Plaukelių šalinimas nėštumo metu – kaip nepakenkti vaisiui

Pregnant-woman-1024x680

Visos moterys nori būti gražios, tad net ir pastojus, šis noras niekur nedingsta. Vis dėlto, besilaukiant vaikelio, prioritetu tampa jo sveikata ir gerovė, tad į grožio puoselėjimo procedūras pradedama žvelgti daug atsakingiau. Štai kodėl net tokia paprasta procedūra, kaip plaukelių šalinimas, reikalauja atidumo.

Depiliacijos klausimu gydytojai nusiteikę pakankamai skeptiškai, mat didžioji dalis plaukelių šalinimo metodų yra skausmingi, o nėščiosioms tokia patirtis gali turėti neigiamų pasekmių. Gali pakilti kraujo spaudimas, suintensyvėti streso hormonų organizme gamyba, kas gali pakenkti vaisiui.

  1. Išvada. Kuo skausmingesnė plaukelių šalinimo procedūra, tuo greičiau turite jos atsisakyti. Tai galioja ne tik jautrioms, bet ir ištvermingoms, skausmą galinčioms pakelti moterims. Nors ir galite ištverti, kūnas vis tiek patiria ir atitinkamai reaguoja į nepageidaujamus dirgiklius.
  2. Išvada. Jei negalite išsiversti be plaukų šalinimo, atlikite tai tik tose zonose, be kurių depiliacijos negalite gyventi (pažastys, plotas virš viršutinės lūpos). Visa kita gali palaukti.

Žinoma, šios išvados naudingos moterims, kurių plaukeliai šviesūs ir ploni, tačiau ką daryti tamsiaplaukėms? Negi visus 9 mėnesius vaikščioti apžėlusioms? Tampa aišku, kad atsisakyti depiliacijos gali ne visos nėštukės, tad pateikiame rekomendacijas, padėsiančias renkantis saugiausią ir mažiausiai rizikos keliantį plaukelių šalinimo būdą.

Skutimas

Plaukų skutimas yra vienas greičiausių, pigiausių ir neskausmingiausių būdų kovoje su nepageidaujamais plaukais, tad nėščiosioms tai ypač tinkamas variantas. Tiesa, skusti reikia dažnai, galimi įpjovimai ir nubrozdinimai, į kuriuos besilaukiančių moterų oda reaguoja ypač jautriai.

Depiliacinis kremas

Depiliaciniai kremai ant odos laikomi vos kelias minutes, nespėja absorbuotis į kraują, tad nėščiosioms neigiamos įtakos nedaro. Tačiau dėl sujautrėjusios odos, galimos alerginės reakcijos. Todėl patariama prieš depiliavimą testuoti odos reakciją – užtepkite kremo vidinėje rankos pusėje ir palaukite porą valandų.

Elektrinis epiliatorius

Net elektrinių epiliatorių instrukcijoje pažymima, jog nėštumo metu šios priemonės naudoti negalima. Priežastis – procedūrą lydintis stiprus skausmas.

Plaukų šalinimas vašku

Šis metodas yra ne ką mažiau skausmingas. Taip pat karšto vaško juosteles draudžiama naudoti varikoze (lėtiniu venų nepakankamumu)sergantiems žmonėms. Pastaroji liga ypač dažna nėščiųjų tarpe, tad vašką rekomenduojama 9 mėnesiams pamiršti.

Lazerinis plaukų šalinimas

Tai pavojingiausias plaukų šalinimo būdas nėščiosioms. Dėl sujautrėjusio organizmo, padidėja odos ligų, kitų komplikacijų rizika.

Fotoepiliacija

Atsargumo dėlei, fotoepiliatoriumi šalinti plaukelius nepatariama pirmuosius du nėštumo trimestrus. Vaisiui pilnai susiformavus, galite atlikti fotoepiliacijos procedūras, išvengiant skausmo bei šalutinio poveikio kūdikiui.