar jau išbandėte… fotoepiliaciją? Tai – inovatyvi ilgalaikės depiliacijos procedūra, kurios metu plauko folikulas sunaikinamas intensyvios impulsinės šviesos spinduliu. Specialistai vieningi: šaltasis sezonas – idealiausias metas fotoepiliacijai. Kodėl?

  • Žiemą kontrastas tarp tarp odos ir plaukelių yra pats didžiausias: oda pašviesėja, o plaukelių spalva išlieka nepakitusi. Šviesią oda bei tamsius plaukelius epiliatorius veikia efektyviausias – dauguma jų pašalinami.
  • Fotoepiliatoriaus procedūra, lyginant su kitomis depiliacijos rūšimis, nėra tokia skausminga, tačiau bet kokiu atveju tai – ne paglostymas. Paniškai bijančias skausmo turėtų paguosti faktas, jog žiemą fotoepiliacija yra mažiausiai skausminga – plaukelio melaninas tarsi absorbuoja skausmą ir oda yra mažiau dirginama.
  • Ruošiantis fotoepiliacijai, būtina 3-4 savaites vengti tiesioginių saulės spindulių, tas pats draudimas galioja ir atlikus procedūrą. Šiltuoju sezonu tai sukelia nemažai problemų, o žiemą – viskas kur kas paprasčiau.
  • Priklausomai nuo individualaus kūno plaukuotumo, gali prireikti kelių fotoepiliacijos kursų ir tik tada pasiekiamas pageidaujamas odos glotnumas, galintis išlikti…net kelerius metus. Jei laiku pradėsite šią procedūrą, didžiausias rūpestis vasarą bus naujo bikini įsigijimas: nereikės bijoti, jog šis parodys per daug – oda bus lygi.

Taigi, šaltuoju metų laiku geriausia pradėti ilgalaikes plaukelių šalinimo procedūras. Pirmieji fotoepiliacijos namuose rezultatai pasirodo būtent po 2-3 mėnesių, o ilgalaikiai – po 4-5 mėnesių.