Visa tiesa apie vyrišką plikę

Apmaudu, kad posakis „laiko nesustabdysi“ nėra tik mitas ar „vieno protingo žmogaus“ neprotingas burbtelėjimas. Lėtas odos vagojimasis raukšlėmis, natūralus plaukų pasidabinimas „šerkšnu“, dantų dengimas auksu ar keitimas aukščiausios kokybės keramika vidutinio amžiaus žmogui tiesiog atspindi realybę bei nesustabdomą laiko tėkmę. Žmogaus virsmas į savotišką raziną nieko nestebina. Tačiau gąsdina…

Visa tiesa apie vyrišką plikę

Dažniausiai vyrams pasitaiko androgeninis plikimas, kuris pasireiškia po lytinio subrendimo. Tai sudaro apie 95 procentus visų nuplikimo atvejų ir jis yra paveldimas. Pirmiausia plaukai pradeda retėti kaktos šonuose, vėliau viršugalvyje ir galiausiai atsiranda plikė

Ypatingai sunkų laikotarpį išgyvena vyrai, perkopę keturiasdešimt. Viena to priežastis – plaukų slinkimas. Teigiama, kad plikimas žmogui gali sukelti didelius psichologinius išgyvenimus: nepasitikėjimo, nepilnavertiškumo jausmą ar netgi depresiją. Vienas dvidešimt šešerių metų vaikinas internetiniame forume yra parašęs: „Ar kai būsiu visai plikas, vis dar galėsiu susirasti merginą?“ Regis, tokia ar panaši mintis vargina dažną šią nedėkingą Dievo „dovanėlę“ gavusį vyrą. Tam, kad būtų sustabdytas plikimas, stipriosios lyties atstovai pasiryžę mokėti aukso luitus, tad, būdami neapdairūs dėl apsėdusios minties, dažnai pakliūva apsukriems šarlatanams į rankas.

Pradėjus plikti gydytojai siūlo prisėsti ir pamąstyti, koks jausmas apima pagalvojus apie dalies plaukų netektį. Patariama neslėpti jos po peruku ar likusiais plaukais – geriau palikti juos ramybėje arba visai nusiskusti. Tačiau, jeigu nusprendėte išgelbėti savo šukuoseną, tuomet teks paaukoti nemažai laiko, kantrybės bei investicijų.

Egzistuoja medikamentinis gydymas, t.y. gydymas minoksidilo losjonu, estradioliu, anastimu, pilosomu ar finasteridu per os. Minoksidilo losjonas ant plikės turi būti tepamas du kartus per dieną. Įdomu, kad šis medikamentas pirmiausia buvo vartojamas dėl pernelyg aukšto kraujospūdžio, o plaukų augimo suaktyvėjimas buvo pastebėtas vėliau. Gaila, bet tik 60-čiai procentų vyrų padeda šis losjonas, o jo poveikis trunka tik tol, kol jis vartojamas.

Šiuo atveju žymiai efektyvesnė, tačiau ir brangesnė yra plastinė chirurgija. Vieni chirurgai siūlo atlikti plaukų persodinimą. Ar vyrui galima atlikti šią operaciją, priklauso nuo jo amžiaus, plaukų spalvos, plauko stovio (tiesus ar garbanotas) ir plikimo prigimties.

Kitu atveju gali būti atliktas plaukuotosios galvos dalies odos ištempimas, naudojant specialius balionėlius. Oda dažniausiai yra tempiama mėnesį arba du, po kurių balionėliai ir plikoji galvos odos dalis yra pašalinami. Plaukuotosios odos pertekliumi ir yra uždengiama plikės vieta. Tačiau tokiai, iš pažiūros, itin skausmingai operacijai pasiryžta tik nedaugelis vyrų…

Taigi, dera dar kartą gerai pasvarstyti, ar verta leisti ir taip šiais laikais sunkiai uždirbamus grašius ir priešintis natūraliems gamtos procesams. O ir moterys į tai pernelyg daug dėmesio nekreipia. Juk ir jos vidutinio amžiaus metu pradeda plikti. „Rinkitės praplikusius – jie labiau stengiasi!“ – ragina Merfis. Galbūt plikė vyrų ir nepuošia kaip randai ar „muskulingas“ kūnas, tačiau ji tik įrodo vyro stiprybę ir vidinę harmoniją.

Šaltinis: Swo.lt

Susiję straipsniai:

Išretėję plaukai, raukšlės, jaunatviškumą praradusi oda – su tuo susiduria ne tik vyrai, bet ir bet kuri vyresnio amžiaus moteris. LED diodų fototerapija padės atjauninti veido odą ir sulėtins senėjimo procesus.