Padidėjęs bikini plaukuotumas – pavojus vaisingumui?

bikini-zona

Pasirodo, ataugę plaukeliai intymioje zonoje gali pasakyti kur kas daugiau, nei tai, kad metas atlikti bikini depiliaciją. Tenka pirkti daugiau vaško bikinio sričiai nei anksčiau? Tai gali būti rimtas perspėjimas!

Pavyzdžiui, jei daugiau plaukelių ėmė augti ant vidinės šlaunų pusės ir pilvo – tai gali būti vienas iš policistinio kiaušidžių sindromo (PCKS) požymių. PCKS sukelia vyriškojo hormono testosterono perteklius organizme. Nuo šio hormono didėja kūno plaukuotumas, sutrinka mėnesinių ciklas, gali būti sunku pastoti. Kiti simptomai – staiga pradėję berti jaunatviniai spuogai, svorio priaugimas.

Maža to, apie šį sindromą sklando įvairiausių mitų, kurie išgirdus diagnozę gali nugramzdinti gilion neviltin. Ar išties verta taip graužtis?

Mitas: PCKS reiškia, kad kiaušidėse yra cistų.

Faktas: dėl šio mito kaltas klaidinantis sindromo pavadinimas. Kiaušidės cistos – tai mažos pūslelės, kurios susiformuoja vienoje ar abiejose kiaušidėse. Kartais jų atsiranda tiesiog taip, be jokių kitų simptomų. Tiesa, dažnai susiformavusios kiaušidžių cistos reiškia ir hormonų pusiausvyros sutrikimus organizme, dėl to retėja menstruacijos (mažiau nei 6 ciklai per metus), gali atsirasti kitų nerimą keliančių simptomų. Taigi jei įtariate, kad jūsų moteriškieji hormonai pavojuje – nedelskite kreiptis į gydytoją.

Mitas: Su tokiais simptomais galima gyventi ir gyventi…

Faktas: visiškai išgyti nuo PCKS neįmanoma, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte nuolat kęsti varginančius simptomus – juos galima ir reikia gydyti. Pavyzdžiui, PCKS gali sukelti insulino šuolius, o tada nenumaldomai traukia prie saldžių užkandžių. Bet sureguliavusi valgiaraštį, pasirinkusi mažo glikeminio indekso maistą, pilnagrūdžių produktų, taip pat daržovių, vaisių, galite šį norą sutramdyti ir neprisidaryti bėdų su svoriu. Padidėjusiam plaukuotumui ir pernelyg retai ovuliacijai gydyti skiriamos hormoninės tabletės.

Mitas: PCKS diagnozė – tai jau nevaisingumas

Faktas: jei jūsų mėnesinių ciklas nereguliarus, tai dar nereiškia, kad negalėsite pastoti. Jei visos kitos  organizmo sistemos veikia normaliai, jūs vis dar galite pastoti, net teturėdama vos keletą ciklų per metus. Planuodama nėštumą, pasikonsultuokite su gydytoju – gali būti, kad jis skirs ovuliaciją skatinančių vaistų.

Jei vis dėlto padidėjęs plaukuotumas bikini srityje jus vargina visai ne dėl sveikatos sutrikimų, vertėtų pagalvoti apie ilgalaikę depiliaciją. Šioje srityje mokslas pažengęs labai toli, todėl variantų, padėsiančių atsikratyti plaukelių ilgam laikui, tikrai netrūksta.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis labiau populiarėja plaukų šalinimas fotoepiliacijos būdu, procedūras atliekant ne specializuotoje grožio klinikoje, bet tiesiog savo namuose, su specialiai tam skirtu prietaisu, vadinamu fotoepiliatoriumi.

Fotoepiliacijos tikslas – prasiskverbti į folikulą ir sunaikinti plauko augimą užtikrinančias struktūras, kad nauji plaukai neturėtų galimybės išaugti. Kad būtų sunaikinti visi plaukeliai, prireiks kelių procedūrų. Tačiau lygia ir gražia oda galėsite džiaugtis ne vienerius metus.

Susiję straipsniai: