Fotoepiliacija vs. lazerinė depiliacija

depiliacija lazeriu

Visiškai sunaikinti plauko folikulo gebėjimą atauginti plauką, be gilaus šalutinio poveikio, yra itin sunku – visgi, mūsų organizme yra užkoduota plaukų augimo programa. Siekiant ilgalaikio efekto, kad atlikta plaukų šalinimo procedūra būtų laikoma sėkminga, jos poveikis turi trukti bent jau tiek, kiek tęsiasi plauko augimo ciklas, t.y. 18-24 mėnesius. Iš visų šiuo metu plačiai naudojamų ilgalaikio plaukų šalinimo būdų, labiausiai paplitę yra fotoepiliacija (depiliacija intensyvia pulsine šviesa – IPŠ) ir depiliacija lazeriu.

Apžvelgsime pagrindinius šių dviejų plaukų šalinimo metodų techninius parametrus, lemiančius jų eksploatacines savybes.

Fotoepiliacija Lazerinė depiliacija
Didelis universalumas. Fotoepiliacijos procedūros metu, intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) šaltinis skleidžia plataus spektro bangas – nuo 350nm iki 1200nm, todėl tinka visų tipų plaukams šalinti, procedūros pasižymi minimaliu diskomfortu. Lazeris skleidžia tik siauro spindulio spektro bangas. Plačiausiai naudojami keturių tipu lazeriai: Ruby (694nm), Alexandrite (755nm), Diode (810nm) ir Nd:YAG (Neodymium – Yttrium – Aluminum Garnet) (1064nm) – kuo ilgesnis bangos ilgis, tuo giliau spindulys įsiskverbia į odos audinius ir tuo pačiu procedūra tampa labiau skausmingesnė. Ilgesnio bangos ilgio (Diode, Nd:YAG) lazeriai naudojami tamsesniems, tankesniems plaukams šalinti, o pasižymintys trumpesnio ilgio banga (Ruby, Alexandrite) yra tinkamesni tik silpnesniems, retesniems plaukučiams naikinti.
Platesnio spektro spindulių naudojimas lemia ir didesnį vienu impulsu veikiamą odos ploto dydį (4-6 cm²), todėl fotoepiliacija labiau tinkama šalinti plaukus nuo didelių odos plotų, o procedūros atliekamos greičiau Lazerinės procedūros metu apdorojamas nedidelis odos plotelis (0,2-1 cm²), todėl procedūrų trukmė ilgesnė, o kaštai pacientui – didesni.
Intensyvios pulsinės šviesos technologija buvo sukurta išimtinai plaukų šalinimo procedūroms. Jos metu naudojami ilgesni (milisekundžių trukmės), mažesnės energijos impulsai, todėl gali būti saugiai šalinimai plaukai nuo įvairaus tipo, net ir tamsios odos. Lazeris pirmiausia buvo kuriamas ne estetinėms procedūroms atlikti, bet medicininiais tikslais, pvz. hemoglobino dariniams kraujagyslėse paveikti, kai reikalingi nedidelės trukmės implusai (mikrosekundžių trukmės). Tuo tarpu, plauko folikulą paveikti tokie trumpi impulsai nespėja, todėl didinama spindulio energija. Visa tai didina odos pigmentacijos pakitimų (nudegimų) riziką.

Šiuo metu fotoepiliacija yra pats moderniausias ilgalaikis plaukų šalinimo būdas. Vienintelis šios technologijos minusas – papildomi eksploataciniai kaštai, nes IPŠ lempos darbo resursas yra ribotas. Kita vertus, fotoepiliacija namuose gali būti saugiai naudojama ir medicininio išsilavinimo neturinčių vartotojų.

1 comment to Fotoepiliacija vs. lazerinė depiliacija

  • Era Esthetic lazerinės dermatologijos klinika

    Lazeriai yra didžiausios galios įrenginiai, skleidžiantys vieno bangos ilgio spindulį, skirtą būtent plauko pigmentui melaninui sugerti. Todėl tai yra efektyviausias ir saugiausias plaukų šalinimo būdas. IPL skleidžia kelių bangų spindulius, todėl didėja pašalinių reiškinių rizika, o spinduliai, veikiantys į plauko pigmentą melaniną yra neselektyvūs. Plaukų šalinimo procedūrų efektyvumas priklauso nuo aparato galingumo. Kosmetologiniai aparatai per silpni, kad pašalintų plaukus ilgam laikui.

    Lazeriai dėl didelio savo selektyvumo plauko pigmentui melaninui ir didžiausios galios sugeba paveikti net šviesius ir plonus plaukus, o tamsius plaukus sudegina akimirksniu. Naujausios kartos lazeriai jau gerokai patobulėjo. Lyginant juos su IPL aparatais, nereikia laukti kol jie pasikraus, todėl procedūrų greičio neriboja niekas – aplikatorių galima vedžioti, kiek leidžia įgudusi ranka. Lazeriai taip pat yra žymiai galingesni aparatai, todėl skiriasi ir klinikiniai rezultatai, tačiau su jais gali dirbti išimtinai gydytojai.