Plaukelių šalinimo istorija

depiliacijos istorija

Senovės Romoje plaukuotas ar neplaukuotas žmogaus kūnas rodė jo klasę. Turtingos moterys plaukelius šalindavo titnaginiais skustuvais, specialiais pincetais bei kremu.

Viduramžiais plaukelių šalinimo madas taipogi diktavo turtingiausios moterys. Daug dėmesio tuomet buvo skiriama veido plaukelių šalinimui ir antakių dailinimui.

18 amžiuje su moderniųjų laikų atėjimu į žmonių gyvenimus atėjo ir pirmasis tiesus skustuvas, kurį sukūrė prancūzų barzdaskutys Jean Jacques Perret. Šie skustuvai buvo skirti vyrams, nors, neilgai trukus, jais pradėjo naudotis ir moterys.

19 amžius pasižymėjo moderniųjų laikų skustuvo išradimu. Jį 1880 metais sukūrė Gillette.

20 amžiaus pradžioje Gillette sukūrė pirmąjį skustuvą skirtą moterims. Jis buvo pavadintas Milady Decolletée.

Penktajame 20 amžiaus dešimtmetyje Remington sukūrė pirmąjį elektrinį skustuvą skirtą moterims (vyrams skirtas elektrinis skustuvas buvo sukurtas kiek anksčiau).

Šeštajame dešimtmetyje plaukelių šalinimas susilaukė dar didesnio pripažinimo visuomenėje.

Septintajame dešimtmetyje itin išpopuliarėjo plaukelių šalinimui skirtos vaško juostelės. Taipogi pradėta plaukelius šalinti lazeriu.

Aštuntasis dešimtmetis – tai metas, kuomet daugybė moterų plaukelius šalino elektrolizės būdu. To priežastimi buvo modernesnių tranzistorinių elektrolizės prietaisų pasirodymas rinkoje.

Nuo devintojo dešimtmečio iki šių laikų kiekviena moteris naudoja savo pamėgtą plaukelių šalinimo būdą nuo rovimo, skutimo iki fotoepiliacijos.

Atliekant fotoepiliaciją, plaukelių šalinimui naudojami fotoepiliatoriai.