Iš pirmo žvilgsnio, plaukų šalinimas depiliaciniais kremais yra labai patogus plaukų šalinimo būdas – tereikia tik patepti norimą depiliuoti odos plotelį. Šis metodas yra plačiai naudojamas tiek vyrų, tiek moterų, bet ar Jūs tikrai žinote kas tai yra ir kaip jis veikia? Depiliacinių kremų gamyboje naudojamos agresyvios cheminės medžiagos, galinčios ne tik pašalinti plaukus, bet ir sukelti įvairius šalutinius poveikius. Todėl rinktis depiliacinį kremą reikia apdairiai ir nepatingėti perskaityti jo sudėtį.
Ankščiau depiliacinių kremų, kurie dar vadinami ir cheminiais depiliatoriais, gamyboje buvo naudojama itin daug organinės kilmės medžiagų, tokių kaip dervos, gyvulių tulžys ir net gyvačių nuodai. Vėliau į sudėtį buvo pradėti traukti ir kiti ingredientai – pvz. negesintos kalkės, arsenikas. Nenuostabu, kad tuo metu, kai buvo išrasti depiliaciniai kremai, itin išpopuliarėjo skutimosi peiliukai!
Šiuolaikinių depiliacinių kremų pagrindą sudaro šarminės cheminės medžiagos, kurios veikia plauko sudėtyje esantį proteiną ir jį suskaido, liaudiškai tariant „ištirpdo“. Taip apdorotus plaukus belieka tik nuvalyti su servetėle. Tačiau depiliacinis kremas ne tik šalina plaukus, bet ir turi stiprų neigiamą poveikį odai. Jūsų oda taps sudirginta, jei paliksite kremą ant odos ilgiau nei 15 minučių.
Dauguma plaukų šalinimo kremų yra skirta tik rankų ir kojų plaukams šalinti. Būtent todėl, kad veido oda yra per jautri šioms medžiagoms. Jokiu būdu nenaudokite tokių kremų veidui, nebent jis būtų skirtas specialiai šiai kūno vietai. Į šiuolaikinių depiliacinių kremų sudėtį įeina ir įvairios odą raminančios bei kvapiosios medžiagos. Tačiau tai nereiškia, kad jos visiškai atsveria neigiamą depiliacinių kremų poveikį, veikiau tik užmaskuoja.
Susiję straipsniai:
Nepageidautinų plaukų šalinimas intensyvia pulsine šviesa (IPŠ) – fotoepiliacija yra šiuolaikinė ir saugi alternatyva ne tik cheminiams depiliatoriams, bet ir visiems tradiciniams depiliacijos būdams – plaukų skutimui ir rovimui.