Mėtų arbata – natūrali apsauga nuo hirsutizmo

Moterims, kurias kamuoja hirsutizmo (padidėjusio kūno plaukuotumo) problema, plaukai auga ne tik ant kojų ar bikini zonos. Jie želia mažiausiai pageidaujamose vietose – ant veido, ant pilvo, ant krūtinės. Hirsutizmas moterims sukelia neįtikėtiną diskomfortą ar net rimtas psichologines problemas.

Mėtų arbata – natūrali apsauga nuo hirsutizmo

Mėtų arbata - natūrali alternatyva gydant hirsutizmą

Hirsutizmo priežastys glūdi androgeno hormone, kurio turi tiek vyrai, tiek moterys. Kai šio hormono kiekis organizme padidėja, atsiranda plaukuotumo problema, nes būtent šis hormonas ir skatina plaukų augimą.

Taigi, norint sėkmingai gydyti hirsutizmą, reikia visų pirma sumažinti androgeno kiekį, o tik tada pradėti taikyti ilgalaikus plaukų šalinimo metodus – fotepiliaciją ar depiliaciją lazeriu.

Naujausi tyrimai rodo, kad androgeno kiekį sėkmingai gali sumažinti mėtų arbata – šio hormono kiekis organizme sumažėja jau po penkių dienų, kasdien išgėrus po du puodelius mėtų arbatos.

Klasikinė medicina gydydama hirsutizmą taiko du pagrindinius medikamentinius gydymo metodus – naudoja vaistus, kurie arba stabdo androgeno gamybą organizme, arba slopina organizmo reakciją į šį hormoną.

Tuo tarpu moterims, kurių hirsutizmo intensyvumas yra vidutiniškas, mėtų arbata gali būti natūrali alternatyva slopinant padidėjusio hirsutizmo simptomus.

Bandymų metu arbata buvo ruošiama vieną arbatinį šaukštelį džiovintų mėtų žolelių užpylus verdančiu vandeniu ir palikus „pritraukti“ 5-10 minučių.

Mėtų (Mentha spicata Labiatae) įtaka organizmo plaukuotumui buvo pradėta plačiau tyrinėti po to, kai paaiškėjo, kad vyrams mėtų ekstraktas gali sumažinti jų libido (seksualinį potraukį), o kartu ir antrinius lytinius požymius.

Šaltinis: Scienceblog.com

Susiję straipsniai: