Kodėl vargina veido plaukai ir kaip jų atsikratyti

Kodėl vargina veido plaukai ir kaip jų atsikratyti

Barzdos šiandien pasiekė populiarumo viršūnę, tačiau pripažinkime, jog jos patrauklumo suteikia tik stipriajai lyčiai. Veido plaukai – vienas tų nemalonių klausimų, apie kurį garsiai kalbėti nepatogu, tačiau spręsti būtina.

Gamtoje nusistovėjusi tam tikra pusiausvyra, susiformavę atitinkami grožio standartai, kuriais šimtmečiais vadovaujamės iki šių dienų. Ilgaplaukės skaisčiaveidės moterys spinduliuoja elegancija, apžėlę vyrai simbolizuoja veržlumą ir jėgą. Nors tokius sustabarėjusius įvaizdžius vis labiau neigia atsirandančios naujos tendencijos – metroseksualių vyrų kultūra, moterų plaukuotų kojų klubai, viena tradicija taip ir lieka neišjudinama – tai skaistus, dailus ir lygus moters veidas. Štai kodėl naudojame drėkinamuosius, jauninančius kremus, dekoratyvinę kosmetiką, o kai kurioms moterims tenka užsiimti ir veido plaukelių šalinimu.

Veido plaukelių atsiradimo priežastis

Dažniausia moterų veido plaukelių priežastis yra paveldėtas padidėjęs plaukuotumas – genetinis polinkis į plaukų perteklių. Vis dėlto, kartais nepageidaujami veido plaukai gali būti sąlygoti tam tikros ligos, tad jei jus vargina veido plaukuotumas, rekomenduotina apsilankyti pas gydytoją. Plaukuotumo priežastimi gali tapti policistinių kiaušidžių sindromas, hipofizės navikai, įgimta antinksčių hiperplazija, kepenų ligos ar hormoninis disbalansas, padidėjus androgenų ar prolaktino kiekiui. Kai kurios iš šių ligų gali būti išgydomos vartojant vaistus, pavyzdžiui kontraceptines tabletes, tačiau plaukuotumas taip pat gali būti iššauktas ir naudojamų medikamentų. Hormoniniai pokyčiai nėštumo, menopauzės metu taip pat gali suketi padidėjusį plaukuotumą.

Plaukelių skutimas

Tai bene greičiausias būdas pašalinti plaukelius, tačiau rezultatas pranyksta jau kitą dieną. Skutant veido plaukelius, plaukas yra patrumpinamas, tačiau ne pašalinamas, tad plaukeliai atauga storesni ir šiurkštesni.

Epiliacija bei šalinimas vašku

Šie būdai yra pakankamai skausmingi, tačiau rezultatas išlieka kur kas ilgiau, nei po skutimo, o ataugę plaukeliai būna plonesni ir švelnesni. Tiesa, veido oda yra labai jautri, tad karštas vaškas gali nudeginti ar sudirginti odą, o kadangi dėmes ant veido paslėpti būtų tikrai sudėtinga.

Depiliacinis kremas

Plaukų augimą slopinantys kremai gali tapti išeitimi kantrioms moterims. Komplikacijų tikimybė kur kas mažesnė, tačiau pirmiausia rekomenduojama kremą išbandyti ant mažo odos sluoksnio, siekiant išsiaiškinti, ar nėra alergijos naudojamai priemonei.

Fotoepiliacija

Šiuo būdu plaukeliai šalinami be skausmo  ir svarbiausia – visam laikui. Tiesa, pasirinkus fotoepiliaciją, reikia kantrybės, mat rezultatas pasiekiamas po 6 – 8 procedūrų su fotoepiliatoriumi. Jos metu pašalinamas ne tik plaukas, bet ir jo folikulas, tad taip užkertamas kelias tolimesniam naujų plaukelių augimui.