Elektroepiliacijos atlikimo metodai

elektroepiliacija

Moterys, besidominčios ilgalaikiu plaukelių šalinimu nuo kūno, tikriausiai žino vieną iš efektyviausių metodų – tai elektroepiliacija. Elektroepiliacijos metu nepageidaujami plaukeliai ir jų svogūnėliai sunaikinami elektros impulsų pagalba, taigi nebeturi galimybės ataugti. Tačiau elektroepiliacija gali būti atliekama skirtingais metodais, kuriuos ir norėtume apžvelgti šiame straipsnyje.

Visi elektroepiliacijos metodai skirstomi į dvi pagrindines grupes:

  • atliekamus su pincetu
  • atliekamus su adata

Pincetinis elektroepiliacijos metodas: šalinamas plaukelis suimamas plonyčiu pincetu-elektrodu, kuris sujungtas su prietaisu, gaminančiu aukšto dažnio srovę. Srovė plauko kamienu pasiekia folikulą ir jį suardo. Vertėtų žinoti, kad vieno plaukelio sunaikinimas gali užtrukti nuo pusantros iki dviejų minučių, tad dideliam plaukelių šalinimo plotui šis metodas netinka. Pincetinis metodas neskausmingas , tačiau dėl labai lėto tempo nėra populiarus.

Adatinis elektroepiliacijos metodas: elektroepiliacija, kurios metu naudojamos specialios adatos, įbedamos į odą sulig plauko folikulu, naudojama kur kas dažniau. Yra keletas šio metodo rūšių: termolizė, elektrolizė, “Blend” metodas, “Flash” metodas. Kadangi ne visi žmonės vienodai toleruoja skirtingus metalus, adatinės elektroepiliacijos metu gali būti naudojamos skirtingos adatėlės:

  • Adatos iš medicininio lydinio – pagamintos iš nikelio, chromo, plieno, naudojamo smulkių chirurginių instrumentų gamybai. Rekomenduojama žmonėms, turintiems sveiką odą ir toleruojantiems gydymą elektrolize.
  • Izoliuotos adatos – padengtos medicininės izoliacijos (tefloninis padengimas), mažesniu nei vieno mikrono sluoksniu, kuris apsaugo odą nuo nudegimo. Rekomenduojama žmonėms, turintiems žemą skausmo jutimo slenkstį.
  • Auksinės adatos – padengtos apipurkštu 24 karatų auksu, savo sudėtyje neturinčiu nikelio. Rekomenduojama žmonėms, linkusiems į alergines reakcijas.

Termolizės metodas: plaukai ir folikulai naikinami veikiant juos kintamąja elektros srove. Srovė teka plona adata, kuri įbedama į odą sulig plauko folikulu. Elektros srovė sukelia molekulių judėjimą, dėl to išsiskiria šiluma ir žūva ląstelės – plauko augimo šaltinis. Metodo privalumas – greitas procedūros atlikimas ir geras efektas. Trūkumas – skausmingumas, todėl procedūra atliekama su nuskausminamaisiais preparatais. Tiesa, šie anestetikai gali stimuliuoti plaukų augimą. Be to, nuskausminant, skysta vaistų terpė gali ženkliai pakeisti procedūros parametrus ir ji neduos laukiamo efekto.

Termolizė naudojama visoms kūno sritims, išskyrus pažastis, bikinio zoną, ausų kriaukles ir nosį. Metodas netinka esant individualiam jautrumui metalo lydiniui, iš kurio gaminamos adatos; turint stomatologinių ar traumatologinių endoprotezų, dirbtinį širdies ritmo reguliatorių ir pan. Netinkamai atliekant procedūrą, galimi nudegimai, kurie palieka gilius randus.

Elektrolizės metodas: šis metodas kur kas populiaresnis už termolizės metodą. Plauko folikulas paveikiamas nuolatine elektros srove. Su plauku kontaktuojančios adatos antgalyje vyksta elektrocheminė reakcija. Susidaręs šarmas ir rūgštis ardo plauko augimo ląsteles. Elektrolizės privalumas, palyginti su termolize – mažesnis skausmingumas, dėl to procedūrą galima atlikti jautriose zonose. Trūkumas – procedūra ilgai užtrunka.

“Blend” metodas”: šis metodas apjungia termolizę ir elektrolizę. Folikulas pakaitomis veikiamas dviem būdais: plauko šaknis apdorojama karščiu ir elektrocheminiu metodu. Taip padvigubėja jo suardymo galimybės. Deja, kartu padidėja ir šalutinio efekto pavojus. Epiliacija trunka 7–10 sek., skausmingumas mažesnis negu termolizės.

“Flash” metodas: tai ištobulinta termolizė, kurios metu pasitelkiama aukštesnio dažnio elektros srovė ir sekundės dalį trunkantys impulsai. Metodo privalumas tas, kad dėl trumpo poveikio dažnai nepasiekiamas skausmo slenkstis, o tai gerokai sumažina nemalonius pojūčius. Deja, „Flash“ metodo negalima taikyti veido ir bikinio srityse, tačiau jis labai efektyvus naikinant kojų ir rankų plaukelius.

Kokį plaukų šalinimo būdą paprastai naudojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Susiję straipsniai: