Apie plaukų šalinimą konsultuoja gydytojai-dermatovenerologai

Inga KisielienėVilniaus lazerinės
dermatologijos centro
gydytoja dermatovenerologė
Inga Kisielienė

Jurgita StoškienėEra Esthetic lazerines
dermatologijos klinikos
gydytoja dermatovenerologė
Jurgita Stoškienė

Monika LaunikaitytėEstetinės medicinos klinikos Laiko klasė
med. kosmetologė
Monika Launikaitytė

Fotoepiliacija namuose

Ar atliekant fotoepiliaciją namuose skauda?

Atliekant fotoepiliaciją namuose, dauguma asmeninio naudojimo fotoepiliatorių vartotojų teigia šviesos impulso metu jaučiantys tik nedidelę šilumą.

Storesnių ir tamsesnių plaukų savininkai gali jausti šiek tiek didesnį diskomfortą, nesmarkų odos dilgčiojimą, tačiau jis išnyksta vos užbaigus plaukų šalinimo procedūrą.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kaip fotoepiliacija veikia baltus ir žilus plaukus?

Fotoepiliacija geriausiai veikia tamsesnius plaukus arba plaukus, kuriuose daugiau melanino. Melaninas – tai pigmentas, suteikiantis plaukams ir odai jų spalvą, jis pasisavina šviesos energiją. Veiksmingiausiai šalinami juodi ir rudi plaukai, nors rudi ir šviesiai rudi plaukai paprastai taip pat gerai šalinami, tačiau tam prireikia daugiau plaukų šalinimo procedūrų. Baltų, žilų ir šviesių plaukų atveju šis prietaisas nėra efektyvus.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Ar galiu naudoti fotoepiliatorių ant tamsios odos?

Nenaudokite fotoepiliatoriaus po deginimosi saulėje procedūrų. Įdegusioje odoje, ypatingai iškart po deginimosi saulėje, yra didelis kiekis pigmento melanino. Ši taisyklė taikytina visų tipų ir spalvų odai, įskaitant tas, kurios iš pažiūros taip greitai neįdega. Didelis melanino kiekis lemia didesnę riziką, taikant šviesa paremtą plaukų šalinimo metodą.

Fotoepiliatoriaus naudojimas ant tamsios odos gali sukelti tokį kenksmingą poveikį kaip nudegimas, pūslių atsiradimas, odos spalvų pokyčiai.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Ar turėčiau atlikti kokias nors procedūras, prieš naudodama fotoepiliatorių?

Prieš kiekvieną fotoepiliacijos namuose procedūrą svarbu bent keturias savaites vengti saulės įdegio toje vietoje, kurioje planuojate šalinti plaukus. Čia padės aukšto lygio UV apsauginė priemonė arba atitinkamų vietų uždengimas. Vietą, nuo kurios planuojate šalinti plaukus, reikėtų nuprausti švelniu muilu ir vandeniu. Prieš procedūrą turėtumėte nuskusti plaukus.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kodėl mano plaukai atauga, nors procedūrą atlikau prieš savaitę?

Plaukų ataugimas dvi savaites po plaukų šalinimo procedūrų yra normalus reiškinys. Minėtas procesas vadinamas „išmetimu“. Praėjus porai savaičių, pamatysite, kad plaukeliai tiesiog iškris (nerekomenduojame jų traukti – tiesiog palaukite, kol jie natūraliai iškris). Taipogi įmanoma, kad dėl skirtingų augimo stadijų, kai kurie plaukeliai liko nepaveikti. Vadinasi, šie plaukeliai bus šalinami kitų procedūrų metu.

Posted in: Fotoepiliacija namuose, Plaukų šalinimas lazeriu

Kaip uždengti apgamą, kad jo nepaveiktų fotoepiliatorius?

Bet kokio dydžio apgamo dirginti nepatariama – traumuotas apgamas visada yra potencialiai pavojingas „supyktybėjimo“ prasme. Norėdami uždengti apgamą, kad jo nepaveiktų fotoepiliatorius, naudokite neskaidrų pleistrą. Kremo gali nepakakti.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Ar turiu plaukus skusti prieš kiekvieną fotoepiliacijos procedūrą?

Prieš atliekant fotoepiliacijos procedūras kiekvieną kartą plaukus rekomenduojama skusti. Nesvarbu ar tai būtų tik pirma, ar jau rutininė procedūra su fotoepiliatoriumi.

Pageidautina, kad fotoepiliacijos procedūros metu plaukų ilgis būtų iki 1 mm (tam kad šviesos pulsas susikoncentruotų į plauko folikulą).

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kas nutinka kai paveikiamas apgamas?

Pigmentinis apgamas dėka savo pigmento sugeria šviesą lygiai taip pat, kaip ir plauko folikulas. Tačiau plauko folikulas yra žymiai mažesnis, todėl ir įkaista, ir yra pažeidžiamas visas, o apgamo atveju – tik jo paviršius.

Nėra iki galo ištirta, kaip fotoepiliacija veikia apgamus, bet atsižvelgiant į tai, kad ultravioletiniai spinduliai gali sukelti odos navikus, tarp jų ir melanomą, rekomenduojama apgamus prieš procedūrą įvertinti ir, jei įmanoma, darant procedūrą juos apeiti.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Ar galiu prieš fotoepiliacijos procedūrą plaukų neskusti?

Prieš atliekant procedūras fotoepiliatoriumi arba lazeriu, rekomenduojama mažiausiai 3-4 savaites plaukų nepešioti (nenaudoti epiliatoriaus, neatlikti plaukų šalinimo vašku), nes išpešus plauką nebus taikinio – plauko folikulo, kurį stengsitės paveikti. Jei plaukučius bijote skusti (kad neataugtų kieti ir juodi), galite juos nukirpti.

