Kodėl svarbus FDA sertifikatas fotoepiliatoriams?

fda sertifikatas

Kiekvienas fotoepiliacijai namuose skirtų prietaisų gamintojas žada, kad jo fotoepiliatoriai – „geriausi“, „patikimiausi“, „saugiausi“. Tačiau skambūs pažadai nebūtinai reiškia, kad juos objektyviai patvirtino ir autoritetinga institucija, pvz. FDA (U.S. Food and Drugs Administration), kuri pagrįstai laikoma griežčiausia medicininės paskirties įrangos sertifikavimo institucija visame pasaulyje, o jos išvada „FDA cleared“ de facto yra saugumo ir efektyvumo sinonimas.

Kodėl svarbus FDA sertifikatas fotoepiliatoriams?

Per didelio galingumo šviesos energijos panaudojimas plaukų šalinimo procedūros metu sukėlė nudegimus pažastyse. Su FDA sertifikuotu fotoepiliatoriumi to niekada nebūtų nutikę

Prekybininkai siūlo įsigyti pačių įvairiausių plaukų šalinimo prietaisų, kurių veikimas paremtas intensyvia pulsine šviesa (IPŠ), tačiau tik nedaugelis jų yra FDA sertifikuoti fotoepiliatoriai.

Depiliacijos intensyvia pulsine šviesa ar lazeriu metu išspinduliuojamas didelis kiekis šviesos energijos, kuri netinkamo ar nemokšiško panaudojimo atveju gali ne tik gydyti, bet ir sužaloti. Procedūros metu šviesos energija prasiskverbia į giluminius odos sluoksnius ir virsta šilumos energija, todėl, jeigu ant bus panaudotas per didelis galingumas, galima tiesiog smarkiai nudegti. Intensyvios pulsinės šviesos ar lazerio spindulys patekęs į akis gali nesunkiai apakinti. Būtent todėl ilgą laiką procedūras su šiais prietaisais galėjo atlikti tik profesionalai, gerai išmanantys šias technologijas bei įgiję dermatologo kvalifikaciją.

Procedūras salone Jums atliks medikai-profesionalai, tuo tarpu fotoepiliacijos namuose procedūrų saugumo, niekas kitas išskyrus FDA, Jums nepadės užtikrinti. Kai FDA suteikia fotoepiliatoriui sertifikatą tai reiškia, kad prietaisas atitinka visus saugumo reikalavimus ir gali būti saugiai naudojamas neprofesionalių vartotojų namų sąlygomis. Ši institucija patikrina spinduliuojamos energijos leistinus lygius, panaudotas saugumo užtikrinimo technologijas bei įvertina galimus šalutinius poveikius.

FDA sertifikavimo procedūros gali užkirsti kelią daugeliui susižalojimo atvejų, tačiau kartais ir jos yra bejėgės prieš tuos vartotojus, kurie tiesiog krečia kvailystes. Pvz. fotoepiliatoriaus instrukcijoje rašoma „prietaisą galima naudoti ir ant veido, tačiau ne aukščiau skruostų linijos“, to tarpu interneto forumuose žmonės klausinėja „kodėl mano antakiai po fotoepiliacijos procedūrų atauga“.

FDA sertifikuotame, geriausiu pripažintame fotoepiliatoriuje Silk’n yra įdiegti tokie saugumą užtikrinantys sprendimai:

  • Odos lietimo sensorius. Jis blokuoja šviesos impulsą, jeigu fotoepiliatoriaus aplikatorius nėra priglaustas prie odos
  • Odos spalvos sensorius. Jis blokuoja šviesos impulsą, jeigu oda yra pernelyg tamsi
  • Energijos lygio reguliatorius. Procedūros atliekamos tokiu galingumu, kurios nesukelia diskomforto
  • Energijos lygio ribotuvas. Kad oda lengviau priprastų, pirmos 50 procedūros atliekamos žemiausiu energijos lygiu, kuris palaipsniui yra didinamas