Kodėl moterims slenka plaukai?

Viena iš dažniausiai pasitaikančių plaukų slinkimo moterims priežasčių yra ankščiau prasidėjusi Telogeno (Plaukų kritimo) fazė. Dažniausiai ją sukelia reakcija į patiriamą stresą, hormoniniai organizmo pokyčiai arba vartojamų medikamentų šalutinis poveikis.

Plaukai anageno ir telogeno fazėse

Anagenas - plaukų augimo fazė

Su šia problema, kuri prasideda netikėtai, gali susidurti bet kokio amžiaus žmonės, o praėjus maždaug šešiems mėnesiams plaukų pokyčiai tampa jau gerai pastebimi.

Ankščiau prasidėjusi Telogeno fazė nesukelia ūmaus nuplikimo, plaukai retėja palaipsniui.

Be jokios abejonės, visa tai bet kuriai moteriai kelia itin didelį nerimą, padidėja jos nervingumas.

Laimei, prasidėjus naujai Anageno (Plaukų augimo) fazei situacija pagerėja, nes tai susiję su plaukų augimo ciklu. Kiekvieno plauko augimo ciklas turi tris periodus: Anageno (augimo periodas), Katageno (tarpinis periodas) ir Telogeno (iškritimo periodas).

Plauko augimo ciklas kiekvienam yra individualus, jis priklauso tiek nuo paties žmogaus, tiek nuo kūno vietos, kurioje auga plaukai, tačiau vidutiniškai tai trunka nuo 18 iki 24 mėnesių.

Bet kuriuo metu didžioji dalis plaukų svogūnėlių yra ramybės fazėje (Katageno ir Telogeno periodai), kuomet plaukai jau yra atitrūkę nuo savo svogūnėlio.

Pas sveiką žmogų vienu metu apie 30 procentų plaukų yra Telogeno fazėje. Bet netikėtas stresas, gali paankstinti plaukų kritimo fazės pradžią. Daug suaugusiųjų yra asmeniškai susidūrę su šia problema tam tikru savo gyvenimo tarpsniu, nors jos intensyvumas ir gali skirtis.

Susiję straipsniai: