Atlikti visuomenės nuomonės (buvo apklausiamos moterys) tyrimai byloja, jog garbingoje antroje vietoje tarp išvaizdą darkančių problemų atsidūrė kūno plaukuotumas (pirmą vietą užima antsvoris). Prieš dalį veiksnių, skatinančių čia problemą, esame bejėgės – telieka bandyti vis naujus depiliacijos metodus ir atrasti tinkamiausią variantą. Tačiau yra keletas mums pavaldžių faktorių: gal būtent tai ir lemia padidėjusį jūsų veido ir/arba kitų vietų plaukuotumą?
Rasinis paveldimumas
Natūraliai didesnis kūno plaukuotumas yra vienas iš rases skiriančių savybių. Palindus po dušu suabejojate, ar tikrai vakar skutotės kojas ir nusprendžiate šią procedūrą pakartoti. Jei tokiomis problemomis skundžiamės mes, Rytų bei Šiaurės europiečiai, tai Pietų Azijos bei Viduržemio jūros regiono gyventojus (ypač moteris) belieka užjausti – jiems būdingas didesnis kūno plaukuotumas.
Kiaušinių policistozė
Ši liga, diagnozuojama iki 15% moterų, sąlygoja ne tik cistų atsiradimą kiaušidėse, bet ir hormoninius pokyčius. Moters organizme išsiskiria didesnis vyriškojo testosterono hormono kiekis, įtakojantis akivaizdžiai padidėjusį veido, vidinės šlaunų pusės, krūtinės plaukuotumą – tų vietų, kurios įprastai pas moteris nėra linkusios apželti. Šiuo atveju neužteks padidinti viztų pas depiliacijos specialistą skaičių: jei pasireiškia iki tol nebūdingas plaukelių augimo suaktyvėjimas, negalima to nurašyti estetikos problemoms, būtina atlikti nuodugnius sveikatos tyrimus.
Tam tikrų medikamentų vartojimas
Padidėjęs kūno plaukuotumas gali būti tam tikrų vartojamų medikamentų šalutinis poveikis, pavyzdžiui steriodiniai preparatų, skiriamų nuo astmos arba artrito. Net pusei pacientų, ilgiau nei 6 mėnesius vartojančių šiuos vaistus, vienas iš šalutinių poveikių būna padidėjęs plaukuotumas. Atsidūrusiems šioje situacijoje derėtų pasitarti su depiliacijos specialistais, rekomenduosiančiais efektyviausią depiliacijos metodą.
Egzema – odos liga
Egzema – tai alerginio pobūdžio niežulį sukeliantis bėrimas. Lyg vieno galvos skausmo būtų maža, egzemą neretai lydi ir neįprastose vietose augantys plaukai ir/arba padidėjęs jų kiekis. Šį procesą skatina suaktyvėjęs kraujo tekėjimas į odą.
Bandelės, spurgos ir kiti skanumynai
Taip, šios saldžios nuodėmės kaltos ne tik dėl sumažėjusių džinsų ir veidą nusėjusių spuogų, bet gali įtakoti ir kūno plaukuotumo pokyčius. Jei nesaikingai (dažnai ir po daug) vartosite „tuščių“ angliavandenių prisotintus saldumynus, tikėtina, jog šie jūsų organizme paskatins staigų insulino išsiskyrimą. Pastarasis susijęs su testosterono gamybos suaktyvėjimu. Kuo tai gresia, aiškinti turbūt nebereikia.
Pirmieji aptarti veiksniai, skatinantys kūno plaukuotumo pokyčius, žmogui yra tarsi akligatvis: tu nesi pajėgus pasipriešinti, tačiau noras išlaikyti patrauklią išvaizdą (ypač kalbant apie moteris) išlieka. Pastarosios turėtų nenuleisti rankus ir ieškoti depiliacijos metodų, efektyviausiai veikiančių konkrečiu atveju. Galbūt tai bus inovatyvi fotoepiliacija namuose, ne išraunanti plaukelį paviršiuje, tačiau sunaikinanti jo folikulą, o gal depiliacija cukraus pasta, kurią daug moterų sėkmingai atlieka savarankiškai. Jei didžioji problema slypi tik saldumynuose, turime jus nudžiuginti ir šiek tiek sugėdinti. Žmonės, kuriems kūno plaukuotumas tėra sudėtinė tam tikrų sutrikimų „puokštės“ dalis, jums pavydi: valios pastangų dėka nenumaldomą skanėstų potraukį suvaldyti įmanoma.