Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai ir pasirūpinti oda?

Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai ir pasirūpinti oda po jos?

Siekiant maksimalaus plaukų šalinimo lazeriu efekto, reikia žinoti kaip pasiruošti šiai procedūrai

Kiekvieno žmogaus plaukai skiriasi pagal savo ilgį, spalvą, formą, pasiskirstymą ant kūno. Praktiškai visais atvejais žmogaus plaukuotumą nulemia genetinis faktorius. Per visą gyvenimą plaukai keičiasi, tampa storesni, tamsesni arba atvirkščiai, retėja, šviesėja, sulėtėja jų augimas ir jie tampa ne tokie patvarūs. Nusprendus šalinti nepageidaujamus plaukus, reikia turėti omenyje, kad plaukų šalinimas gali būti atliekamas pasitelkiant įvairius metodus. Kad suprastumėte, kaip veikia lazerinė epiliacija, pirmiausia turėtumėte žinoti, kokia yra plauko anatomija.

Plaukas yra sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių – plauko stiebo ir plauko folikulo. Plauko stiebas – tai matoma plauko dalis, kuri yra virš odos. Plauko folikulas – tai pati svarbiausia plauko dalis, esanti po oda. Folikule yra plauko šaknis, riebalų liauka ir plauką pakeliantis raumuo. Plauko šaknis yra sudaryta iš aktyviai besidalijančių ląstelių. Naujos ląstelės iš apačios stumia senesnes ir dėl to plaukas auga. Taigi, jeigu norite plaukų atsikratyti visam laikui, vienintelis patikimas būdas – paveikti patį folikulą kartu su šaknimi. Būtent tokia yra lazerinės epiliacijos užduotis.

Lazerinė epiliacija –  tai patikimas ilgalaikis plaukų šalinimas, tačiau norint, kad procedūra būtų saugi ir kuo efektyvesnė, reikia žinoti keletą subtilybių, kaip jai pasiruošti ir žinoma, kaip pasirūpinti savo oda po procedūros.

Pasiruošimas lazerinei epiliacijai

Iki plaukų šalinimo lazeriu procedūros privalu laikytis tam tikrų reikalavimų. Iki seanso pradžios mažiausiai 3-4 savaites nereikėtų degintis saulėje bei naudoti medicininių preparatų, kurie galėtų padidinti odos jautrumą saulės spinduliams. Prie tokių preparatų priskiriami sulfanilamidai ir tetraciklino grupės antibiotikai.

Keletą dienų iki plaukų šalinimo lazeriu procedūros patariama nuo depiliacijai numatomo odos ploto plaukus skusti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad odos paviršius turi būti be jokių įbrėžimų. Sergant gripu, sloguojant ar paūmėjus herpesui plaukų šalinimo procedūrą reikėtų kuriam laikui atidėti. Nėščioms ir maitinančioms moterims ši procedūra taip pat neatliekama. Be to, žmonėms, turintiems polinkį į cukrinį diabetą ir keloidinių randų (kieti, tamsesni už aplink esančią odą odos gumbeliai) susidarymą, prieš procedūrą reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Po procedūros

Po procedūros lazerio poveikio srityje gali išryškėti paraudimas ar lengvas patinimas. Kai kuriais atvejais ant odos matomi panašūs simptomai, kaip ir nuo įdegio saulėje, tačiau paprastai paraudimas laikosi ne ilgiau kaip tris dienas, o gali pranykti ir vos per kelias valandas. Depiliuotą paviršių patariama tepti specialiu kremu ar geliu, kol paraudimas visiškai išnyks.

Jeigu plaukų šalinimo lazeriu procedūra atliekama didesniame odos plote, tuomet to ploto patariama nešlapinti tris paras. Būtina susilaikyti nuo baseino, saunos ar pirties, taip pat nesportuoti. Kosmetiką ant depiliuoto odos ploto galima tepti jau kitą parą po epiliacijos lazeriu.

Trisdešimt dienų po procedūros patartina vengti tiesioginių saulės spindulių. Vasaros laikotarpiu odos paviršių reikėtų tepti apsauginiu kremu nuo saulės (SPF 30-50).

Pirmas 7-10 dienų po procedūros tau gali atrodyti, kad plaukeliai “apdorotame” plote dar auga, tačiau tai – apgaulingas pojūtis. Esmė tame, kad šiuo laikotarpiu lazerio paveikti plaukeliai patys, natūraliu būdu “išeidinėja” iš odos.

Norint pasiekti maksimalų rezultatą ir plaukelių atsikratyti visam laikui, reikės atlikti ne vieną procedūrą. Taip yra dėl to, kad lazerinės epiliacijos metu paveikiami tik augimo (Anageno) stadijoje esantys plaukeliai. Kiti plaukeliai tuo metu “miega”, taigi reikia palaukti, kol jie “prabus” ir lazeris galės juos paveikti.

Kokį plaukų šalinimo būdą paprastai naudojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Susiję straipsniai:

    1 comment to Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai ir pasirūpinti oda?

    • Beata

      Visi straipsnyje minimi aspektai tinka ne tik lazerinei epiliacijai, bet fotoepiliacijai.

      Lazerine epiliacija ir fotoepiliacija yra skirtingos technologijos, bet panasumu daugiau nei skirtumu
      1. salinama ne pasekme (plaukas), ber priezastis (plauko svogunelis)
      2. veikimo principas paremtas fototermolizės teorija
      3. didziausias efektyvumas pasiekimas, kai oda sviesi, plaukas tamsus. Tada sviesos energija absorbuoja ne odos, bet plauko pigmentas

      Be to, pasaulyje priimta „laser / IPL hair removal“ sistemas lyginti tarpusavyje, todel neretai lazerine epiliacija ir fotoepiliacija naudojami kaip sinonimai.