Kodėl verta rinktis fotoepiliaciją?

Fotoepiliacija yra procedūra, kurios metu odos paviršius yra paveikiamas intensyviais šviesos impulsais. Kadangi yra veikiamas pats plauko svogūnėlis, tokio tipo depiliacija suteikia galimybę pasiekti ilgalaikių rezultatų. Tačiau kuo šis plaukelių šalinimo būdas skiriasi nuo kitų depiliacijos metodų ir yra už juos pranašesnis?

Odos dirginimas ir pažeidimai

Kad ir kaip būtų gaila, tačiau dauguma plaukelių šalinimo būdų dažnai dirgina odą ar net palieka žaizdeles, įpjovimus. Plaukelių skutimas nėra išimtis. Nors tai yra vienas populiariausių ir pigiausių depiliacijos būdų, tai nereiškia, kad jis yra saugiausias. Visų pirma plaukelius skutant, jie nėra pašalinami, o tik nupjaunami ties odos paviršiumi, kas tikrai nesuteikia ilgalaikio efekto. Šis depiliacijos būdas yra ir kiek pavojingas, nes skutant plaukelius yra naudojami gana aštrūs peiliukai, tad atsiranda tikimybė įsipjauti ar kitaip pažeisti odos paviršių. Šios procedūros metu dažnai pasitelkiamos ir kosmetikos priemonės, savo sudėtyje neretai turinčios įvairių cheminių medžiagų, kurios gali sukelti alerginę reakciją skutimosi metu.

Fotoepiliacija yra daug saugesnis būdas plaukeliams šalinti. Kadangi procedūra remiasi šviesos impulsų technologija, fotoepiliatorius neturi jokių peiliukų, kurie galėtų pažeisti odą. Taip pat šios procedūros metu nėra naudojamos jokios kosmetikos priemonės, todėl nėra jokios galimybės sukelti odos dirginimą. Dėl šių priežasčių fotoepiliacija puikiai tinka visų tipų odai.

Plaukelių šalinimas be skausmo

Nors tokios procedūros kaip depiliacija vašku ar cukrumi gali suteikti glotnią odą net iki 3-4 savaičių, vis dėlto toks plaukelių šalinimo būdas turi ir kitą medalio pusę. Turbūt vienas iš nemaloniausių potyrių šioje procedūroje yra nemažas skausmas, kurį gali sukelti tiek gana aukšta vaško ar cukraus temperatūra, tiek vaško ar cukraus plėšimas nuo odos raunant plaukelius.

Fotoepiliacija, atvirkščiai, plaukelius šalina be skausmo. Vienintelis, bet ne visiems patinkantis efektas, kurį galima jausti fotoepiliacijos metu yra lengva šiluma blyksnio paveiktoje odos vietoje. Neišsigąskite – šis jausmas praeina iškart po procedūros ir tikrai nesukelia skausmo.

Alerginės reakcijos

Dar vienas visiems finansiškai prieinamas plaukelių šalinimo būdas yra depiliacija naudojant specialius kremus. Nors ši procedūra yra visiškai paprasta ir, rodos, negali sukelti jokių neigiamų padarinių, vis dėlto gali būti ir kitaip. Plaukeliai šalinami pasitelkiant depiliacinius kremus, kurie pažeidžia ne tik plaukelį, kurį reikia pašalinti, bet ir pačią odą. Po šios procedūros oda dažniausiai parausta, gali būti sukeliama alerginė reakcija ar net pasireikšti nudegimai. Prieš naudojant bet kokią kosmetikos priemonę, patariama atidžiai paskaityti sudėtį bei pasitikrinti, ar nėra alergenų.

Kadangi fotoepiliacijai nereikia jokių kosmetikos priemonių ir oda nėra fiziškai pažeidžiama, alergijos rizika sumažėja praktiškai iki nulio. Fotoepiliatorius yra labai saugus plaukelių šalinimo prietaisas. Jame įmontuoti jutikliai, kurie intensyviai šviesos blykstei leidžia suveikti tik prisilietus prie odos. Tai leidžia valdyti prietaisą pagal savo poreikį apsaugant odą nuo bet kokių nedegimų ir dirginimų.

Efektyvumas laiko atžvilgiu

Labai panašiu principu veikianti ir dažnai su fotoepiliacija painiojama procedūra yra plaukelių šalinimas lazeriu. Kitaip nei fotoepiliatorius, lazeris naudoja tik siauro spektro šviesos bangas, kurios pavirsdamos karščiu paveikia plauko folikulą. Dėl vienu metu apimamo itin mažo darbinio ploto, procedūra gali užtrukti gana ilgą laiką.

Fotoepiliatorius, priklausomai nuo jo darbinio ploto, kurį galima naudoti pagal poreikį, gali vieno blyksnio metu paveikia tam tikrą odos plotą. Tai leidžia sutrumpinti ne tik vienos procedūros laiką, bet ir varijuoti naudojant skirtingo darbinio ploto fotoepiliatorius įvairiose kūno vietose.