Kas lemia efektyvią fotoepiliaciją?

efektyvi fotoepiliacija

Šiuo metu prekyboje sutinkami įvairūs fotoepiliatoriai. Interneto forumuose verda aistros diskutuojant apie įvairius techninius parametrus, ypač plačiai yra aptariamas lemputės šviesos blyksnių resursas, dažnai pabrėžiama, kad tai ir yra pats svarbiausias parametras. O kaip yra iš tikrųjų? Ar svarbu tik fizika? Kiek galutinį rezultatą lemia biologija?

Viską nuosekliai apibendrinus, fotoepiliacijos ar depiliacijos lazeriu procedūrų efektyvumą šalinant nepageidautinus plaukus lemia 5 pagrindiniai faktoriai:

1. Odos tipas

Odos tipas yra pats svarbiausias faktorius, lemiantis plaukų šalinimo rezultatus – jie bus skirtingi kiekvienam odos tipui. Efektyviausios fotoepiliacijos procedūros tada, kai jos atliekamos ant I-IV tipo odos pagal Fitzpatriko skalę.

Fitzpatrick odos spalvos testas

2. Plauko spalva

Geriausiai fotoepiliacija veikia tamsius plaukus, nes juose esantis plauko pigmentas melaninas daugiausia absorbuoja šviesos energijos. Kuo šviesesni plaukai, tuo melanino plaukas turi mažiau, todėl tam pačiam efektui pasiekti fotoepiliacijos procedūrų reikės daugiau. Būtent todėl fotoepiliacija nėra veiksminga veikiant baltus ar žilus plaukus.

3. Plauko augimo ciklas

Plauko augimo ciklas vidutiniškai trunka nuo 18 iki 24 mėnesių. Bet kuriuo metu didžioji dalis plaukų svogūnėlių yra ramybės (Telogeno) fazėje. Nei šioje, nei pereinamoje (Katagenas) fazėje esančių plaukų neveikia nei lazerio, nei intensyvios šviesos impulsai; procedūros bus veiksmingos tik augimo (Anageno) fazėje esantiems plaukams. Būtent plauko augimo ciklo ypatybės ir lemia, kad norint pasiekti didžiausio plaukų šalinimo efektyvumo, reikia tęsti procedūras viso jo ciklo metu.

Plauko augimo ciklai: telogenas, katagenas, anagenas

4. Išoriniai faktoriai

Išoriniai faktoriai – tai visų pirma paciento, kuriam atliekamos ilgalaikio plaukų šalinimo procedūros, sveikatos būklė. Reikia atsiminti, kad fotoepiliacija skirta sveikam žmogui, todėl jeigu esate nėščia, maitinate krūtimi, Jums buvo atliktos invazinės chirurginės procedūros, turite kolagenų sutrikimų, sergate diabetu ar kraujagyslių ligomis, geriate izotretinoino turinčius vaistus, turite uždegimą ar infekciją – nedarykite nei fotoepiliacijos, nei lazerinių procedūrų. Jos ne tik gali būti neefektyvios, bet ir turėti įvairių nepageidautinų efektų. Jeigu tik kyla abejonių, visada kreipkitės konsultacijos į savo gydytoją.

5. Techniniai parametrai

Impulso bangos ilgis, energijos lygis, impulsų skaičius, vienu impulso apdorojamos odos paviršiaus plotas – visa tai ir dar daugiau apima techniniai parametrai. Jeigu neturite noro į tai gilintis, Jums pakaktų pasidomėti ar konkretus fotoepiliacijai namuose skirtas prietaisas turi atitinkamus jo veiksmingumą ir saugumą įrodančius sertifikatus. Jeigu taip – dėl fotoepiliatoriaus efektyvumo abejonių neturėtų kilti.