Plaukų augimo ciklų įtaka fotoepiliacijos efektyvumui

Ant žmogaus kūno yra maždaug penki milijonai plaukų maišelių, kitaip vadinamų folikulais, o ant galvos – nuo 100 000 iki 150 000. Iš šių folikulų auga ir vystosi plaukai. Plaukai, kurie yra sudaryti iš baltymo, vadinamo keratinu, auga cikliškai, keisdami augimo ir poilsio etapus.

Plaukų augimo ciklų įtaka fotoepiliacijos efektyvumui

Anageno fazės metu auga nauji plaukeliai, o plaukų svogūnėliai būna arčiausiai odos paviršiaus

Plaukų augimo ciklai išskiriami į tris etapus:

  • Anagenas – tai aktyvaus plaukų augimo etapas, trunkantis daugiau nei 2 metus
  • Katagenas – tai tarpinis etapas, trunkantis nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Šiame etape plaukų augimas palaipsniui lėtėja ir galiausiai jie nustoja augę
  • Telogenas – tai ramybės etapas, kurio metu plaukų folikulai ruošiasi grįžimui į pirminį Anageno etapą. Telogeno etapas trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, o per šį laikotarpį senieji plaukai iškrenta ir užleidžia vietą naujiems, kurie išaugs Anageno etapo metu

Kiekvienas plaukų folikulas išaugina maždaug 25-27 plaukus, o vieno plauko „gyvenimas“ trunka nuo 2 iki 5 metų. Kadangi kiekvienas plaukas auga pagal „individualų planą“, skirtingi plaukai tuo pačiu metu būna skirtingose augimo ciklo stadijose.

Kadangi Anageno fazės metu auga nauji plaukeliai, o plaukų svogūnėliai būna arčiausiai odos paviršiaus, plaukų šalinimas fotoepiliacijos metodu – efektyviausias. Fotoepiliacija (taip pat ir depiliacija lazeriu) atliekama tikslu prasiskverbti į folikulą ir sunaikinti plauko augimą užtikrinančias struktūras, kad nauji plaukai neturėtų galimybės išaugti. Kadangi pirmosios procedūros metu bus sunaikinta tik dalis plaukelių (tie, kurie bus Anageno fazėje), procedūrą reikės kartoti kelis kartus. Įprastai, praėjus 3-4 savaitėms po pirmojo epiliacijos seanso, “miegantys” folikulai pereina į aktyviąją fazę, taigi ant kūno pasirodo nauji plaukeliai. Būtent šiuo metu pakartojama lazerinės epiliacijos procedūra.

Skirtingose žmogaus kūno vietose plaukai atsinaujina skirtingu tempu arba kitaip tariant, kiekvienos kūno dalies plaukų augimo cikliškumas skiriasi, tačiau vidutiniškai 80% viso kūno plaukų būna intensyvaus augimo etape – tuo metu, kai fotoepiliacija yra ypač veiksminga. Šiuolaikinių technologijų plėtra lemia, kad galima ir fotoepiliacija namuose.

Kadangi plaukų augimo intensyvumą reguliuoja hormoninė organizmo sistema, greičiausiai plaukai auga nuo paauglystės iki 30 metų. Vėliau augimo tempai lėtėja, o plaukų būklė palaipsniui prastėja: iškritusius plaukus rečiau pakeičia nauji, o patys plaukeliai tampa silpnesni.

Kokį plaukų šalinimo būdą paprastai naudojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Susiję straipsniai: