Pagal esamas teisinio reguliavimo sąlygas namams skirtų kosmetologijos įrenginių gamyba ir pardavimas priklauso plataus vartojimo prekių sferai, todėl jiems, kaip ir kosmetikos priemonėms, gydytojo receptas nereikalingas. Jų panaudojimo taisykles galima rasti Amerikos maisto produktų ir medikamentų sanitarinės priežiūros Valdybos (FDA) bei Europos vaistinių preparatų įvertinimo Agentūros tinklapiuose. Vis dėlto, nors šių prietaisų naudojimui receptas ir nereikalingas, tačiau daugelio I ir II tipo lazerių panaudojimas yra susijęs su tam tikra rizika, todėl būtina laikytis nurodytų atsargumo priemonių.
Kyla pats svarbiausias klausimas: ar sugebės pacientai pasinaudoti šiomis sistemomis savęs gydymui namų sąlygomis ir ar tai nesukels grėsmės jų sveikatai? Bandymų metu buvo nustatyta, kad savarankiškai vykdomos plaukų šalinimo procedūros fotoepiliatoriais ar buitiniais depiliacijos lazeriu prietaisais gali būti visiškai sėkmingos. Tik nežymiai daliai tyrime dalyvavusių žmonių buvo pastebėti įvairūs pašaliniai reiškiniai, pvz. hiper-pigmentacija (4,75% atvejų) ir hipo-pigmentacija (1,55% atvejų), šašų (2,35% atvejų) susidarymas.
Antras svarbus klausimas: kiek efektyvus yra aparatinės kosmetologijos prietaisų panaudojimas namų sąlygomis, lyginant su kosmetikos salonais? Dermatologų nuomone, plaukų šalinimo prietaisų panaudojimas namų sąlygomis yra naudingas, tačiau jų panaudojimo efektyvumas, lyginant su analogišku šių procedūrų panaudojimu kosmetikos salonuose, yra žemesnis. Taip yra todėl, kad kosmetikos salonuose yra naudojami daug galingesni prietaisai, lyginant su naminės paskirties prietaisais, kuriems, savaime suprantama, saugumo reikalavimai yra didesni. Vis dėlto, tiksliai nesilaikant gydymo instrukcijų arba naudojant net ir buitinius epiliacijos prietaisus ne pagal tiesioginę jų paskirtį, pacientams gali kilti šalutinių reiškinių atsiradimo rizika. Be to, jeigu gamintojas rekomenduoja naudoti prietaisą gydymo seansams tam tikrą nustatytą laikotarpį, o pacientas klaidingai elgiasi ir naudojasi – atsitiktinai arba tikėdamasis gauti geresnį kosmetinį rezultatą – tuo prietaisu ilgesnį laiką, atsiranda reali tikimybė atvirkštinio ir nepalankaus rezultato.
Kita vertus, buitiniai fotoepiliatoriai ir depiliacijos lazeriu prietaisai neturi tų trūkumų, kuriais pasižymi profesionali medicininė įranga. Ilgalaikio plaukų šalinimo procedūrų kaina yra kelis ar net keliolika kartų mažesnė, dėl mažesnio prietaisų galingumo procedūrų metu išvengiama skausmingų pojūčių, mažesnė šalutinių reiškinių, tame skaičiuje nudegimų ir odos pigmentacijos, pasireiškimo rizika. Labai svarbus ir socialinis aspektas – buitiniai prietaisai nesukelia nepatogumų klientui, kadangi jam nereikia atvykti į specializuotą kliniką, procedūros užtikrina visišką diskretiškumą.
Buitinių depiliacijos lazeriu ir fotoepiliacijos namuose sistemų panaudojimas pastaraisiais metais ženkliai plinta ir ši tendencija ateityje tik stiprės. Siekdami sėkmingo rezultato vartotojai turi žinoti apie „povandeninius rifus“. Nes kartais per didelis pacientų pasitikėjimas savimi, neturint supratimo apie fotoepiliatoriaus veikimo principus gali sukelti savarankiško gydymosi nepageidaujamus pašalinius reiškinius.
Kiekvienas plaukelių šalimo būdas turi savo pliusų ir minusų. O kokį būdą renkatės Jūs?

Susiję straipsniai:
Fotoepiliacijai namuose prietaisų saugumą objektyviai patvirtina sertifikavimas. Izraelio kompanijos Home Skinovations gaminami fototerapijos prietaisai turi tiek FDA, tiek CE sertifikatus.