Mama, tu – su ūsais?!

Maži vaikai neretai remiasi tradiciniu lyčių suvokimu: vyras – aukštas, tvirtas, barzdotas, moteris – liekna, švelnių bruožų ir lygios odos. Tačiau šis įsivaizdavimas netikėtai subliūkšta, kai, liečiant mamos veidą, pirštukai netikėtai užkliūna už… ūselių virš lūpos. Vaikams toks atradimas gali būti įdomus, tuo tarpu moterims – rimta kosmetinė problema. Kelių pastarosios sprendimui yra – tereikia nepasiduoti diskomforto jausmui, o išbandyti visus įmanomus variantus ir atrasti efektyviausią.

veido-plaukeliai

Mažučiai plaukeliai dengia kiekvienos veidą – tai visiškai natūralu, kol plaukeliai virš lūpos tampa didesni ir tamsesni bei ima neigiamai įtakoti gyvenimo kokybę. Su šia problema dažniau susiduria tamsesnio gymio moterys, tačiau didesnį kūno, tame tarpe veido, plaukuotumą gali įtakoti ir endokrininės sistemos sutrikimas – organizme didėja vyriškojo testosterono kiekis. Tokiu atveju būtina kreiptis į medikus, kurie, skyrę atitinkamą gydymą, gali sumažinti plaukuotumą bei kitus požymius.

Jei plaukeliai virš lūpų neperžengia sutrikimo ribos, o tėra grynai estetinė problema, tereikia leistis į tinkamiausio depiliacijos metodo paiešką. Šiandien šių yra galybė, galima rinktis tarp „naminių“ procedūrų ar vizito pas specialistus, tad apsileidimas ir savęs gailėjimasis pateisinimo neturi.

Žemiau pateikiama eilė metodų, galinčių padėti susidoroti su kamuojančiais veido plaukeliais. Užbėgant už akių pasakysime, jog nerekomenduojama tik viena – skutimas. Ši procedūra ne tik asocijuojasi su vyriška veikla, tačiau atneša atvirkštinį rezultatą: plaukeliai atauga labai greitai ir ne bet kokie, o dar tamsesni bei storesni.

Plaukelių balinimas

Jei plaukeliai nedideli ir reti, išbandykite šviesinamąsias priemones, parduodamas bet kurioje kosmetikos parduotuvėje. Rezultatas išliks net keletą mėnesių, tačiau nebus efektyvus, jei plaukeliai vešlūs.

Naikinimas depiliaciniu kremu

Depiliacinių kremų sudėtyje esančios medžiagos pajėgios sutirpdyti plaukelį – šis tiesiog nubraukiamas mentele. Visgi agresyvūs kremų komponentai gali sudirginti odą – ypač jautresnę. Rinkitės kokybiškus depiliacinius kremus, griežtai vadovaukitės naudojimosi instrukcija, atlikti alerginį testą – juk nenorite rizikuoti vaikščioti raudonu ar spuogais nusėtu veidu?

Depiliacija vaškus/cukraus pasta

Tai – vienas populiariausių depiliacijos būdų, susitvarkantis su trumpiausiais plaukeliais bei viliojantis net du mėnesius išliekančiais rezultatais. Karštas vaškas reikalauja didesnio įgudimo, tuo tarpu vaško juostelės paklūsta ir pradedančiosios rankai. Būtina nusiteikti trumpalaikiam skausmui bei kurį laikai išliksiančiam raudoniui. Norint patirti mažesnį diskomfortą, rekomenduojama atlikti procedūrą iš vakaro – neteks sukti galvos, kaip išeiti į viešumą sudirginta oda. Į komplektą kartu su depiliacinėmis juostelėmis įeina ir odą raminantis aliejus – nepamirškite šio panaudoti po procedūros.

Cukraus pasta – vis labiau populiarėjanti alternatyva vaškui. Tai – ekologiška, be to, kai kurių išbandžiusiųjų nuomone, mažiau dirginama oda. Galima cukraus pastą gamintis pačioms arba įsigyti jau paruoštos.

Pešiojimas pincetu

Jei virš lūpų akis „bado“ vos vienas kitas plaukelis, galite jį…tiesiog išrauti pincetu su visomis šaknimis. Skaudės, bet efektyvu. Aišku, jei plaukelių kaip prisėta, reikia ieškoti kitų metodų.

fotoepiliatorius

Modernūs depiliacijos metodai – lazeris ir fotoepiliacija

Moterys, pavargusios nuo būtinybės kaskart dairytis, ar vėl nepasirodė plaukeliai, ryžtasi išbandyti efektyvesnius, ilgiau išliekančius rezultatus garantuojančius metodus – lazerinę bei fotoepiliaciją, kurių metu veikia ne paviršiuje esanti plauko dalis, bet svogūnėlis. Ta užtikrina ilgalaikį poveikį : atlikus rekomenduoja procedūrų skaičių, nepageidaujamų plaukelių augimas visiškai pristabdomas arba gerokai sumažėja jų kiekis. Fotoepiliatorius, lyginant su lazeriu, pranašesnis, kadangi iškart veikiamas didesnis odos plotas -tai lemia greitesnę procedūrą bei mažesnį diskomfortą. Negana to, intensyvi pulsinė šviesa veikia tik plaukelius, tad aplink esanti oda nėra dirginama.

Net storiausias makiažo sluoksnis nėra pajėgus paslėpti virš lūpų piktdžiugiškai išdygusių plaukelių? Ši problema daugeliui moterų jau seniai neatrodo neįveikiama – prieinami įvairūs depiliacijos metodai, iš kurių, priklausomai nuo noro, odos ypatybių bei finansinių galimybių, tinkamą ras kiekviena.