Žinoma, jeigu nepageidautini plaukai yra ant veido, juos visą mėnesį auginti ir nešalinti prieš gali būti keblu. Todėl pirmą fotoepiliacijos procedūrą atlikite po savaitės nepešiojimo, antrą fotoepiliacijos procedūrą atlikite kiek ankščiau nei pradės augti išrauti plaukai, o sekančias fotoepiliacijos procedūras atlikite laikydamiesi instrukcijoje nurodyto grafiko.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Ar galima fotoepiliaciją atlikti paaugliui?

Fotoepiliaciją galima atlikti ir paaugliams iki 18 m., bet tai nusprendžiama konsultacijos metu kartu su pacientu, tėvais ir gydytoju.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Koks būtų efektyviausias būdas vyrui šalinant plaukus nuo kojų, krūtinės?

Efektyviausias plaukų šalinimo būdas yra fotoepiliacija, bet ir jo efektyvumas bus mažas, jei plaukuotumas padidėjęs dėl hormoninių pokyčių. Kaip alternatyvą galima rinktis epiliaciją vašku ar kremu.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kiek efektyvi yra fotoepiliacija po 4-6 procedūrų?

Fotoepiliacijos poveikis individualus, bet dažniausiai po 4-6 procedūrų plaukų kiekis sumažėja, jie tampa plonesni, šviesesni, beveik nepastebimi. Deja, pasiektas rezultatas nėra visam gyvenimui. Norint išlaikyti pasiektą efektą, procedūras rekomenduojama kartoti 1-2 kartus per metus.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kiek procedūrų galima padaryt su fotoepiliatorium?

Fotoepilliatoriaus galiojimo laikas ir procedūrų skaičius priklauso nuo aparato  gamintojo. Tikslesnės informacijos ieškokite aparato techniniuose duomenyse arba kreipkitės į gamintoją.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Ar reikia naudoti papildomas priemones naudojant fotoepiliatorių?

Papildomų priemonių, pvz. apsauginį kremą nuo saulės prieš fotoepiliaciją naudoti negalima. Oda turi būti švari, plaukai nuskusti arba nukirpti.
Po procedūros odą galima patepti drėkinamuoju kremu su alijošiumi arba pantenoliu.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kuriam laikui užtenka vienos fotoepiliatoriaus lemputės? (Kiek maždaug odos ploto galima nudepiliuoti)?

Kiek laiko užtenka fotoepiliatoriaus lemputės – priklauso nuo fotoepiliatoriaus gamintojo, rūšies. Šią informaciją galima rasti informaciniame lapelyje arba reikia klausti pardavėjo.

Pavyzdžiui, jeigu fotoepiliatoriaus lemputės plotas – 4 kv. cm, o blyksnių rezervas – 1000 blyksnių, tai su viena lempute apdorosite 0,4 kv. m. odos plotą. Vidutiniško sudėjimo žmogui,  tokio lemputės resurso pakanka visą kūną (veido sritis, pažastys, rankos. bikini zona, šlaunys, blauzdos) apdoroti 2 kartus. Žinoma, kad atliekant procedūras tik tam tikrose odos zonose lemputės taranavimo laikas atitinkamai bus ilgesnis.

Ilgalaikiai rezultatai paprastai pradeda ryškėti po 5-6 procedūrų, kurioms standartiškai pakanka 2-3 lempučių.

Odos sritis Sunaudojamas impulsų skaičius
Viršutinė lūpa 6
Rankos 96
Pažastys 46
Bikini zona 51
Blauzdos 82
Šlaunys 220

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Ar galima naudoti fotoepiliatorių, jei yra įauginėjančių plaukelių?

Fotoepiliacija yra tinkamas būdas, jei yra įauginėjančių plaukų. Jį taikant plaukai nustoja įauginėti, išnyksta žaizdelės, použdegiminės pigmentinės dėmės. Paprastai tai užtrunka iki 1 m. Kol kas tai yra efektyviausias plaukų įaugimo gydymo būdas.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kiek tenka atlikti fotoepiliacijos procedūrų, kol pasiekiamas ilgalaikis rezultatas?

Priklausomai nuo fotoepiliatoriaus intensyvumo skiriasi ir procedūrų skaičius bei trukmė, kada bus pasiektas norimas rezultatas. Fotoepiliatoriai skirti naudoti namuose, paprastai yra silpnesni, todėl procedūrų gali reikėti daugiau.
Atliekant procedūras med. salonuose dažniausiai efektas pastebimas jau po 6 procedūrų, paprastai atliekama iki 10 proc. kas 2 mėn., vėliau atliekamos palaikomosios 1-2 k/m.

Posted in: Fotoepiliacija namuose, Fotoepiliacija salone

Naudoju fotoepiliatorių namuose. Atlikau jau 6 procedūras. Kodėl plaukai auga kaip augę ir visai nemažėja? Jie juodi ir šiurkštūs. Gal kažką blogai darau? Visada parą prieš procedūrą nuskutu, o kitą dieną atlieku procedūrą. Hormonai tvarkoje, nes buvau tirta

Procedūrų efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių-odos tipo, plauko storio ir pigmento kiekio, hormonų kiekio, fotoepiliatoriaus galingumo. Manau, kad Jūsų naudojamas epiliatorius nėra toks galingas, kaip profesionalams skirtas, todėl ir efekto dar nematote.

Profesionalams skirti fotoepiliatoriai (naudojami klinikose) turi daug didesnį galimingumą. Atliekant procedūras jais, efektą pasiekiame po 4-6 procedūrų.

Namuose skirti fotoepiliatoriai yra silpnesnio galingumo (siekiant apsaugoti nuo galimų komplikacijų), todėl procedūrų efektas gali būti silpnesnis ir gali reikėti daugiau procedūrų.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Kokios gali būti pasekmės, jei atliksiu fotoepiliaciją esant kraujo krešėjimo sutrikimui, vartojant kraują skystinančius preparatus?

Kraują skystinantys vaistai nėra kontraindikacija fotoepiliacijai atlikti, nes tai – ne intervencinė procedūra.
Fotoepiliatorius yra medicinos prietaisas, išskiriantis vieno bangos ilgio šviesą ir veikia tiksliai į savo taikinį, t.y. veikia plauko folikulą. Išskiriant vieno bangos ilgio spindulį, specializuojamasi sprendžiant konkrečią problemą, t.y. plaukų šalinimą. Impulso išskleidimas trunka tik sekundės dalį, tad energija yra sugeriama plauko folikulo ir nepakenkia aplinkiniams audiniams.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Prieš fotoepiliavimą nusiskutus išbėrė odą, ar galima iškart fotoepiliuoti? At galima fotoepiliuoti veidą be specialaus antgalio?

Jei oda dar vis paberta, tuomet būtinai palaukite, kol bėrimas nuslūgs, nefotoepiliuokit įjautrintos odos būklės. Veido sritį galite fotoepiliuoti su tuo pačiu fotoepiliatoriumi, kurį naudojate ir kūno plaukams mažinti.

Posted in: Fotoepiliacija namuose

Fotoepiliacija salone

Kodėl fotoepiliacija yra pranašesnė už plaukų šalinimą lazeriu?

Šalinant lazeriu maksimalus plotas nuo kurio pašalinami plaukai yra 1.0 cm, tuo tarpu šalinant IPŠ (Intensyvi Pulsinė Šviesa) metodu (fotoepiliacija) plaukai pašalinami iškart nuo 4.0 iki 8.3 kv. cm ploto. Taigi efektas pasiekiamas padarant mažesnį impulsų kiekį, o kiekvienas impulsas tai yra nors ir nedidelis, bet tam tikras diskomfortas (skausmas).

IPŠ metodika šalinant plaukus naudojamas impulso padalinimas į 2 arba 3 poimpulsus – tai dar labiau sumažina procedūros skausmingumą ir nepageidaujamą poveikį odai.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kiek fotoepiliacijos procedūrų reikės?

Plauko augimo ciklas susideda iš 3 fazių: augimo, regresijos ir ramybės. Fotoepiliacija pašalina tik augimo fazėje esančius plaukus. Kadangi tik 20-30 procentų plaukų vienu metu yra augimo fazėje, todėl, norint pasiekti ilgalaikį efektą, fotoepiliacijos procedūra turi būti kartojama kelis kartus. Dažniausiai pakanka 4-6 procedūrų. Procedūrų skaičius priklauso nuo plaukų augimo ciklo, tankio, odos spalvos, vartojamų vaistų, hormonų lygio, medžiagų apykaitos ypatumų.

Šiuo būdu galima pašalinti plaukus visose kūno vietose, išskyrus akis. Moterims dažniausiai plaukai šalinami pažastų, kojų, bikinio, viršutinės lūpos, smakro srityje, vyrams – nugaros, pečių srityje.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kada fotoepiliacijos procedūrų negalima atlikti?

Fotoepiliacijos procedūrų negalima atlikti:

  • Esant bet kokiai ūmiai odos infekcijai.
  • Sergant ligomis, kurių paūmėjimą gali provokuoti šviesa (pasikartojanti herpes simplex infekcija, sisteminė raudonoji vilkligė, porfirija).
  • Vartojant fotosensibilizuojančius (jautrumą šviesai didinančius) vaistus ar vaistažoles (pvz., doksicikliną, furozemidą, sulfanilamidus, jonažoles ir kt.).
  • Sergant piktybiniais odos susirgimais (pvz., melanoma, bazalioma).
  • Jei organizmas linkęs sudaryti keloidinius randus.
  • Esant kraujo krešėjimo sutrikimamas; vartojant kraują skystinančius preparatus.
  • Sergant endokrininės sistemos ligomis bei esant hormoninių sutrikimų.
  • Sergant imunitetą slopinančiomis ligomis (tame tarpe ir ŽIV, AIDS), vartojant imunitetą slopinančius vaistus (pvz., ciklosporiną).
  • Nėščioms, maitinančioms moterims.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kaip atliekama fotoepiliacijos procedūra salone?

Pacientas(-ė) paguldoma ant medicininės kušetės. Odos sritis nuo kurios bus šalinami plaukai patepama šaldančiu geliu, norint sumažinti nežymų skausmą ir odos paraudimą. Fotoepiliacijos procedūra gali sukelti šiokį tokį diskomfortą, tačiau šiuolaikinė aparatūra jį sumažina iki minimumo.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kaip prižiūrėti odą po fotoepiliacijos procedūrų?

Fotoepiliacijos procedūros metu paveikta oda gali parausti, patinti, niežėti. Tai praeina per kelias dienas. Norint sumažinti šį diskomfortą, naudojami vėsūs kompresai, drėkinantys kremai.

Atsiradus pūslelėms ar šašeliams, tepami antibiotikų tepalai.

Po procedūros 4 savaites venkite buvimo saulėje ar kaitinimosi soliariumuose. Naudokite apsaugines priemones nuo saulės. Jei numatoma daugiau plaukų šalinimo procedūrų, saulės vengimas yra būtinas.Parą po procedūros nesikaitinkite saunoje, venkite maudymosi karštoje vonioje. Rekomenduojamas maudymasis šiltame duše. Nenaudokite kosmetikos priemonių, kol yra odos pažeidimų.

Netrinkite, nekasykite odos, venkite aktyvaus sporto, traumų.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Galimos komplikacijos po fotoepiliacijos procedūrų

Po fotoepiliacijos procedūrų (pasitaiko 1-5 proc. atvejų) galimos šios komplikacijos: odos hiperpigmentacija (išnyksta savaime per 6 mėnesius), niežėjimas, skausmas, nutirpimo jausmas, šašai, mėlynės (retai), purpura, paraudimas, patinimas, infekcija (labai retai), laikina hipopigmentacija, randelių susidarymas.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Ar galimos plaukų šalinimo procedūros ant įdegusios odos?

Procedūras geriausia atlikti ant šviesios odos arba prieš atostogas. Po aktyvių saulės vonių, mažiausiai dvi savaites, kartais mėnesį, nerekomenduojama atlikti fotoepiliacijos ir depiliacijos lazeriu procedūrų. Odos atspalvis arba įdegis priklauso nuo buvimo saulėje ekspozijos laiko, naudotų apsaugos faktorių, klimatinės zonos ir nuo taip vadinamo odos tipo.

Jei oda įdegusi tik šiek tiek, procedūras atlikti galima, tačiau tiksliai odos atspalvį įvertinti ir tinkamą režimą parinkti gali tik procedūras atliekantis gydytojas dermatologas, kuris patars, ar geriau dar palaukti, ar jau galima atlikti procedūras.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kaip reikėtų elgtis po fotoepiliacijos: ar galima skusti plaukus?

Po fotoepiliacijos procedūrų, laukiant, kol plauko stiebą  išstums oda, plaukus skusti galima. Be to, dėl lėto išstūmimo, tai pakaks padaryti tik vieną kartą. Vėliau jau galėsite džiaugtis plaukelių  nebuvimu. Tarp procedūrų  nerekomenduojama pešioti, šalinti plaukelių  vašku ar epiliatoriumi.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kodėl negalima atlikti fotoepiliacijos maitinančioms moterims?

Fotoepiliacijos procedūros nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims nerekomenduojamos, nes nėra atlikti tyrimai, kaip ši procedūra galėtų paveikti kūdikį ar motinos pieną.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Ar fotoepiliacija gali pakenkti vaisiui nėštumo metu?

Nėra duomenų, kad fotoepiliacija galėtų pakenkti moters vaisiui. Tačiau saugumo sumetimais, visada prieš atliekant fotoepiliaciją IPL aparatu ar lazeriu nėštumo metu, reikėtu pasvarstyti, sveriant riziką ir naudą, įskaitant ir skausminį faktorių, nes padidėja spazmų, kraujotakos sutrikimo galimybė.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Ar galima fotoepiliacija turint autoimuninį tiriodita?

Sergant skydliaukės ligomis fotoepiliaciją atlikti galima.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Rekomendacijos prieš fotoepiliacijos procedūras

Prieš fotoepiliacijos procedūrą, 4-6 savaites nenaudokite plaukų šalinimo metodų, kurių metų plaukas išpešamas (pešiojimas pincetu, depiliacija vašku, kremu, elektriniu depiliatoriumi). Skusti plaukus galite.

Kelias savaites ar mėnesius prieš procedūrą nesikaitinkite soliariume, nesideginkite saulėje, nenaudokite savaiminio įdegio priemonių, kadangi įdegis sumažina fotoepiliacijos procedūros efektą, gali sukelti odos pigmentacijos pokyčius.

Prieš pat procedūrą oda turi būti švari, nepatepta jokiomis kosmetinėmis priemonėmis.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kada pamatysiu ilgalaikius plaukų šalinimo rezultatus?

Kaip ir bet kurio kito šviesos ar lazerio technologija grindžiamo plaukų šalinimo prietaiso atveju, rezultatai matomi ne iš karto. Po pirmos plaukų šalinimo procedūros plaukai atauga, tačiau po dviejų savaičių dauguma šių plaukų paprasčiausiai iškrenta.

Be to, plaukai auga trim skirtingais etapais, o plaukų šalimo procedūrų metu yra veikiami tik aktyvioje augimo fazėje esantys plaukai. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl norint pasiekti pageidaujamą rezultatą reikia atlikti daugkartines procedūras.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Jau atlikau 8 fotoepiliacijos procedūras ant viršutinės lūpos, tačiau plaukai toliau auga. Ką daryti?

Labai dažnai plaukų augimą viršutinės lūpos srityje sukelia hormonų sutrikimas.

Jei atliekamos procedūros neduoda efekto, rekomenduočiau pasikonsultuoti su procedūrą atliekančiu specialistu dėl hormoninių tyrimų atlikimo arba dėl konsultacijos su endokrinologu.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Ar yra tikimybė susirgti vėžiu plaukus šalinant fotoepiliacijos būdu?

Duomenų, jog fotoepiliacija galėtų sukelti kurios nors srities naviką nėra.
Bet, kadangi procedūros metu oda veikiama ir UV spinduliais, rekomenduojama apgamų vietas fotoepiliacijos procedūrų metu apeiti.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kiek laiko po pasinaudojimo soliariumu / deginimosi saulėje turi praeiti, kad būtų galima atlikti fotoepiliaciją?

Norint atlikti fotodepiliaciją po deginimosi saulėje/soliariume turi būti praėję 1 mėn. laiko.

Vasaros metu fotoepiliaciją galima atlikti tik tuo atveju, jei žmogus nuolat būdamas saulėje atviras kūnas vietas teps apsauginiais kremais nuo saulės.

Žmogui, reguliariai besilankančiam soliariume, fotoepiliacija neturėtų būti atliekama.

Po fotoepiliacijos procedūros reikia vengti deginimosi saulėje ar soliariume 1 mėn. laiko.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Kiek tenka atlikti fotoepiliacijos procedūrų, kol pasiekiamas ilgalaikis rezultatas?

Priklausomai nuo fotoepiliatoriaus intensyvumo skiriasi ir procedūrų skaičius bei trukmė, kada bus pasiektas norimas rezultatas. Fotoepiliatoriai skirti naudoti namuose, paprastai yra silpnesni, todėl procedūrų gali reikėti daugiau.
Atliekant procedūras med. salonuose dažniausiai efektas pastebimas jau po 6 procedūrų, paprastai atliekama iki 10 proc. kas 2 mėn., vėliau atliekamos palaikomosios 1-2 k/m.

Posted in: Fotoepiliacija namuose, Fotoepiliacija salone

Ar sergant policistiniu kiaušidžių sindromu fotoepiliacijos procedūra yra veiksminga?

Taip, procedūra bus veiksminga ir plaukučius galima šalinti, tačiau prireiks daugiau procedūrų. Veido odoj prireiks daugiau nei 10 kartų.

Geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama kompleksinis gydymas kartu su pakaitine hormonų terapija (kontraceptikai).

Posted in: Fotoepiliacija salone

Mano situacija tokia, kad dariausi plaukų šalinimą lazeriu įvairiose kūno vietose. Gana daug procedūrų, taip, plauku turiu tikrai daug mažiau, kai kur jie visai neatauga. Bet iki visiško plauku pašalinimo dar tikrai reikėtų lazerio procedūrų, tik šiuo metu to neleidžia finansai. Norėjau paklausti, ar galiu pradėti plaukus šalinti elektriniu epiliatoriumi iki kol aš turėsiu galimybę vėl juos šalinti lazeriu? Ar aš taip nesukelsiu vėl plauku augimo ir ataugs vėl tie, kurie dabar visai neauga?

Kadangi lazerio procedūrų efektyvumas paremtas plaukų augimo fazėmis (lazeris efektyvus tuomet, kai plaukas būna anageno, augimo fazėje). Visi kūno plaukai auga skirtingose fazėse, dalis jų būna ramybės, dalis nykimo ir tik dalis augimo. Dėl šios priežasties lazerio procedūras reikia kartoti, kad visi plaukai būtų paveikiami lazerio, augimo fazėje. Jei pradėsite naudoti epiliatorių, tuomet vėl pakeisite augimo fazes, kadangi iš naujo formuosis plauko folikulas. Daug veiksmingiau būtų naudoti šalinimo procedūras, kurių metu nebūtų pašalinimas plauko folikulas, t.y. skutimas, depiliacija kremu. Taip pat vienas iš ekonomiškiausių variantų – namuose kartoti fotoepiliacijos procedūras buitiniu fotoepiliatoriumi, kadangi didžiausia dalis jau atlikta profesionalų, tad Jums užtektų tik palaikymo.

Posted in: Fotoepiliacija salone

Plaukų šalinimas lazeriu

Kiek reikės procedūrų atliekant depiliaciją lazeriu?

Plauko augimo ciklas susideda iš 3 fazių: augimo, regresijos ir ramybės. Lazerio spindulys pašalina tik augimo fazėje esančius plaukus. Kadangi tik 20-30 procentų plaukų vienu metu yra augimo fazėje, todėl, norint pasiekti ilgalaikį efektą, procedūra turi būti kartojama kelis kartus. Dažniausiai pakanka 4-6 procedūrų. Procedūrų skaičius priklauso nuo plaukų augimo ciklo, tankio, odos spalvos, vartojamų vaistų, hormonų lygio, medžiagų apykaitos ypatumų.

Šiuo būdu galima pašalinti plaukus visose kūno vietose, išskyrus akis. Moterims dažniausiai plaukai šalinami pažastų, kojų, bikini, viršutinės lūpos, smakro srityje, vyrams – nugaros, pečių srityje.

Posted in: Plaukų šalinimas lazeriu

Rekomendacijos prieš lazerinę plaukų šalinimo procedūrą

1. Prieš procedūrą 4-6 savaites nenaudokite plaukų šalinimo metodų, kurių metu plaukas išpešamas (pešiojimas pincetu, depiliacija vašku, kremu, elektriniu depiliatoriumi). Skusti plaukus galite.
2. Kelias savaites prieš procedūrą nesikaitinkite soliariume, nesideginkite saulėje, nenaudokite savaiminio įdegio priemonių, kadangi įdegis sumažina procedūros efektą, gali sukelti odos pigmentacijos pokyčius.
3. Prieš pat procedūrą oda turi būti švari, nepatepta jokiomis kosmetinėmis priemonėmis.

Procedūros atlikimas, priešparodymai, galimi nepageidaujami efektai ir rekomendacijos po procedūros yra tokios pat kaip ir šalinant plaukus su IPŠ (fotoepiliacija).

Posted in: Plaukų šalinimas lazeriu

Kuo skiriasi plaukų šalinimas lazeriu ir intensyvia pulsine šviesa?

Lazeriai, kaip mediciniai prietaisai, yra didžiausios galios – jie išskiria monochromatinę, vieno bangos ilgio šviesą ir veikia selektyvios fototermolizės principu, t.y. dėl didelės galios ir išskiriamo vienos bangos ilgio spindulio, kurį sugeria plauko pigmentas melaninas, sunaikina plauko svogūnėlį ir aplinkines ląsteles, iš kurių formuojasi plauko užuomazga. Tokiu būdu pasiekiamas ilgalaikis plaukų pašalinimas. Kiekvienas lazerių tipas, išskirdamas konkretų, griežtai fiksuotą vieno bangos ilgio spindulį, specializuojasi spręsdamas vieną problemą, pvz. plaukų šalinimui.

Intensyvios Pulsinės Šviesos (IPL) aparatai skleidžia polichromatinę (kelių bangos ilgių) šviesą, todėl veikti selektyvios fototermolizės principu (tiksliai į savo taikinį – plauką) jie negali. Be to, kosmetologinių impulsinės šviesos aparatų galingumas siekia 10-15 J/cm2, tokia galia sunaikinti plauko folikulo neįmanoma, todėl net ir po 7-10 procedūrų plaukai atauga per trumpą laiką. IPL aparatai dėl savo polichromatinės bangos srauto yra žymiai platesnės veikimo paskirties.

Posted in: Plaukų šalinimas lazeriu

Kodėl procedūrų negalima atlikti sergant endokrininėms ligoms?

Depiliacija lazeriu arba intensyvia pulsine šviesa (IPŠ) sergantiems endokrininėmis ligomis nerekomenduojama tik todėl, kad ji nėra efektyvi.

Efektas, kurio tikimės po procedūrų ciklo yra: plaukų kiekio sumažėjimas, pašviesėjimas ir suplonėjimas. Sergant endokrininėmis ligomis ar turint hormonų sutrikimų, plaukai linkę ataugti tokie pat, nežiūrint kiek procedūrų yra padaroma. Plaukai po procedūros iškrenta, bet po kurio laiko vėl pilnai atauga.

Plaukuotumo problemas dėl endokrinologinių ligų ar hormonų disbalanso šalinti galima visomis pacientui priimtinomis priemonėmis: skutimas, depiliacija vašku, cheminiais depiliatoriais ir kt. Pačios naujausios lazerinės technologijos, kurios jau yra prieinamos ir Lietuvoje, leidžia atlikti depiliacijos procedūras net ir esant endokrininiams sutrikimams.

Posted in: Plaukų šalinimas lazeriu

Kodėl mano plaukai atauga, nors procedūrą atlikau prieš savaitę?

Plaukų ataugimas dvi savaites po plaukų šalinimo procedūrų yra normalus reiškinys. Minėtas procesas vadinamas „išmetimu“. Praėjus porai savaičių, pamatysite, kad plaukeliai tiesiog iškris (nerekomenduojame jų traukti – tiesiog palaukite, kol jie natūraliai iškris). Taipogi įmanoma, kad dėl skirtingų augimo stadijų, kai kurie plaukeliai liko nepaveikti. Vadinasi, šie plaukeliai bus šalinami kitų procedūrų metu.

Posted in: Fotoepiliacija namuose, Plaukų šalinimas lazeriu

Ar bus tinkama depiliacija lazeriu turint „žąsies odą“?

Plaukų šalinimas trumpalaikiais  šalinimo būdais – skutimas, pešiojimas, depiliaciniai kremai tik laikinai pašalina plaukus. Be to,  šios procedūros dažnai sukelia odos problemas – plaukai pradeda  įaugti  į odą, sukeldami bėrimus, po kurių  ilgam lieka tamsios dėmės. Jūsų  atveju rekomenduotina plaukelius  šalinti lazeriu arba fotoepiliacija – sunaikinus plauko folikulą , plaukai daugiau neįauga. Jau po 1-2 procedūrų  išnyksta dėmelės, bėrimai, procedūras atliekant lazeriu dėl papildomai stimuliuojamos kolageno sintezės  ženkliai pagerėja odos išvaizda.

Posted in: Plaukų šalinimas lazeriu

Ar šalinant bikini plaukus lazeriu galima pakenkti lifmazgiams?

Lazerio išskiriamas spindulys yra selektyvus, t.y. kiekvienas lazeris turi griežtai fiksuotą vieno ilgio bangos spindulį. Plaukams šalinti skirtas lazeris veikia į darinius, turinčius melanino, o į aplinkinius audinius neveikia.

Posted in: Plaukų šalinimas lazeriu

Sergu reumatoidiniu artritu. Pastoviai tenka vartoti nedideles metylprednizolono dozes. Vargina padidintas plaukuotumas. Situaciją dar pablogino depiliacija vašku.Plaukelių tik padaugėjo. Galvoju apie depiliaciją Soprano lazeriu, nes ataugę plaukeliai šviesūs ir ploni. Ar galiu tikėtis efekto?

Iš Jūsų klausimo galima spręsti, kad tikriausiai vargina ir hirsutizmas, tokiu atveju reikia atlikti didesnį plaukelių šalinimo lazeriu procedūrų skaičių, reikalingas dažnesnis palaikomųjų procedūrų skaičius. Situaciją apsunkina šviesūs plaukeliai, kadangi tokiu atveju procedūros nėra tokios efektyvios, kaip esant tamsiam plaukui. Tad plaukelių skaičius tikėtina sumažėtų, tačiau labai didelio efekto tikėtis nereikėtų.

Tiksliau situaciją pakomentuoti galėtų procedūras atliekanti gydytoja, įvertinusi endokrinines problemas, sritį, kurioje norite atlikti plaukų šalinimą lazeriu, plaukų spalvą ir storį.

Posted in: Plaukų šalinimas lazeriu

Bikini depiliacija

Kaip namų sąlygomis depiliuoti bikini sritį, kad nebūtų įaugusių plaukelių?

Visos laikinos plaukų šalinimo priemonės – plaukų šalinimas vašku, skutimas, epiliatoriai, depiliaciniai kremai tik laikinai pašalina plaukus, be to, plaukai pradeda įaugti į odą, sukeldami paraudima, bėrimus, po kurių ilgam lieka tamsios dėmės.

Kai tokie bėrimai komplikuojasi bakterine infekcija, odoje gali likti randai. Oda tampa nelygi, formuojasi pseudofolikulitas, alerginės reakcijos. Todėl plaukeliai šalinami lazeriu, kad išnyktų visos šios problemos. Sunaikinus plauko folikulą, plaukai daugiau neįauga. Jau po 1-2 procedūrų išnyksta dėmelės, bėrimai, ženkliai pagerėja odos išvaizda. Oda ir vėl tampa sveika ir lygi.

Posted in: Bikini depiliacija

Ar galima naudoti depiliacinį kremą bikinio zonoje nėštumo metu?

Nėštumo metu bikini zonoje depiliacinį kremą naudoti galima.

Posted in: Bikini depiliacija

Beeksperimentuodama (skustuvas, depiliaciniai kremai, epiliatorius, vaškas) susigadinau savo bikini zoną, ji tapo randuota. Ką daryti?

Jei yra įauginėjančių plaukų problema, ją gali padėti išspręsti tik fotoepiliacija.

Jau susidariusius randus sunku išnaikinti. Randai gali būti gydomi lazerinėmis procedūromis, kortikosteroidų injekcijomis. Daugiau informacijos Jums galėtų suteikti gydytojas dermatologas konsultacijos metu.

Posted in: Bikini depiliacija

Ar galima fotoepiliuoti vyriškus lytinius organus?

Fotoepiliaciją bikini zonoje galima atlikti tiek vyrams, tiek moterims.

Posted in: Bikini depiliacija

Plaukai bikini zonoje ir pažastyse labai greitai atauga. Ką galite patarti?

Plaukų ataugimo greitis priklauso nuo depiliacijos/epiliacijos būdo ir nuo kiekvieno žmogaus individualiai.
Vidutiniškai plaukų augimo greitis yra ~0,3-0,5 mm/d.

Posted in: Bikini depiliacija

Imu pastebėti, kad po epiliacijos plaukeliai pradėjo ataugti be galo greitai. Jau po kokių 3-4 dienų, galima įžvelgti maždaug 0,5 cm plaukelius. Nuo ko jie taip pradėjo greitai atauginėti?

Atsakyti į Jūsų klausimą sunku. Rašote, kad po 3-4 dienų plaukeliai jau yra 0,4-0,5 cm ilgio. Paprastai plaukai per dieną paauga ~0,03cm, todėl kyla klausimas ar yra nepilnavertė depiliacija, ar suaktyvėjęs plaukų augimas. Gal Jūsų epiliatorius pradėjo nerauti plaukelius, o juos nutraukti?

Taip pat, plaukų augimas galėtų suintensyvėti dėl tam tikrų hormonų pusiausvyros pokyčių organizme. Dėl šių pakitimų reikėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju ar su gydytoju endokrinologu arba dermatologu.

Posted in: Bikini depiliacija

Elektroepiliacija (Elektrolizė)

Kokį plaukų šalinimo būdą rinktis – elektrolizę ar fotoepiliaciją?

Jeigu plaukai yra tamsūs, odos plotas, kurį norite depiliuoti didesnis (pvz. bikini sritis, blauzdos) patartina rinktis fotoepiliaciją (lazeriu arba intensyvia pulsine šviesa).

Mano oda yra ypač jautri ir sausa, o plaukuotumas labai didelis. Kadangi plaukai yra labai stori, depiliaciniai kremai nėra labai efektyvūs. Visą laiką naudojau skustuvus, tačiau jie sugadino mano odą. Plaukai ėmė įauginėti, atsirado pūlingų spuogelių, oda parausta, skauda, pasidarė nelygi, randuota, atrodo labai neestetiškai. Galvoju apie ilgalaikį plaukų šalinimą, bet neapsisprendžiu – ar rinktis procedūrą lazeriu, ar šalinimą elektrolizės būdu. Gal galėtumėte patarti, kuri mano atveju būtų veiksmingesnė?

Posted in: Elektroepiliacija (Elektrolizė)

Depiliacija cukrumi / vašku

Turiu taip vadinamą “žąsies odą“, ar galiu atlikti depiliaciją cukrumi?

Tol, kol to neišbandėte depiliacijos cukrumi sunku iš anksto pasakyti ar šis plaukų šalinimo būdas Jums tinkamas. „Žąsies oda“ arba folikulinė hiperkeratozė nėra kontraindikacija depiliacijai.

Posted in: Depiliacija cukrumi / vašku

Po depiliacijos vašku plaukai ėmė įauginėti, atsirado pūlingų spuogelių, oda atrodo labai neestetiškai. Ar fotoepiliacija sutvarkytų esamas problemas?

Fotoepiliacija labai tinka žmonėms, kuriems dėl kitų depiliacijos būdų įauginėja plaukai ar beria odą. Šalinant plaukus lazeriu ar IPŠ (intensyvia pulsine šviesa), sunaikinamas plauko folikulas beveik neveikiant aplinkinės odos. Plaukai neauga arba auga lėčiau, juos depiliuoti reikia rečiau ir taip išvengiama odos dirginimo, kuris gali sukelti plaukų įauginėjimus ir bėrimus.

Jei dėl ankstesnės depiliacijos jau yra atsiradę tamsios (pigmentinės) dėmės, reikės laiko (kartais kelių mėnesių), kad jos išnyktų. Fotoepiliacija použdegiminės pigmentacijos (atsiradusios po bėrimų) paryškinti ar kitaip pakenkti neturėtų.

Posted in: Depiliacija cukrumi / vašku

Kaip pašalinti po depiliacijos likusias pigmentines dėmes?

Odos pigmentacijos priežastis – netaisyklinga plauko augimo kryptis, atsirandanti po trumpalaikių plaukų šalinimo procedūrų  – vašku, epiliatoriumi ar kt. To pasekoje plaukai auga, sukeldami bėrimus, palikdami dėmeles ar randelius. Oda tampa nelygi, formuojasi pseudofolikulitas. Efektyviausia pašalinti plaukelius lazeriu ar fotoepiliacija. Panaikinama dėmeles sukėlusi priežastis, plaukelius šalinant lazeriu, papildomai stimuliuojama kolageno sintezė, išnyksta dėmelės, oda tampa lygi.

Neostrata priemonės su AHA rūgštimis tik truputį pašviesins dėmes, tačiau, kadangi įaugantys plaukai nėra pašalinami, ir toliau atsiras naujos dėmelės.

Posted in: Depiliacija cukrumi / vašku

Kiek laiko trunka skausmas po cukraus depiliacijos pažastyse?

Skausmas yra subjektyvus jausmas ir jo stiprumas ar trukmė priklauso nuo kiekvieno žmogaus psichoemocinės būklės. Atsakyti tiksliai, kiek laiko truks skausmas atlikus depiliaciją su cukrumi pažastyse yra sunku. Mano manymu, skausmas turėtų išnykti iš karto, baigus procedūrą. Kartais po bet kokios depiliacijos procedūros oda gali būti paraudusi, perštėti, bet šie simptomai paprastai praeina per 1-2 dienas.

Limfmazgiams pažastyse depiliacija cukrumi nepakenks, nes jie yra giliau po oda, o depiliacija yra procedūra, kuri paveikia tik viršutinį odos sluoksnį.

Posted in: Depiliacija cukrumi / vašku

Po depiliacijos cukrumi ant kojos atsiranda mažiausiai trys gan didoki rausvi guzeliai su balta viršūnėle. Ir prieš, ir po, dezinfekuoju odą, bet vis tiek tai kartojasi. Gal yra kokia priemonė, padedanti išspręsti tai?

Nemačius bėrimo, sunku tiksliai ką nors pasakyti. Iš Jūsų aprašymo, bėrimas panašus į furunkulą (pūlinuką). Jei po depiliacijos susidaro pūlinukai ir dezinfekcija nepadeda, siūlyčiau pabandyti tepamus antibiotikų kremus. Norint tikslesnio Jūsų problemos sprendimo, rekomenduoju bėrimus parodyti odos gydytojui.

Posted in: Depiliacija cukrumi / vašku

Veido depiliacija

Koks geriausias būdas šalinti plaukus nuo viršutinės lūpos?

Viršutinės lūpos srityje plaukus galima šalinti įvairiais metodais, žmogus turi pasirinkti pats, koks būdas jam priimtiniausias.
Nė viena depiliacija negali užtikrinti, kad plaukai po kurio laiko iš viso neaugtų.

Plaukuotumas veido srityje labai priklauso nuo tam tikrų hormonų lygio organizme, todėl jei yra hormonų disbalansas, depiliacija gali neduoti rezultatų.

Posted in: Veido depiliacija

Ar galima vyrams depiliuoti barzdą ir ūsus?

Vyrams depiliuoti barzdą ir ūsus galima. Rezultatai priklauso nuo pasirinkto depiliacijos būdo ir odos tipo, todėl ilgalaikius plaukų šalinimo būdus (fotoepiliacija, depiliacija lazeriu, elektroepiliacija) reikėtų rinktis itin pasvertai.

Posted in: Veido depiliacija

Ar plaukuotumą sumažintų vaistai, didinantys moteriškus hormonus?

Padidėjęs plaukuotumas viršutinės lūpos srityje gali būti dėl padidėjusių vyriškų hormonų kiekio kraujyje. Tą ištirti galėtų gydytojas endokrinologas. Be gydytojo skyrimo, jokių vaistų vartoti nerekomenduojama, o dėl kosmetinių priežasčių plaukelius šalinti galima įvairiomis depiliacinėmis priemonėmis.

Posted in: Veido depiliacija

Virš lūpos yra gan didelis plaukuotumas. Kuo geriausia plaukelius šalinti?

Plaukuotumą viršutinės lūpos srityje galima šalinti įvairiais būdais. Turite žinoti, kad nė vienas šalinimo būdas negali garantuoti, jog plaukai po kurio laiko neataugs.

Plaukuotumas veido srityje gali būti susijęs su padidėjusiu tam tikrų vyriškų hormonų kiekiu kraujyje, su paveldimumu, todėl plaukelių šalinimas gali neduoti norimo rezultato.

Efektyviausią ir tinkamiausią Jums plaukų šalinimo būdą gali padėti išsirinkti gydytojas dermatologas konsultacijos metu.

Posted in: Veido depiliacija

Skutimas

Tenka labai ilgai skusti šonu augančius plaukelius. Ar tai normalu?

Plaukų augimo kampas kiekvienam žmogui yra individualus. Kartas, dėl kai kurių depiliacijos metodų, plaukai gal pradėti augti horizontaliai, ir pradėti „įauginėti“. Tokiu atveju problemą spręsti galima tik fotoepiliacija.

Posted in: Skutimas

Cheminiai depiliatoriai

Patepus kojas depiliaciniu kremu atsirado paraudimai. Ar tai normalu?

Greičiausiai bėriai atsirado dėl dirginančio depiliacinio kremo poveikio. Taip pat gali būti, kad jūsų organizmas yra jautrus kuriai nors sudedamajai depiliacinio kremo medžiagai. Po depiliacijos reikėtų odą patepti raminančiomis savybėmis pasižyminčiu kremu – su cinku ar alijošiumi.

Jei bėrimai kartosis, pakeiskite depiliacinį kremą arba depiliacijos būdą.

Posted in: Cheminiai depiliatoriai