Depiliacija lazeriu ar fotoepiliacija?

depiliacija lazeriu

Labai dažnai užduodamas klausimas – ką rinktis: fotoepiliaciją ar plaukelių šalinimą lazeriu? Abi procedūros yra savotiškai panašios ir abi yra atliekamos naudojant šviesos spindulius skleidžiančius prietaisus. Tiek plaukelių šalinimas lazeriu, tiek fotoepiliacija suteikia ilgai išliekantį efektą. Vis dėlto šios dvi procedūros turi ir labai daug skirtumų tarpusavyje. Reikia nepamiršti, kad lazeris yra medicinai skirtas prietaisas, kuris iš pradžių net nebuvo pritaikytas tokioms procedūroms kaip plaukų šalinimas. Fotoepiliatorius, kitaip nei lazeris, iš karto buvo kurtas su dermatologų pagalba ir specializuotas saugiam plaukelių šalinimui.

Procedūros universalumas

Kaip jau žinoma, lazeris – medicininis prietaisas. Plaukelių šalinimas su lazeriu gali būti atliktas tik specializuotuose grožio salonuose ar klinikose, kur procedūrą atlieka šios srities specialistas. Reikia skirti nemažai savo laisvo laiko, atsižvelgiant į tai, kad į šią procedūrą reikia registruotis ir nuvykti į tam tikrą grožio saloną ar kliniką. Reikia nepamiršti ir to, kad šie prietaisai yra gana brangūs, todėl ir pati procedūra gali pareikalauti nemažų išlaidų kliento atžvilgiu.

Šiuo atveju fotoepiliacija suteikia universalumą laiko, išlaidų ir komforto atžvilgiu. Ši procedūra lygiai taip pat kaip plaukų šalinimas lazeriu yra atliekama ir grožio salonuose ar klinikose, kur su specialisto pagalba bus pašalinti nepageidaujami plaukeliai. Vis dėlto fotoepiliacija suteikia lankstumą plaukus pašalinti namuose. Dėl technologijų tobulėjimo fotoepiliatorius dabar yra gana nedidelis prietaisas ir nereikalauja specifinių žinių procedūros atlikimui. Jį galima įsigyti daugelyje parduotuvių bei tokiu būdu plaukelius šalinti namuose. Tokia galimybė leidžia atlikti procedūrą jums patogiu laiku, neišeinant iš namų ir neišleidžiant didelės sumos grožio salone.

Fotoepiliatorius yra itin saugus prietaisas. Kadangi jie buvo kurti būtent plaukelių šalinimui, jie turi odos spalvos sensorius, kurie apsaugo odą nuo nudegimų. Taip pat šios procedūros metu intensyvios impulsinės šviesos blykstė yra skleidžiama tik fotoepiliatoriui prilietus odos paviršių.

Prietaisų veikimas

Kaip prietaisas, lazeris geba skleisti tik siauro spektro bangas, kurios paveikia tik mažą odos plotą. Tokiu būdu procedūra tampa kiek ilgesnė ir gali sukelti diskomfortą laiko atžvilgiu. Šiuo atveju fotoepiliatorius turi didesnį darbinį blyksnio plotą ir vienu metu gali paveikti didesnį odos paviršiaus plotą, todėl procedūra atliekama greičiau.

Kadangi fotoepiliatorius vienu metu apima didesnį odos paviršiaus plotą, šviesos spinduliai iš principo nėra labai intensyvūs. Lazerinės procedūros metu bangos yra siauros ir kiek ilgesnės už fotoepiliatoriaus. Visgi dėl tokio prietaiso principo lazerinės procedūros yra skausmingos, todėl jautrios odos savininkams toks plaukelių šalinimo būdas nėra labai priimtinas. Fotoepiliacijos metus intensyvus šviesos impulsai gali sukelti švelnų šilumos jausmą, kuris praeina vos per kelias akimirkas. Ši procedūra nesukelia jokio kito nemalonaus jausmo ir plaukeliai šalinami be skausmo, todėl ji puikiai tinka visų odos tipų žmonėms, taip pat ir turintiems jautrią odą.

Fotoepiliatorius iš karto buvo kuriamas plaukelių šalinimui, todėl šviesos impulsai veikia ilgesnėmis, bet kiek silpnesnėmis nei lazerio bangomis. Tokia procedūra iš principo negali nudeginti odos ar jos labai sudirginti, nes nėra intensyvaus šviesos veikimo ir koncentravimosi į siaurą odos plotą. Nepaisant to, fotoepiliatoriaus skleidžiamas šviesos blyksnis yra pakankamai galingas paveikti plauko svogūnėlius.

Nereikia pamiršti, kad lazeris yra gerokai galingesnis aparatas ir nebuvo sukurtas estetinėms procedūroms, tad dėl savo spindulio intensyvumo gali sukelti odos pigmentacijos padarinių ar net odos nudegimus. Po procedūros lazeriu oda paprastai gyja kiek ilgiau, o po fotoepiliacijos namuose iš karto atrodo puikiai.