Įaugę plaukeliai. Ar galima to išvengti?

Įaugę plaukeliai – tai reiškinys, kada pašalinus plauką, naujas plaukelis neprasiskverbia pro odos epidermio viršutinį sluoksnį ir išlinkęs pradeda augti po oda. Neretai įaugusi vieta yra skausminga, ją niežti, ji gali tapti net ir infekcijos priežastimi, nors dažnai tai tiesiog neestetiškai atrodo, nes įaugęs plaukelis tampa matomas po oda.

Įaugę plaukeliai. Ar galima to išvengti?

Įaugę plaukeliai sukelia didelį diskomfortą bei gali tapti infekcijos priežastimi

Įaugę plaukeliai – labai dažnai pasireiškiantis šalutinis depiliacijos poveikis, kai plaukai šalinami skutant, taip pat pasitaiko atliekant depiliaciją vašku ar cukrumi, naudojant epiliatorių. Bendra prognozė tokia – kuo labiau procedūros metu yra sudirginama oda ir kuo labiau banguoti bei garbanoti yra Jūsų plaukai, tuo įaugusių plaukų tikimybė po depiliacijos yra didesnė.

Keletas patarimų Jums padės sumažinti įaugusių plaukelių riziką.

  • Neskuskite plaukų pernelyg trumpai ir priešinga kryptimi, nei auga plaukas. Vienoje vietoje skustuvu per odos paviršių stenkitės braukti tik vieną kartą, skustuvu per odą braukite švelniai, nespauskite jo per daug prie odos.
  • Suminkštinkite savo plaukus. Išsimaudykite karštoje vonioje ar duše prieš depiliacijos procedūrą, o prieš pat skutantis plaukus patepkite skutimosi putomis ir palaukite keletą minučių.
  • Naudokite skustuvus, kurie turi ne kelis peiliukus, o vieną – papildomi peiliukai nuskuta plaukus itin trumpai. Skustuvas, turintis vieną peiliuką, mažiau dirgina odą.
  • Nuskustą vietą patepkite kosmetiniais preparatais, turinčiais salicilo ar glikolio rūgšties. Tai ne tik dezinfekuos odą, bet ir išvalys odos poras, nuvalys negyvas odos ląsteles.
  • Praėjus kelioms dienoms po depiliacijos procedūros, atlikite odos šveitimą (pilingą). Tai padės atsikratyti seno, kieto epidermio sluoksnio, kuris dažnai ir neleidžia pro jį prasiskverbti naujai dygstantiems plaukams (bet nešveiskite odos tose vietose, kur jau yra įaugusių plaukelių, nes tai gali sukelti tik papildomų komplikacijų).
  • Nepiknaudžiaukite depiliacijos vašku ar cukrumi, epiliacijos procedūromis pernelyg dažnai. Taip mažiau dirginsite odą.

O jeigu jau turite įaugusių plaukelių problemą, prevencinės priemonės nepadės – teks imtis kiek nemalonesnių procedūrų.

  • Nuplaukite odą šiltu vandeniu, o po to, ant probleminės vietos uždėkite ir keletai minučių palaikykite šiltą rankšluostėlį, kuris padės suminkštinti odą. Steriliu pincetu sugriebkite kiekvieną įaugusį plaukelį ir ištraukite jį taip, kad jis išlįstų į paviršių (jokiu būdu neišpeškite plauko, nes ataugdamas plaukas dar labiau gali įaugti).
  • O jeigu plaukas įaugo taip giliai, kad jo net nesimato, gali tekti kreiptis ir į medikus.

Visgi, ne visi depiliacijos būdai sukelia įaugusių plaukelių riziką. Su šia problema Jums neteks susidurti, jeigu naudosite ilgalaikius plaukų šalinimo būdus – fotoepiliaciją ar depiliaciją lazeriu.

Susiję straipsniai: