Lazerinė depiliacija paauglystėje

Plaukų šalinimą fototermolizės metodu galima atlikti ir paaugliams iki 18 m., bet prieš tai primygtinai siūloma pasikonsultuoti su gydytoju ir tėvais. Kokios yra tokio susirūpinimo plaukų šalinimo procedūromis priežastys?

Visų pirma, reikia įsitikinti, kad šis plaukų šalinimo metodas apskritai gali būti naudojamas – depiliacijos lazeriu procedūrų efektyvumą lemia įvairūs faktoriai, didžiausias efektas pasiekiamas, kada odos spalva šviesi, o plaukai tamsūs.

Antra, depiliacija lazeriu paauglystėje negarantuoja ilgalaikių rezultatų. Augančiame organizme plauko folikulų sistema nėra iki galo susiformavusi, todėl net ir atlikus suaugusiam žmogui pakankamą fotoepiliacijos procedūrų skaičių, plaukų šalinimo rezultatai ant paauglio kūno vis dar gali būti itin menki.

Trečia, paauglio kūne vyksta intensyvūs hormoniniai pokyčiai, todėl plaukai gali pradėti vėl augti net ir po sėkmingai atliktos depiliacijos lazeriu. Norint atsikratyti šių nepageidautinų plaukelių gali reikėti jau ne depiliacijos procedūrų, bet gydymo hormonais.

Ketvirta, paaugliai yra maksimalistai, siekia greito rezultato, todėl depiliacijos procedūroms lazeriu jiems paprasčiausiai gali pritrūkti kantrybės. Šalinant plaukus fototermolizės metodu, veikiami tik tie plaukai, kurie yra augimo (Anageno) fazėje – tai sudaro tik apie 15 proc. visų toje kūno vietoje esančių plaukų, o pilnas plaukų augimo ciklas trunka nuo 18-24 mėn. Būtent plauko augimo ciklo ypatybės ir lemia, kad norint pasiekti ilgalaikio plaukų sumažėjimo, reikia tęsti plaukų šalinimo procedūras viso plauko augimo ciklo metu. Paaugliui, kuris tiesiog nori atsikratyti nepageidautinų plaukelių prieš šį vakarą rengimą vakarėlį, depiliacija intensyvia pulsine šviesa (IPŠ) nesuteiks norimo rezultato.

Penkta, po šių epiliacijos procedūrų reikia vengti tiesioginių saulės spindulių bent 3 dienas, t.y. nešioti skrybėlaitę, vilkėti marškinėlius ilgom rankovėm, pamiršti trumpus sijonus ir nešioti ilgas kelnes. Niekam ne paslaptis, kad paauglystėje yra pakankamai pagundų šių draudimų nepaisyti – o tai gali sukelti įvairius nepageidaujamus šalutinius efektus, pvz. nudegimą, pūslių atsiradimą, pigmentinius odos spalvos pokyčius.

Paauglystėje, dėl organizme vykstančių hormoninių pokyčių, dažnai pradeda kamuoti aknė (spuogai). Šią problemą padeda veiksmingai išspręsti LED šviesos diodų fototerapija.