Apie fotoepiliaciją – nepageidaujamų plaukelių šalinimą pulsine IPL šviesa – veikiausiai yra girdėjusios daugelis grožio srities inovacijomis besidominčių merginų ir moterų.
Beskausmės epiliacijos era prasidėjo 1995-aisiais, rinkai pristačius lazerinį epilatorių. Netrukus išpopuliarėjo ir šviesos pulsacijos metodas. Pirmosios procedūros buvo atliekamos tik gydytojų ir kosmetologų kabinetuose, tačiau šiandien be vargo galima įsigyti ir namų sąlygomis skirtus naudoti fotoepiliatorius.
Kuo fotoepiliacija skiriasi nuo lazerinės epiliacijos? Technologijos yra panašios, o pagrindinis skirtumas – kad fotoepiliacijos metu skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai, todėl iš dalies fotoepiliacija yra saugesnė procedūra.
Kodėl būtinas kelių fotoepiliacijos procedūrų kursas?
Kūno plaukeliai auga ne tik skirtingu greičiau, bet ir skirtingais etapais:
- Aktyvaus plaukelių augimo etapas ciklas. Jis trunka apie dvejus metus.
- Tarpinis etapas gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Plaukelių augimas nuosekliai lėtėja.
- Ramybės etapas įprastai taip pat trunka iki kelių mėnesių. Šiuo etapu plaukai visiškai neauga, iškrenta, taip paruošdami folikulus pirmajam – aktyviajam – augimo ciklui.
Vieno plauko gyvavimo ciklas gali trukti net ir 5 metus, o per gyvenimą iš vieno folikulo vidutiniškai išauga apie 25 plaukeliai.
Skirtingi plaukai būna skirtinguose augimo etapuose, todėl fotoepiliacijos procedūrą reikia kartoti. Šios procedūros pagrindinis tikslas – pasiekti plauko folikulą ir sunaikinti struktūras, skatinančias jo augimą.
Norint visiškai sunaikinti plaukelius, fotoepiliacijos procedūrą reikia kartoti nuo 6 iki 10 kartų, įprastai kas 2–4 sav. Kelias savaites luktelėti reikia dėl to, kad dalis „miegančių“ folikulų per tą laiką pereis į aktyviąją fazę – ant kūno atsiras naujų plaukelių, kurių dar nebuvo pirmųjų procedūrų metu.
Svarbu žinoti, kad aktyviojoje augimo fazėje vienu metu būna apie 80 proc. visų kūno plaukų. Tačiau plaukų augimo intensyvumas priklauso nuo įvairių faktorių. Pavyzdžiui, augimo greičiui įtakos turi hormonai, amžius. Labiausiai plaukai veši pradėjus bręsti, o jų augimas lėtėti pradeda sulaukus 30 m. Vyresnio amžiaus moterims nepageidaujamų plaukelių problema – mažiau opi: plaukai auga lėčiau, silpnesni, jų kiekis ženkliai sumažėja, mažėja pigmento, todėl plaukai šviesėja.
Kaip pasiruošti fotoepiliacijai?
Procedūrai kažkaip specialiai ruoštis nereikia, tačiau geriausia, jei bent kelias savaites vengtumėte deginimosi (tiek saulės atokaitoje, tiek ir soliariume). Jei saulės vonių išvengti nepavyksta, reikėtų naudoti apsauginį kremą arba vilkėti drabužius, kad fotoepiliacijai ruošiamos kūno sritys neįdegtų.
Prieš vykstant į saloną ar procedūrą atliekant namuose reikėtų nusiprausti naudojant švelnų kūno prausiklį. Tačiau odos jokiu būdu negalima šveisti – naudoti šiukščių kempinių, šveitiklių ir pan.
Prieš procedūrą plaukelius geriau nusiskusti. Anksčiau buvo manoma, kad kuo ilgesni plaukai paliekami, tuo procedūra efektyvesnė, tačiau galiausiai šis mitas buvo paneigtas: šviesa veikia folikulą, o ne pačius plaukus.
Ar fotoepiliacijosprocedūra turi šalutinį poveikį?
Paprastai daugelis moterų po fotoepiliacijos procedūros nejaučia jokių nemalonių pojūčių, tačiau jautresnė oda gali šiek tiek sudirgti, parausti, ją gali niežėti. Visas šias nedideles problemas išspręs drėkinamasis kūno kremas. Kartais specialių priemonių pasiūlo ir patys fotoepiliatorių gamintojai.
Kaip prižiūrėti odą po fotoepiliacijos?
- Kaip ir prieš procedūrą, po jos bent 4 sav. nereikėtų degintis.
- Taip pat nereikėtų maudytis karštoje vonioje – geriau rinkitės drungną dušą.
- Pirmomis dienomis po fotoepiliacijos reikėtų vengti naudoti kosmetiką, ypač sudėtyje turinčią alkoholio (kūno purškikliai ir pan.).
Daugiau rekomendacijų gali pateikti kosmetologas. Jei procedūrą atliekate namuose, rekomendacijų, kaip prižiūrėti odą, gali būti pateikęs gamintojas. Įprastai jos pateikiamos specialiose knygelėse, esančiose fotoepiliatoriaus komplekte.