Prisižiūrinčios moters, norinčios jaustis gerai prieš save bei kitus, grožio procedūrų sąrašas ilgas. Depiliacija pastarajame neabejotinai įrašyta vieną pirmųjų. Kaip šį procesą atlikti tinkamai, jog būtų minimaliai sumažintos itin nemalonios pasekmės – įauginėjančių plaukelių rizika?
Įaugę plaukeliai ne tik nepriduoda estetikos, tačiau ir sukelia fizinį diskomfortą bei gali turėti nemalonių padarinių: į spuogelius panašūs dariniai dažnai tampa pūlinukais, ilgai primenančiais save išlikusių randelių pavidalu. Šią temą ne kartą aptarėte su draugėmis prie kavos puodelio. Pavydite bičiulei, kurios ši problema nekankina? Jautresnę odą, dėl įaugusių plaukelių kartais tampančią viena didele skausminga žaizda (!), lemia ir genetika. Svarbiausia visgi yra pasirinkti tinkamiausią depiliacijos būdą, preciziškai laikytis procedūros atlikimo taisyklių bei pasirūpinti reikiama depiliuojamų vietų odos priežiūra.
To „vienintelio“ depiliacijos metodo paieška
Šiandien kovos su nepageidaujamais plaukeliais būdų yra begalė: skutimasis peliukais, depiliaciniai kremai, depiliacija vašku, depiliacija cukraus pasta, epiliatoriai, depiliacija lazeriu bei fotoepiliacija (sparčiai populiarėjanti naujovė). Tinkamiausio metodo pasirinkimas priklauso nuo galimos tam išleisti pinigų sumos, pageidaujamo atlikimo dažnumo, skausmo pakėlimo lygio bei tinkamumo odai. Pavyzdžiui, vienai moteriai procedūra epiliatoriumi gali sukelti intensyvų plaukelių įauginėjimą, tuo tarpu kitai tai – stebuklingas atradimas. Ilgą laiką sėkmingai propaguotas depiliacijos būdas tampa nebetinkamas, tad eksperimentuokite ir ieškokite sau tinkamiausio varianto. Visgi fotoepiliacija (depiliacija naudojant Intensyvią Pulsinę Šviesą, suardančią plauko svogūnėlį) įvardijama kaip metodas, minimaliai mažinantis plaukelių įaugimo tikimybę. Jei iki šiol visos pastangos buvo bevertės, gal tai yra jūsų tiesiausias kelias glotnios odos link?
Kūno priežiūros bei depiliacijos atlikimo taisyklės
Labai dažnai įauginėjančius plaukelius bei odos sudirginimą lemia ne depiliacijos metodo netinkamumas, bet atlikimo technikos neišmanymas bei aplaidus kūno paruošimas šiam procesui.
- nevarbu, ar plaukeliai skutami skustuvu ar renkamasi depiliacija vašku, prieš tai būtina atlikti kruoštų depiliuojamos vietos šveitimą: taip pašalinamos negyvos odos ląstelės, o įauginėti bepradedantys plaukeliai atstatomi į normalią padėtį;
- skusti reikia tik plaukelių augimo kryptimi – tai reikalauja daugiau laiko, bet mažiau dirgina odą ir mažina plaukelių įaugimo tikimybę;
- jei skutatės peiliukais, nebandykite sutaupyti – naudokite tik aštrius;
- skutantis naudokite skutimosi putas ar kitas tam skirtas priemones;
- po depiliacijos naudokite drėkinančias priemones, skirtas nuraminti sudirgintą odą.
- jei kuri nors kūno vieta yra itin jautri įauginėjančių plaukelių atžvilgiu, po procedūros patepkite ją kiekvienoje namų vaistinėlę randama salicilo rūgštimi. Tai – pigi, tačiau efektyvi priemonė sprendžiant šią problemą.
Kalbant apie įauginėjančius plaukelius, vien genetikos kaltinti nederėtų – reikia ieškoti tinkamiausio depiliacijos būdo. Depiliacija turi būti atliekama taisyklingai, nepamirštant pasirūpinti kūnu prieš ir po procedūros.