Depiliacija jauname amžiuje: kaip elgtis mamoms?

Mamos, auginančios dukras, su kiekvienais prabėgančiais metais supranta, koks tai atsakingas ,  išbandymų kupinas uždavinys. Informacinės technologijos, apraizgiusios kiekvieno iš mūsų gyvenimą, situaciją paverčia dar sudėtingesne: susidomėjimo nekelia mamos vaikystės lėlės, o grožio tema aktuali tampa kur kas anksčiau. Kaip reaguotumėte, jei jūsų vienuolikmetė pareikštų, jog jai reikalinga…depiliacija?

skuta-pazastis

Nevienodas brendimas, skirtingas požiūris

Nuo 10 iki 15 metų – amžiaus intervalas, kuriame prasideda mėnesinės – neabejotinai vienas svarbiausių įvykių mergaitės gyvenime Tačiau šis požymis tėra pagrindinis akcentas visame brendimo procese – šį lydi ir kiti reikšmingi pokyčiai. Mergaitė ūgteli, padidėja kūno apimtys, ima ryškėti krūtys, atsiranda kūno plaukuotumas (ant kojų, lytinių organų, pažastyse). Pamažu ima ryškėti lyties skirtumai – mergaitė virsta mergina.

Biologinio brendimo  riba nevienoda, tačiau dar didesnis individualumas išryškėja  psichologinio aspekto atžvilgiu. Viena mergaitė, veidrodyje išvydusi pastebimai padidėjusią krūtinę, tiesiog gūžteli pečiais ir toliau krykštaudama bėga prie sau įprastos veiklos, tuo tarpu kita atėjusius pokyčius vertina labai rimtai ir pradeda domėtis moteriškais reikalais – rūbais, šukuosenomis, kosmetika ir netgi…depiliacija.

Neabejotinai didesnė ta grupė mergaičių, kurioms grožio klausimai tampa aktualūs itin jauname amžiuje. Įtakos tam turi ne tik mamos, vyresnės sesės ar išsipusčiusių merginų mokykloje pavyzdys – neabejotinai svarbus per visus informacinės visuomenės kanalus propaguojamas grožio kultas. Tai nėra blogai, tačiau mamoms tenka svarbi užduotis – atskirti, kas tinkama dukros amžiui, o nuo ko dar reikėtų susilaikyti.

Depiliacija mergaitėms – normalu?

Kaip viena iš iš priežasčių, skatinančių moteris rūpintis odos glotnumu, įvardijamas noras patikti vyrams. Aiškus erotinis atspalvis… Nieko keisto, jog didelė dalis moterų, išgirdusių savo vienuolikmetės dukros sprendimą nusiskusti kojas, gali likti šokiruotos. Prieš pradedant daryti klaidingas išvadas, neva mažametė dukra anksčiau laiko ima domėtis priešinga lytimi, pravartu prisiminti, jog depiliacija glaudžiai siejasi su asmens higiena – kuo anksčiau vaikas  supažindinamas su pagrindiniais principais, tuo mažiau problemų bus ateityje.

plaukuotos-pazastys

Negana to, depiliacija, atsižvelgiant į šiuolaikinius grožio standartus, yra neatsiejama  nuo patrauklios, prisižiūrinčios dailiosios lyties atstovės paveikslo. Net suaugusieji, matydami gatve einant moterį plaukuotomis kojomis, iš nuostabos (ar net pasibjaurėjimo) negali atplėšti akių. Tai ką kalbėti apie vaikus, garsėjančius tolerancijos trūkumu bei priešiškumu kitokiems. Nesunku įsivaizduoti, kokiomis akimis į jūsų dukrą pasižiūrėtų prisižiūrinčios bendraklasės, jei ši per kūno kultūros pamoką pademonstruotų plaukeliais padengtas pažastis ar kojas. Bendraamžių spaudimas daro įtaką: iki šiol apie grožio procedūras nemąsčiusi mergaitė, tikėtina, gali pradėti jaustis nepilnavertė ir atstumta. Mama, vengianti net depiliacijos temos, ką jau kalbėti apie šios atlikimą, tokią situaciją tik dar labiau paaštrina ir to nenorėdama daro žalą savo vaikui.

Depiliacijos jaunai merginai ypatybės

Užsienio grožio salonus užplūstančios jaunos merginos, pageidaujančios depiliacijos procedūros, nieko nebestebina. Lietuvoje ši tendencija nėra tokia ryški, tačiau dažna depiliacijos specialistė, „pasikapsčiusi“ smeninės patirties lobyne, tikrai įvardintų įvykį, kai paslaugos pageidavo net 16 metų nesulaukusi mergina. Legaliai dirbančios specialistės, norėdamos išvengti galimų nesusipratimų, pageidauja, jog nepilnametė klientė turėtų raštišką tėvų sutikimą dėl depiliacijos atlikimo.

Skutimosi peiliukai

Jaunoms merginoms gali būti taikomi visi depiliacijos metodai, tačiau dėl kainos ir prieinamumo dažniausiai griebiamasi skustuvo. Mama turėtų raginti pirkti ne pačius pigiausius, bet kokybiškus skutimosi peiliukus, taip pat supažindinti su kūno priežiūros po depiliacijos ypatybėmis.

Vaškas, cukraus pasta

Jaunos mergaitės oda yra plona bei itin jautri, tad neatsargi vaško ar cukraus pastos depiliacija gali stipriai sudirginti. Paverskite šią procedūrą mergaitiška pramogą: supažindinkite su pagrindinėmis depiliacijos vašku/cukraus pasta (šią galite bandyti pasigaminti ir namų sąlygomis) taisyklėmis, prižiūrėkite depiliaciją atliekančią dukrą arba viską padarykite pati. Jei manote, jog  pati neturite reikiamos patirties, nukeliaukite kartu į saloną – depiliacija bus atlikta greitai ir kokybiškai.

Ilgalaikiai depiliacijos metodai – lazeris, fotoepiliacija

Šie depiliacijos metodai, garantuojantys ilgalaikius rezultatus, jaunoms merginoms taikomi rečiau. Dalį atbaido aukštesnė kaina, kiti, dėl informacijos trūkumo, baiminasi galimo šalutinio poveikio – nors išties šios procedūros nėra kenksmingos.  Fotoepiliacija namuose gali būti rekomenduojama jaunoms merginoms, kurias, dėl hormonų pakitimų, vargina itin didelis plaukuotumas.

Jei jūsų dukrai pareiškė norą atsikratyti kūno plaukelių, galite būti tikra, jog anksčiau ar vėliau tą ir padarys. Prieštaraudama šiai idėjai rizikuojate ne tik pabloginti santykius, bet ir pakenkti dukrai: trūkstant patirties, depiliacija gali būti atlikta netinkamai – taip žalojamas kūnas. Geriausia, ką galite padaryti – prisėsti su dukra ir pasikalbėti apie visus moteriškus klausimus, tame tarpe ir depiliaciją. Jūs, kaip motina bei moteris, remdamasi savo patirtimi, geriausiai žinote, kas tinkamiausia jūsų dukrai.