Patarimai dėl nosies ir ausų plaukų šalinimo

Taip, nosies ir ausų plaukai negali kyšoti iš nosies ar ausų. Nes tai ne tik atrodo labai neestetiškai, bet ir sudaro įspūdį, kad savęs neprisižiūri. Tačiau nereikia pamiršti, kad šie plaukai atlieka apsauginę kūno funkciją ir yra labai svarbūs mūsų fiziologijai – sulaiko dulkes ir kitus nešvarumus.

Nosies ir ausų plaukų šalinimas

Nosies ir ausų plaukai atlieka ne tik estetinę, bet ir fiziologinę funkciją

Nosies plaukų šalinimas pešiojant gali būti skausminga patirtis, be to tai gali sukelti tokius šalutinius reiškinius, kaip čiaudulį, kraujavimą bei ašarojimą.

Be to, šis depiliacijos metodas yra ne tik skausmingas, bet ir pavojingas sveikatai – plauko išrovimo vietoje gali kilti infekcija ir nesunkiai persiduoti į smegenis. Todėl nosies bei ausų plaukus pešioti reikia itin atsargiai, nerauti storų, o tik pačius ploniausius, o po plaukų šalinimo procedūros odą nedelsiant dezinfekuoti.

Tačiau yra ir ne tokių drastiškų bei gerokai saugesnių depiliacijos būdų. Jeigu nosies ir ausų plaukai itin smarkiai „suvešėjo“, rinkitės ilgalaikius plaukų šalinimo būdus – elektrolizę ar depiliaciją lazeriu.

Jeigu pakanka ir trumpalaikio efekto, šią problemą patogiai padės įveikti specialiai tam skirtos nosies ir plaukų kirpimo mašinėlės (trimeriai) – prekyboje galima rasti įvairių modelių. Padės net ir pačios paprasčiausios manikiūrinės žirklutės. Galima naudoti ir depiliacinį kremą, tik svarbu gausiai netepti ir neužkimšti nosies/ausies kanalų.

Labai svarbu ne tik šalinti nepageidautinus plaukus, bet ir tinkamai pasirūpinti šių kūno vietų higiena. Tvarkinga nosis ir ausys yra smulkmena, tačiau labai svarbi.

Susiję straipsniai: