Iš ko gaminamas epiliacinis vaškas?

Senovės egiptietėms lygi ir švelni oda buvo tobulo moters grožio standartas, vėliau persidavęs Graikų ir galiausiai – Romėnų kultūroms. Laikui bėgant grožio suvokimas nuolatos kito, tačiau mūsų laikais ir vėl karaliauja tobulai glotni oda. Beje, net ir atsiradus naujoms plaukelių šalinimo technologijoms, dar antikos laikais atrastas vaškavimas niekur nedingo ir išlieka vienu iš populiariausių depiliacijos metodų.

Depiliacija vašku išlieka vienas populiariausių plaukelių šalinimo būdų

Depiliacija vašku išlieka vienas populiariausių plaukelių šalinimo būdų

Epiliacinis vaškas – tai dervų ir aliejų mišinys, paįvairintas įvairiais papildomais komponentais. Iš pradžių derva vaškui buvo naudojama tik natūrali, tačiau laikui bėgant atsirado sintetinių jos pakaitalų. Taigi depiliacijai skirti vaškai gali būti skirstomi į dvi kategorijas: sintetinius ir natūralius. Sintetinis vaškas išgaunamas apdirbant naftos produktus ir yra elastingesnis, nei natūralus vaškas, todėl jį lengviau naudoti. Natūralus vaškas gaminamas iš natūralių gamtos produktų: medžių sulos, pušų sakų, bičių vaško ir kitų natūralių ingredientų.

Derva – tai pagrindinis komponentas, užtikrinantis vaško ir plaukelio sukibimą odos paviršiuje, o aliejai – papildomi komponentai, padedantys nuraminti sudirgintą odą. Kad epiliacija vašku būtų efektyvesnė ir malonesnė, gamintojai į vašką įmaišo saugančių ir maitinančių odą ingredientų. Pagrindiniai iš jų – tai azulenas, titano dioksidas, alyvuogių aliejus ir medus.

  • Titano dioksidas yra vienas iš pagrindinių depiliacinio vaško ingredientų, nes neleidžia vaškui per daug stipriai prilipti prie odos, apsaugo ją nuo pažeidimų, mažina sudirgimus ir paraudimus. Naudojant vašką su titano dioksidu, nebūtina naudoti papildomą apsauginį aliejų. Beje, ši medžiaga naudojama ir apsauginiuose kremuose nuo saulės, todėl atliekant depiliaciją vasaros metu, rekomenduojama rinktis vašką būtent su titano dioksidu.
  • Azulenas – tai aktyvus ramunėlių žiedų komponentas, pasižymintis antialerginiu, raminamuoju, priešuždegiminiu poveikiu. Šis komponentas yra melsvas, taigi jei įsigysite mėlynos spalvos vašką, greičiausiai jis bus praturtintas azulenu.
  • Alyvuogių aliejus naudojamas ir maisto pramonėje, ir medicinoje ir odos priežiūros priemonėse. Turtingas riebiosiomis rūgštimis, vitaminais E ir K – alyvuogių aliejus padeda išsaugoti odos drėgmę, ją maitina ir saugo.
  • Medaus sudėtyje yra antioksidantų ir natūralių rūgščių, turinčių antiseptinių savybių. Medus depiliaciniame vaške užkerta kelią odos pažeidimams, infekcijoms ir skatina jos regeneraciją.

Kosmetikos parduotuvėse galima rasti dviejų tipų epiliacinio vaško: minkšto ir kieto. Pirmasis pagamintas iš dervos ir papildų, minkštinančių odą bei padedančių pašalinti net smulkiausius plaukelius. Tokį vašką geriausia rinktis kojoms, rankoms, pažastims ir bikini zonai, tačiau jį reikia pašildyti ir tolygiai užtepti, todėl šis variantas tinkamesnis jau turinčios plaukų epiliavimo patirties. Kietasis vaškas pagamintas medžio arba parafino dervos pagrindu. Jis parduodamas ant specialių juostelių, kurias reikia pašildyti prieš naudojimą.

Susiję straipsniai:

Kokį plaukų šalinimo būdą paprastai naudojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...