Informacija apie projektą

depiliuotos-kojos Anksčiau plaukų depiliacija buvo paplitusi ir būdinga tik atskirose visuomenėse. Tačiau plaukų šalinimą XXI a. įtakoja jau visiškai kitos priežastys – mūsų gyvenimas yra supamas pop kultūros ir feminizmo idėjų, nuolat pabrėžiančių moteriškumą ir grožį. Taigi, depiliacija jau nebegali būti susieta tik su konkrečia tauta ar socialine grupe. Įvairios idėjos plinta taip sparčiai, kad labai greitai tampa žinomos bet kuriame planetos kampelyje. Iš Pietų Amerikos perėmėme brazilišką bikini depiliaciją vašku. Iš Azijos – plaukų pešiojimo ir rovimo praktikas, kurios tuose kraštuose buvo praktikuojamos jau šimtus metų.

Pasaulyje egzistuoja daugybė pačių įvairiausių depiliacijos būdų – nuo trumpalaikių iki ilgalaikių, nuo skausmingų iki beskausmių. Dažnai moterys ekspermentuodamos pačios atranda tuos plaukų šalinimo metodus, kurie joms yra labiausiai priimtini ir veiksmingi, o neretai aktyviai praktikuoja ir keletą depiliacijos būdų vienu metu.

Šiais laikais vyrai taip pat nori gerai atrodyti, todėl depiliuotas vyro kūnas jau seniai nebėra jokia gėda. XXI a. vyras skiria daug dėmesio savo kūno higienai, švariai skuta veido odą, šalina plaukus pažastyse ir nuo krūtinės, nebesidrovi koreguoti net ir antakių formos. Daugeliui atletų, ypač plaukikų, rankų ir kojų depiliacija jau yra tapusi norma. Visgi, nors vyrams skirtų depiliacijos priemonių ir sparčiai daugėja, egzistuoja tam tikros ribos, kurias lemia fiziologinės priežastys. Vyrų plaukai yra storesni, bendras kūno plaukuotumas taip pat yra didesnis, todėl kai kurie depiliacijos būdai, kuriuos naudoja moterys, nėra rekomenduojami vyrams, pavyzdžiui, krūtinės ar nugaros depiliacija vašku, kuri net ir vyrui sukeltų pernelyg daug diskomforto.

Depiliacija ir plaukų šalinimas – visada aktuali tema

Nepageidaujamų plaukų šalinimas – tai problema, kuri aktuali tiek moterims, tiek vyrams.

Depiliacija.eu yra vienintelė tokio tipo svetainė Lietuvoje, kurioje skelbiama su odos priežiūra susijusi informacija – aktualūs patarimai, specialistų konsultacijos, naujų produktų pristatymai.