Ilgalaikė depiliacija ar permanentinė?

Kartais tenka nugirsti nusiskundimų, esą, depiliacija lazeriu ar fotoepiliacija pasirodė neveiksminga, nes amžiams nepašalino plaukų – praėjus keliems metams jie vėl atžėlė. Kritika beriama ne tik technologijos, bet ir pačių medikų atžvilgiu dėl to, kad jie negali duoti šimtaprocentinės garantijos, kad po procedūrų plaukai daugiau niekada nebeataugs. Kaip yra iš tiesų, kas yra tas ilgalaikis plaukų šalinimas ir kiek jis yra veiksmingas?

Ilgalaikės ir permanentinės depiliacijos skirtumai

Nepageidautinų plaukelių atsikratymas ilgam - pasitikėjimas ir gera savijauta kiekvieną dieną

Šiuo metu egzistuoja vienintelė technologija, kuri užtikrina permanentinį (visam laikui) plaukų šalinimą – tai depiliacija elektrolizės būdu. Jos metu elektros srove yra individualiai apdorojamas kiekvienas plaukas, todėl jo svogūnėlis yra sunaikinamas visam laikui. Dėl to, kad procedūra yra itin skausminga ir užima be galo daug laiko, ji yra labai brangi ir dažniausiai taikoma ne dėl kosmetinių, bet dėl medicininių tikslų (pvz., kai plaukai įauginėja į akių vokus ir gresia apakimas, kai yra atliekama lyties keitimo operacija ir naujai iš odos formuojami vidiniai organai).

Elektrolizės metodu atliekamas plaukų šalinimas sukelia didelį diskomfortą, jo metu būtina vietinė nejautra, todėl tai daugiau chirurginę operaciją, o ne kosmetinę procedūrą primenantis depiliacijos būdas. Visomis prasmėmis paprastesnė (pigesnė, greitesnė, neskausminga), bet ne prastesnė alternatyva permanentiniam plaukų šalinimui yra ilgalaikis plaukų šalinimas, kurį leidžia pasiekti lazerinės depiliacijos ir fotoepiliacijos technologijos.

Lazerinės depiliacijos (ar fotoepiliacijos) metu apdorojamas ne kiekvienas plaukas, bet tam tikras odos plotas, todėl paveikiami tik augimo fazėje esantys plauko svogūnėliai, tuo tarp dalis ramybės fazėje esančių plaukų folikulų yra nepasiekiami. Prasidėjus naujai Anageno (augimo) fazei, neapdoroti plaukų svogūnėliai vėl pradeda auginti plaukus. Tačiau, kadangi po šių depiliacijos procedūrų plaukai neatauga pakankamai ilgai (paprastai plauko augimo fazė trunka 18-24 mėn.), pasiekimas ilgalaikis plaukų šalinimo efektas.

Taigi, nors depiliacija lazeriu ar intensyvia pulsine šviesa (fotoepiliacija) ir negarantuoja permanentinių rezultatų, tačiau yra pasiekiamas iš tiesų puikus ilgalaikis efektas. Šiuos depiliacijos metodus galima taikyti visose kūno vietose, šalinant plaukus net nuo didelių odos plotų – nugaros, krūtinės, šlaunų, blauzdų, bikini zonos.

Susiję straipsniai: