Kas bendro tarp bado dietos ir plaukų šalinimo?

svorio metimas

Kartais, siekiant atsikratyti nepageidaujamų kūno plaukelių, yra griebiamasi net itin ekstremalių plaukų šalinimo metodų, kai radikalių dietų pagalba yra koreguojama mityba. Svarbu suprasti, kad visi šie mėginimai ne tik neišvengiamai patirs fiasko, bet gali sukelti negrįžtamų padarinių sveikatai.

Kas bendro tarp bado dietos ir plaukų šalinimo?

Dieta nėra tinkamas būdas kovoti su nepageidautinais plaukais

Subalansuota mityba ir pakankamas organizmo aprūpinimas vitaminais yra labai svarbūs faktoriai, sudarantys tinkamas sąlygas augti sveikiems ir stipriems plaukams. O atvirkštinis procesas, t.y. badavimas tik nusilpnins organizmą, o plaukai ne augti sustos, o pradės slinkti ir kristi.

Maiste esantis proteinas yra pagrindinė plaukus sudaranti medžiaga. Plaukai proteinu turi būti nuolat ir pakankamai aprūpinami, nes kiekvieno sveiko žmogaus plaukai kiekvieną mėnesį paauga apie 2 centimetrus. Daugiausia proteino turi gyvulinės kilmės produktai – kiaušiniai, liesa mėsa, žuvis, pienas, taip pat soja ir jos produktai. Jis svarbus ne tik plaukams, bet taip pat formuoja ir kitas organizmo struktūras – ląsteles, audinius ir skeletą.

Tinkamas organizmo aprūpinimas vitaminais taip pat turi didelę reikšmę plaukų augimui. Vitaminai padeda virškinimo enzimams suvirškinti ir suskaidyti maistą į pasisavinamą formą. Ypač yra svarbūs B grupės vitaminai – Biotinas (vitaminas B7) ir Pantoteno rūgštis (vitaminas B5).

Biotinas yra reikalingas energijos įsisavinimui iš maisto, riebalų ir baltymų apykaitai. Augaliniai ir gyvūniniai produktai šio vitamino turi nedaug – daugiausia jo būna mielėse, inkstuose, kiaušinio trynyje, kukurūzuose, avižinėse kruopose, žirniuose, jautienoje, piene.

Pantoteno rūgštis pagreitina energijos įsisavinimo iš maisto reakcijas. Šis vitaminas yra būtinas nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims. Daugiausia Pantoteno rūgšties yra mielėse, kiaušinių tryniuose, kepenyse ir riešutuose.

Taigi, subalansuota mityba yra geros savijautos ir sveikatos šaltinis, o ne būdas kovoti su plaukais. Yra daugybė kitų, sveikatai pavojaus nekeliančių depiliacijos formų, kurios tikrai sėkmingai pašalins nepageidaujamus kūno plaukus.

Susiję straipsniai:


    Kur kas sėkmingesnę kovą su nepageidaujamais plaukais užtikrins ilgalaikis plaukų šalinimo metodas – fotoepiliacija ar depiliacija lazeriu. O įsigiję fotoepiliatorių šia procedūras saugiai ir efektyviai galėsite atlikti tiesiog savo namuose.