Kas yra epiliacija?

Visoms moterims, o neretai ir šiuolaikiniams vyrams rūpi jų grožis ir estetika. Tačiau norintiems nuolat atrodyti nepriekaištingai reikia tam skirti nemažai laiko ir lėšų. Dėl šios priežasties moterys vis ieško būdų leidžiančių efektyviau pašalinti nepageidaujamus plaukelius ir mėgautis glotnia oda. Vienas iš šių būdų yra epiliacija.

Kas yra epiliacija?

Epiliacija tai yra procedūra kuri šalina plaukelius veikdama jų svogūnėlius ar folikulus. Priklausomai nuo pasirinktos epiliacijos procedūros efektas gali išlikti nuo keleto savaičių iki mėnesių ar net visai sustabdyti plaukelių augimą. Epiliacijos rūšys:

  • Epiliacija standartiniu epiliatoriumi. Šis prietaisas skirtas atlikti epiliacjos procedūrą namie. Jos metu plaukeliai yra išraunami ir vėliau atauga plonesni ir švelnesni.
  • Enziminė epiliacija. Šio tipo epiliacija veikia suardydama plauką. Procesas ganėtinai paprastas, tiesiog užtepamas enzimų prisotintas mišinys ir jis veikiamas ultragarsu ar infraraudonaisiais spinduliais, kurie prasiskverbia pro odą.
  • Lazerinė epiliacija. Šio tipo epiliacija skirta visai sunaikinti plauko folikulą. Ji atliekama tik grožio salonuose su specialiu lazeriu.
  • Elektroepiliacija. Tai ganėtinai skausminga procedūra, kuri visai suardo folikulą. Jos metu neretai yra taikoma vietinė nejautra, tačiau efektas jaučiamas visiems plaukų tipams.
  • Fotoepiliacija. Ši procedūra yra viena moderniausių ir itin populiarėjanti. Fotoepiliacija skirta pažeisti plauko svogūnėlį, tačiau pačio plauko nepašalina. Plaukeliai patys iškrenta praėjus kelioms dienoms po procedūros.

Nors epiliacijų yra įvairiausių rūšių, jos visos padeda moteriai būti gražiai. Taip pat prieš pradedant, bet kokias epiliacijos procedūras būtina apgalvoti ar galėsite sau tai leisti ne vieną kartą. Vidutiniškai epiliacijos procedūrą reikia kartoti nuo trijų iki šešių kartų, kad poveikis taptų ilgalaikis. Be abejo poveikis priklauso ir nuo jūsų odos bei plauko tipo.