Kuo ypatinga seksualinių mažumų depiliacija?

seksualines mazumos

Transvestitai ir transeksualai susiduria su unikaliomis nepageidaujamų plaukelių šalinimo problemomis. Net ir keletas likusių nenuskustų barzdos plaukelių gali pastatyti į labai nepatogią padėtį, depiliacija cukrumi ar vašku yra nerekomenduojama šalinant storus veido plaukus, o depiliacinis kremas gali alergizuoti ar netgi nudeginti ir taip jautrią veido odą. Taigi, siekiant išvengti šalutinio poveikio, belieka rinktis ilgalaikio plaukų šalinimo būdus.

Kuo ypatinga seksualinių mažumų depiliacija?

Nors iš pirmo žvilgsnio ir gali pasirodyti kitaip, transvestitai ir transeksualai susiduria su tomis pačiomis plaukų šalinimo problemomis kaip ir normalūs žmonės

Elektrolizės metodas yra laikomas pačiu tinkamiausiu norint ilgam laikui atsikratyti nepageidaujamų plaukų veido srityje. Atlikus elektolizę nebelieka grėsmės, kad plaukeliai ataugs ar atrodys kaip netinkamai pašalinti. Deja, šis plaukų šalinimo būdas taip pat turi trūkumų – elektrolizės procedūra trunka labai ilgą laiką. Pavyzdžiui, moteriškos lyties transeksualei, kad būtų pasiekti geri rezultatai, elektolizės taikymas apimtų nuo vienerių iki ketverių metų. Taip pat, šis metodas yra pakankamai brangus. Atliekant procedūras kas savaitę, tektų kaskart sumokėti nuo vieno iki kelių šimtų litų.

Šalinimas lazeriu yra pigesnis, mažiau skausmingas ir greitesnis būdas pasiekti norimų rezultatų negu elektrolizė. Lazeris nenaikina plaukelių po vieną, o imasi iškart daugelio. Būtent dėl šios priežasties šalinimas atliekamas daug greičiau. Tačiau lazeris taip pat turi ir savų minusų – tiems, kas turi tamsią odą ar šviesius plaukelius lazerio procedūros gali būti mažai efektyvios.

Fotoepiliacija (depiliacija intensyvia pulsine šviesa -IPŠ) yra naujesnis plaukų šalinimo metodas už depiliaciją lazeriu, todėl dar labiau ekonomiškesnis. Rezultatas pasiekiamas greičiau nei depiliacijos lazeriu metu, nes fotoepiliacijos metu skleidžiama polichromatinę (kelių bangos ilgių) šviesa ir gali būti naudojami didesnį paviršiaus plotą turintys šviesos šaltiniai. Visa tai leidžia plaukus iš karto šalinti ir nuo itin didelių odos plotų, pvz., šlaunų, krūtinės. Svarbu paminėti, kad jau yra sukurtos fotoepiliacijos technologijos, leidžiančios plaukų šalinimo procedūras atlikti ne specializuotoje klinikoje, o diskretiškoje namų aplinkoje.

Taigi, norint pasiekti norimą efektą, gali tekti kombinuoti keletą plaukų šalinimo metodų. Nedideliems odos plotams tinkamas pasirinkimas galėtų būti ir elektrolizė, tuo tarpu didesniems – depiliacija lazeriu ar fotoepiliacija.

Susiję straipsniai:

Kai būtinas maksimalus diskretiškumas ir ilgalaikis plaukų šalinimo efektas, idealus pasirinkimas yra asmeninio naudojimo fotoepiliatorius.