Depiliacija vašku: 5 dažniausios klaidos

Galbūt vašką plaukams šalinti naudojate nuo pat vidurinės mokyklos, tačiau nepaisant šios patirties net neįtariate, kad kažką depiliacijos metu darote ne taip. Apžvelgsime penkias dažniausiai pasitaikančias depiliacijos vašku (ir depiliacijos cukrumi) klaidas.

Depiliacija vašku: 5 dažniausios klaidos

Depiliacija vašku vis dar populiari alternatyva toms, kurios dar neatrado ilgalaikių plaukų šalinimo būdų

Depiliacija be pilingo

Jeigu planuojate depiliaciją vašku, prieš tai būtinai atlikite odos pilingą (odos šveitimą) – tai paprasta, bet kartu ir pati geriausia plaukelių įaugimo prevencija . Po skutimosi įaugusių plaukų rizika sumažės, jeigu depiliuotą plotą patepsite losjonu su salicilo rūgštimi, kuri ne tik dezinfekuos, bet ir išvalys odos poras. Tačiau po depiliacijos vašku losjoną ant odos tepkite ne anksčiau, kaip praėjus trim dienom po plaukų šalinimo procedūros – kitaip tik dar labiau sudirginsite odą.

Per dažnos procedūros

Jeigu vos išvydus pirmuosius dygstančių plaukų požymius kils noras lėkti į grožio saloną arba griebtis skustuvo – pabandykite nugalėti šią užgaidą. Kad vaškas (arba cukrus) galėtų normaliai prikibti prie plaukelių turi praeiti keturios savaitės po paskutinės plaukų šalinimo procedūros. Bikini srities ar kojų plaukelių ilgis turi siekti bent kelis milimetrus.

Netinkamas laikas

Jūs neabejotinai kruopščiai parenkate plaukų šalinimo procedūros laiką, kai planuojate bikini srities depiliaciją. Tačiau į menstruacijų ciklą reikėtų atsižvelgti visada, nes organizme vykstantys hormonų ir kraujotakos pokyčiai tiesiogiai įtakoja Jūsų toleranciją skausmui. Geriausias laikas depiliacijai vašku – menstruacijų ciklo vidurys, per pačią ovuliaciją.

Įgūdžių stoka

Atliekant depiliacijos vašku procedūrą grožio salone viskas atrodo elementaru ir paprasta – užtepamas vaškas, priglaudžiama medžiagos atraiža, nuplėšiami plaukai. Tačiau plaukus nuplėšiantis judesys turi būti staigus ir būtinai atliekamas plauko augimo kryptimi. Kitaip teks ilgai kentėti skausmą bei rizikuoti sužeisti savo odą.

Medikamentų vartojimas

Aknės gydymas su „plataus veikimo spektro“ antibiotikais (pvz. Accutane), kurie ne tik slopina bakterijų baltymų sintezę, bet silpnina patį odos audinį, yra veiksmingas tol, kol šie vaistai yra naudojami. Tačiau prieš depiliacijos vašku procedūrą būtina bent savaitės medikamentų vartojimo pertrauka – kitaip yra didelė rizika, kad kartu su plaukais nuplėšite dalį odos.

Susiję straipsniai:

1 comment to Depiliacija vašku: 5 dažniausios klaidos

  • Rima

    Pritariu, nemokšiškai depiliuojantis vašku tikrai galima prisidaryti daug bėdų…